Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hitellel terhelt ingatlan...

Hitellel terhelt ingatlan eladása?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy lakásom, amin van még x összegű hitel. Mit lehet tenni, ha közben úgy alakul, hogy el kell költöznöm? Van arra lehetőség, hogy a teljes árán eladom a lakást, és a kapott pénzből a tartozást rendezem a bank felé? Vagy ilyenkor a hitel átruházható a vevőre, hogy ő fizesse tovább?


Illetve még egy eset, ahol ugyanez a kérdésem: Ha úgy alakul, hogy valamiért nem tudom tovább fizetni a hitelt (betegség, egyéb nem várt esemény), akkor meg tudom tenni, hogy eladom a lakást a teljes árán, és abból rendezem a tartozást a bank felé, a maradék (általam eddig törlesztett) részt pedig visszakapom? El lehet így kerülni, hogy a bank vigye a lakást? Ha ez így működik, akkor lényegében nincs kockázata a hitel felvételének.



2021. nov. 3. 12:01
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Mindkét út járható elvileg. Lehet eladni hitel átvállalásával is, meg anélkül is. A lényeg, hogyha foglalót kapsz az első utad a bankba vezet, mert ilyenkor szabály, hogy a lakást tehermentesítened kell. Utána, ha még van rajta fennálló tartozás akkor előbb kirendezed a bankot a többi a tiéd. Egy kivétel van, ha az ingatlant 5 éven belül adod el, mint ahogy szerezted jó magyar szokáshoz hűen ebből is adóznod kell.
2021. nov. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

El lehet adni hitellel is csak tovább tart.

Jó ügyvéd mindegyikre tud szerződést írni.

Másik járható út a hitelkiváltás lehet de ez inkább csak akkor jó ha váltakozó kamatozású az eredeti hiteled és nagyon megszaladnak a költségei.

2021. nov. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
Megnyugodhatsz, ha hitel van a lakáson senki nem fog a kezdbe nyomni 1 ft ot se érte. Az eladás úgy működik, hogy a bankba írjátok alá az eladást és a vevő kifizeti helyetted a hitelt a banknak.
2021. nov. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 xswerdy ***** válasza:
92%
Először elmész a bankba, és kérsz egy igazolást a fennálló tartozásról, meg a bank megmondja azt is, hogy milyen egyéb feltételei vannak. Aztán az ügyvéd ezt beleírja a szerződésbe. Jellemzően a vevő a tartozásnak megfelelő részt a banknak utalja (szóval nem az eredeti hitel összeget, amiből a bank majd neked visszautalja a többletet), a bank kiadja a jelzálog törlési igazolást, és a vevő ez után utalja neked a maradékot. A te hiteledet nem tudja átvállalni, neki fel kell vennie egy új hitelt, ahol az ő hitelképességét vizsgálják, és ennek semmi köze ahhoz, hogy te évekkel ezelőtt hitelképes voltál. Ha a vevő is hitelt vesz fel, akkor az ő bankja utal a tiédnek.
2021. nov. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tehát ha úgy alakul, hogy belebukok, nem tudom fizetni a törlesztőt, akkor egyszerűen eladom a lakást, egy részéből kifizetem a bank felé a tartozást, a maradékot (a már törlesztett összeget) visszakapom.

Tehát nagy baj nem történhet, ha belevágok a hitelbe?

2021. nov. 3. 16:12
 6/9 anonim ***** válasza:

Történhet így is nagy baj.

Megrogyik a ház, kilakoltatnak mert életveszélyes és biztosító nem fizet.

Azt mondod, hogy akkor vigye a bank de ők a pénzüket akarják nem egy romhalmazt.

Végül ottmaradsz lakás nélkül és még több milliós hitelt is ki kell fizetned.

2021. nov. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
29%

" eladom a lakást, egy részéből kifizetem a bank felé a tartozást, a maradékot (a már törlesztett összeget) visszakapom."

Nem. Eladod a lakást, a vételárból lejön a tartozásod, és a maradékot megtarthatod.

A bank neked semmit nem fog visszautalni.

Tehát, ha vettél fel 10 milliót, mondjuk a teljes visszafizetni való legyen 15. Tegyük fel, hogy törlesztettél már a banknak 9 milliót. Eladod a lakást pl 20-ért. A vétálárból a maradék tartozásod (6 millió) megy a banknak úgy, hogy te azt nem is látod, (a vevő a banknak fog utalni közvetlenül, vagy intézi az ügyvéd,) te kapsz a kezedbe 14-et a vevőtől. Ügy lezárva.

2021. nov. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%

Pontos menetet nem tudom de a lenyeg az valahogy igy nez ki:

Veszel egy hazat hitelre, 15 millio a hitel ,5 millio onero es igy van 20 millios hazad. Evek alatt torlesztesz is vissza es a hazad erteke is megy fel.

Mikor eladod a hazat akkor tegyuk fel hogy 25 millioert elkel, a tartozasod meg 12 millio. A tartozast kifizeted, a tobbi a tied.

Ha nem birod fizetni a hitelt akkor pedig add el a hazat mielott a bank elveszi toled.

2021. nov. 4. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tegyük fel 15 millió a vételár. Ebből 5 millió még a tőketartozásod. megírja az ügyvéd a szerződést, majd a vevő fizet foglalót. Ezt követően végtörleszti a hiteled, majd a maradékot utalja neked. Gyakorlatilag ennyi.

Most nem igazán lehet befürödni, akkor lehet, ha az a helyzet áll elő, mint 2008 táján a devizásokkal. Az ingatlanok értéke rohamosan csökkenni kezdett, ellenben a hitel maradt annyi, amennyi, sőt... a törlesztők csak folyamatosan emelkedtek. Az ember fizetésképtelenné vált, de eladni is csak úgy tudta az ingatlanát, hogy magasabb volt rajta a hitel, mint amennyiért értékesíteni tudta már. Vagyis még neki kellett fizetnie azért, hogy eladhassa.

Ilyen azért előfordulhat, de ha az ember felelősen vesz fel hitelt, akkor igen kicsi az esélye, hogy ekkora problémába belefut.

2021. nov. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!