Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vettünk egy lakást, de az...

Vettünk egy lakást, de az eladó nem akar határidőben kiköltözni?

Figyelt kérdés

Január 9-én kellene átadnia a lakást, de már november óta szajkózza, hogy ő csak január 15-én tudna kiköltözni. Sajnos kötbért nem írattunk a szerződésbe, mivel azt beszéltük meg, hogy "mindenkinek az az érdeke, hogy minél előbb költözhessen". 60 napos birtokbaadási határidő van, és ezt sem akarja betartani. 1 hét késésről lenne szó, de félek, hogy nem csak 1 hét lesz belőle, ráadásul pénzt se tudunk neki felszámolni érte.

Mit lehet ilyenkor tenni? Még egyszer beszélünk majd vele, hogy mi ragaszkodunk a január 9-ei átadáshoz, de utána csak ügyvéd tudja kirakni?



2021. dec. 8. 00:36
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

"Mit lehet ilyenkor tenni?"

-kötbért nem írattunk a szerződésbe

-azt beszéltük meg, hogy ............

Ezt hívják tanulpénznek. Jobb ügyvéd kell(ett volna).


"60 napos birtokbaadási határidő van,"

Perelheted. Érvényesítheted az ebből a csúszásból eredő összes károdat.


"csak ügyvéd tudja kirakni"

Ügyvéd biztos nem, max "jobban" tudja fenyegetni a következményekkel.

2021. dec. 8. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Kötbér a megoldás. Kötbért mindig kell beletenni.
2021. dec. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Ha ügyvéd írta....

Ha közjegyző írta volna, akkor simán végrehajtható és kitehető.

2021. dec. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
1 hetes késésnél nincs ilyen probléma. A kötbér viszont jó.
2021. dec. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor szokás ügyvédi letétbe tenni a pénzt, amit az eladó csak kiköltözés és kulcsátadás után vehet fel.
2021. dec. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy jártam. Én ügyvédem sem írt bele kötbért a határidő mellé. Szerencsém volt, hogy jó pár hét késéssel elkészült az új lakásuk felújítása és átköltöztek. Majd' felrobbantam, hogy felújítanám a már 100%-ban kifizetett lakást és nem mennek ki. Még ők voltak felháborodva, hogy ők két gyerekkel addig anyukához, mit is gondolok... én egy gyerekkel egyedül laktam albérletben, ők meg a lakásomban.

Szóval kitartást neked!

2021. dec. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

1 héten rugóztok, megéri?

Meg "előre félek..."


Eladtam eddig vagy 20 saját lakást, szinte kivétel nélkül találkoztam evvel az izgulós réteggel.

Volt, amelyik már szabályosan qrva anyázva pattogott 1 hónappal előtte, ha nem merünk kiköltözni.


Legutóbbi 2 évvel ezelőtt volt, a baromarcúja még azóta se költözött bele....de az is ott vonaglott az 1 hete miatt....

2021. dec. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Vonaglott?? Én is vonaglok, ha a kifizetett lakásomban héderelnek, én meg albérletben várom, hogy szíveskedjen kiköltözni.
2021. dec. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
7-es válaszoló, bocs hogy be akarok költözni időben oda, amit több milliókért megvettem.
2021. dec. 10. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!