Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen különbségek vannak a...

Milyen különbségek vannak a budapesti lakótelepek között műszaki és építészeti minőség szempontjából?

Figyelt kérdés

Amennyire tudom a fővárosi lakótelepek az 50-es, 60-as évektől a 90-es évekig épültek különböző technológiával (csúsztatott zsalu, panel) és gyorsasággal, eltérő rétegeknek, változó alapanyagból (kecskeméti, budapesti, stb. házgyár). Ezek a különbségek mennyire érzékelhetők az épületek állékonyságában, várható élettartamában, vagy éppen a hangszigetelésben? Ebből fakadóan vannak-e olyan telepek, épületek amiket mindenképpen érdemes elkerülni?


Lakásvásárlás előtt állunk és ezzel kapcsolatban igen hiányosak az ismereteink, pedig nem lenne utolsó szempont. Annak, hogy melyik mennyire családbarát, divatos, hírhedt, közlekedésileg ellátott stb. viszonylag bővebb "irodalma" van a neten, így az ezekkel kapcsolatos válaszok most annyira nem érdekelnének. Előre is köszönöm a hasznos válaszokat!



2022. jan. 26. 22:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A helyet lehet tudni hogy hol nézelődtök?
2022. jan. 27. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Alapvetően Csepel, Pesterzsébet és Kispest, esetleg Kőbánya és Újpalota merül fel opcióként.
2022. jan. 27. 10:00
 3/15 anonim ***** válasza:
32%

Ezek technológiában szerintem erősen hasonlóak, meg lehet nézni mikor épült melyik, wikipedian. Szerintem az újpalotai újabb építésű.


Viszont mindegyik környék borzalmas. Megéri rossz környékre költözni vagy ennyi a keret?

2022. jan. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Hintalow ***** válasza:
36%

Minèl újabb, annál jobb. Ezen tudsz válogatni:

[link]


Èrdemes a rendszerváltás környèkèn èpülteket nèzni (pl. Káposztásmegyer) azok a legjobb gèpèszeti megoldásokkal kèszèltek a panelek között :)

2022. jan. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Káposztásmegyer valóban szimpatikus, mármint a házak de annyira kint van a rákban, hogy felejtős szerintem. De szép az a rész.
2022. jan. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%

“ Ezek technológiában szerintem erősen hasonlóak,”


Igen, mindegyik betonlapok egymásra poakolgatásával épült. Kb ennyiben ki is merül.


A valóság, hogy egy lakótelepen belül is jelentős eltérések vannak az eltérő típusú panelek között.


Pl Zugló, Füredi út, az orosz típusnál a WC-fürdő strangnál nagyon jön fel a többi lakó zaja és a kajaszag. Úgy hallod a posálást, mintha melletted csurgatna.


Míg az ugyanott lèvő dán panelnál ez nincsen, csak este teljes csendben hallom 1x-1x az alattam lakó köhécselését. Ehhez hozzájárulhat az, hogy a strangok a folyosón vannak, nem a lakásodba. Cserében kicsit hotelszerű az elrendezése.


Csepelen is vannak dán panelok pl.

2022. jan. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Hintalow ***** válasza:
Hát a kint van relatìv, dèlpestre èn sem járnèk dolgozni innen, de mivel az árpád hìdnál melózom, az egy kènyelmes fèlóra tömegközlekedèssel :D
2022. jan. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Műszakilag a kápmegyeri lakások a legjobbak és a legújabbak. 3-4 emeletesek a legélhetőbbek és persze a legdrágábbak is.
2022. jan. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! A mai ingatlanárak mellett sajnos kénytelen voltam valamelyest kompromisszumokat kötni a közlekedés-biztonságérzet-esztétikum-műszaki jellemzők tengelyen, így is közel 40 milliónál állt meg számláló. Végül egy újpalotai, szovjet technológiás lakás nyert. A hangszigeteléstől kicsit félek, de a bulinegyed után talán túlélhető lesz, cserébe egészen szellős beépítésű és zöld a környék :) Többen ajánlottátok Káposztásmegyert, ahol tényleg elég jónak néznek ki a házak, de a munkahelyem valami rémisztően nehezen érhető el onnan.
2022. márc. 2. 20:52
 10/15 anonim ***** válasza:
melyik tuca melyik ház???
2022. márc. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!