Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen buktatói lehetnek az...

Milyen buktatói lehetnek az osztatlan/osztott közös tulajdonnak?

Figyelt kérdés

Lakásvásárlásban gondolkodunk jelenleg és sok jó ajánlatot találok az ingatlanos oldalakon, mert kisebb lakás jönne szóba. Ezek a kisebb lakások pedig sokszor egy nagyobból lettek kialakítva. Tehát egy nagy lakásból kettő vagy akár 3 lakás is. Mindenhol írják, hogy külön mérőórákkal rendelkeznek stb. De amit a kérdésben is írtam, hogy osztatlan ill., osztott közös tulajdonnak a megvételénél milyen hátulütőkkel találkozhatok? Illetve van ahol ezt írják: "ügyvédi használati megosztással rendelkeznek" (ezt egy két lakássá alakítottnál)


Kérném, esetleg olyan véleményét aki szakavatott ebben és/vagy vásárolt/adott el már ilyen ingatlant! Pro&contra



2021. dec. 29. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
A tulajdonostarsaknak előveteli joga van. Tehatclehetcolyan, h te bekeszeretsz egy ilyen lakasba, es az utolso pillanatban a tarstulaj megis megvesticelőlex... pedig előtte nem jelezte a szandekat..
2021. dec. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen osztott vagy osztatlan közös tulajdonú dolgot kerülnék, mint a forró kását.
2021. dec. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ott mindig adódhat probléma,még családon belül is .
2021. dec. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik különbség, hogy a társasházzal ellentétben mindenki a minden részèrt felel és minden részt birtokol. Szóval, ha a szomszédtól ázol és ő nem akarja megcsináltatni a tetőrészét, akkor peched van. Szóval a szomszédot nagyon nézd meg.


A másik nagy különbség a hitel. Nehezebben adnak rá hitelt, nem minden bank ad rá, és általában a legalacsonyabb kamatot kérő bankok nem adnak. (Legalábbis nálunk akkor a cib, unicredit biztos nem adott, akik a két legalacsonyabb kamatot adták, egy éve kb. - mi ezért nem is vettük meg végül, mert megijedtünk, hogy mi az, hogy egyes bankok egyáltalán nem hiteleznek ilyen lakást). Ha nektek is csak 1-2 bank ad, akkor az az ingatlan valószínűleg nem jól eladható ezért van mozgásteretek a szerződésnél, írassátok bele, hogyha önhibán kívül (az ingatlan hibája miatt), utasítják el az ingatlant, akkor nem bukjátok az önerőt.


Ezen kívül, ahol mi néztünk egy 15%-al olcsóbbak kb. az osztatlanközös házak, mint azok, ahol rendezett a tulajdonviszony.

2021. dec. 30. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%

Az előzőeknél jóval NAGYOBB probléma, hogyha vannak tulajdonosok, akik csak a telekkönyvben léteznek , de vagy nem elérhetőek, vagy TÉNYLEG nem léteznek.

Ilyenkor - gyak.lag- minden jogi aktus halálra van ítélve "mindörökkön, mindörökké " .

2021. dec. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!