Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Általánosságban miért drágább...

Általánosságban miért drágább Szabolcs-Szatmár-Bereg megye, mint Békés megye?

Figyelt kérdés
Kíváncsiságból szoktam nézelődni az ingatlanpiacon. Mivel családom egyik része Sz.-Sz.-B. megyei, másik része Békés megyei, e két helyen nagyjából képben vagyok az árakkal (és helyismeretem is van). Miért van az, hogy míg a sokkal "fertőzöttebb" vásárosnaményi járásban 7-8 millió alatt szinte nem kapsz semmit (még a Tisza túlsó oldalán sem), addig a normálisabb lakosságaránnyal bíró mezőkovácsházi járásban már 3-5 millió környékén is ki lehet fogni jó állapotú házakat? Ennyit számítana, hogy Nyíregyházán több a munkalehetőség, mint Békéscsabán? Pedig saját bőrömön tapasztaltam, hogy Namény környéke hemzseg a c!góktól és sok a betörés. Békés megye említett része pedig tök nyugis, a lakosság nem a balhézós típus.

2021. dec. 18. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont azért amiért ilyen áron Budapesten vagy nyugat mon talán csak garázst kapsz már. Nunkalehetőség sokat számít.
2021. dec. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha rákeresel a 2 megyeszákhelyre, a népességadatok elmondják, hogy majdnem 2x akkora Nyíregyháza, mint Békéscsaba. Ha jól tudom, egyetem nincs Békéscsabán például.

Nyíregyházán pedig vannak egyetemek és onnan akár Debrecenbe is lehetséges a napi ingázás.

Én ezt látom elsőre.

2021. dec. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Különben akkora különbséget nem látok. Megnéztem most és a mezőkovácsházai járásban is inkább 6-7,5 millió a jobb házak alsó határa.
2021. dec. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi most költözünk Szabolcsból egy kis Békés megyei kisfaluba. Mindenki azt mondja a munkalehetőség vagy továbbtanulási lehetőség hiány miatt olcsóbbak a házak. Itt sokan inkább mezőgazdasággal foglalkoznak vagy vállalkozók. De azért itt is vannak drágább részek pl Gyula. Mi pl 2 házat vettünk 1 hektáros területtel a Nyíregyi panelünk árából.
2021. dec. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! 3-as, valóban egyre inkább fölfelé tolódik az alsó határ, érzékelhető a drágulás, pedig kb. 2 hónapja még ugyanezek 3-5 millió körül voltak. Kíváncsi vagyok, hogy ennyi erővel a másik említett térségben is drágulni fognak-e a házak.
2021. dec. 18. 22:35
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ennyit számítana, hogy Nyíregyházán több a munkalehetőség, mint Békéscsabán?"


Igen, ennyit számít. Az egyik legfontosabb tényezője az ingatlanáraknak, hogy milyen munkalehetőségek vannak a környéken. Ezért drága Budapest, Debrecen, Győr és Kecskemét, illetve a nyugati határszél is az osztrak munkalehetőségek miatt. Nyíregyháza ezen a téren a megyei jogú városok között közepesnek mondható, Békéscsaba meg rossznak.


Ha már említed a cigányokat, vannak az országban olyan zsákfalvak, ahol nem hogy cigányok nem élnek, de egy kevés idős emberen kívül már senki. Na, ezen falvakban, ha még nem fedezték fel a nyugati nyugdíjasok, gyakorlatilag semmit nem érnek már az ingatlanok, eladhatatlanok.

2021. dec. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vannak ilyenek hatos ? Ahol eladhatatlan az ingatlan ilyen falvak ?

" itt sokan inkább mezőgazdasággal foglalkoznak vagy vállalkozók."

Négyes én ezt Szolnok megyében is ezt tapasztalom !!!!

2021. dec. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!