Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kispest mennyire jó lakásvásár...

Kispest mennyire jó lakásvásárlás szempontjából?

Figyelt kérdés

Szeretném a véleményeteket kérni, hogy Kispest Jáhn Ferenc utca, Templom tér, Kossuth Lajos utca milyen környékek? Egyetemistaként szeretnénk itt lakást venni

Milyen az infrastruktúra? A lakosság összetétele? A közlekedés? Nagyon köszönöm, ha megosztjátok tapasztalataitokat.



2022. jan. 12. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Kispesten van a szép wekerle telep is meg elég gáz környékek is, pl a metrómegállók. Nem véletlenül olcsóbbak ott a lakások, én ha lehet, kerülöm a környéket.
2022. jan. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Az ilyen infrastruktúra, közlekedés kérdéseket sosem értettem.


Ráböksz a gugli térképre oszt látod, mi hol van, és az számodra jó-e vagy sem. Elvileg értelmiségi ember lesz belőled.

2022. jan. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem szempontjából sem mindegy, melyik egyetem. BME-s egyetemistaként szívás ha naponta 2x1 órát kell csak az utazással töltened.
2022. jan. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem költözz fel albérletbe és ismerd meg jobban Budapestet.


Egyetemistaként az egyetemed közelében érdemes vásárolni vagy olyan közlekedési eszköz közelében ami az egyetem felé megy. Tehát nézd meg milyen metró, villamos áll meg az egyetem közelében és azon a vonalon kutakodj. Pl a 4-es metró megáll a Kálvin téren (Elte AJK), a Fővám téren (Közgáz) és a Szent Gellért téren (Műegyetem), így kb bármelyik megállónál érdemes nézelődni. Ha mondjuk Pázmány jogra mész, akkor is jó a Kálvin tér vagy mondjuk az Astoria (2-es metró). Sote ÁOK a Nagyvárad téren van, akkor a 3-as metró vonalát érdemes nézni.

2022. jan. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Nem ismerem nagyon ezeket az utcákat, de az látszik a térképen h nagyon kiesik, akárhová is fogsz egyetemre járni. Innen minden messze van.
2022. jan. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

Kispest nincs annyira messze a belvárostól mint a többi külső kerület.

DE! És ez a lényeg.


El kell menned arra sétálni reggel, napközben este és hétvégén. Azokra a részekre ahol lakást vennél. Ha szimpatikus a lakóközösség amiket látni fogsz, akkor vegyél lakást, ha nem akkor nézelődj másfele.


Sajnos nem a legjobb Kispest, nem hiába annyival olcsóbb. Újpest akkor már sokkal jobb.

2022. jan. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
“Kispest nincs annyira messze a belvárostól mint a többi külső kerület.” De ez a része, amit a kérdező kérdez, pont messzebb van. Ha napi szinten be akarna menni a belvárosba, az nagyon sok lenne. Kislattyogni a buszmegállóba, buszra várni, buszozni…20 perc elmegy és még csak a metrónál van Kőbánya-Kispesten vagy a Határ úton. Ha orvosira megy, akkor még elviselhető, mert közel a Nagyvárad tér, de a Műegyetem pl totál szívás, mert akkor még villamos vagy 4-es metró is kelleni fog. Mindez oda-vissza…az egy dolog ha valakinek a családja Kispesten él, de egyetemistaként én oda nem költöznék.
2022. jan. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
85%

Amúgy nem arról van szó, hogy rossz lenne Kispest, sőt meglepően fejlődött mint ahogy az egész főváros.


Egyszerűen a külső kerületek annyira elszakadnak a Belvárostól, hogy sokkal inkább értelmezhetők önálló kisvárosként. És elsősorban azoknak optimális, akik helyben keresnek/találnak munkát, vagy autóval közlekednek.

2022. jan. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!