Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen különbségek vannak a...

Milyen különbségek vannak a budapesti lakótelepek között műszaki és építészeti minőség szempontjából?

Figyelt kérdés

Amennyire tudom a fővárosi lakótelepek az 50-es, 60-as évektől a 90-es évekig épültek különböző technológiával (csúsztatott zsalu, panel) és gyorsasággal, eltérő rétegeknek, változó alapanyagból (kecskeméti, budapesti, stb. házgyár). Ezek a különbségek mennyire érzékelhetők az épületek állékonyságában, várható élettartamában, vagy éppen a hangszigetelésben? Ebből fakadóan vannak-e olyan telepek, épületek amiket mindenképpen érdemes elkerülni?


Lakásvásárlás előtt állunk és ezzel kapcsolatban igen hiányosak az ismereteink, pedig nem lenne utolsó szempont. Annak, hogy melyik mennyire családbarát, divatos, hírhedt, közlekedésileg ellátott stb. viszonylag bővebb "irodalma" van a neten, így az ezekkel kapcsolatos válaszok most annyira nem érdekelnének. Előre is köszönöm a hasznos válaszokat!



2022. jan. 26. 22:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy újpalotán nagyon sok a more. Lakik ott ismerősöm. A póluscenter is teli van kokeróval. Nem túl jó környék. Olcsó is a lakás.
2022. márc. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Igen sajnos amit a 11-es ír határozza meg.


Pl. Csepel ha megépül a hév-metró összeköttetés, a legközelebbi lakótelepek egyike lesz és mellette meg zöld, tágas, kellemes környezet DE és jön a DE.


Itt is nagyon sok a kisebbségi és ezért az árak jóval a Kelenföldi alatt vannak.


Holott kelenföld is lepukkant.

2022. márc. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Most se a Rózsadombon lakok (nagyon nem), naponta többször a Blahán kell végigcaplatnom, annál pedig csak nem züllöttebb. Ahogy sétálgattunk ott, az én ingerküszöbömet amúgy nem nagyon ütötték át a járókelők (mondjuk nyilván elég magasan van), leginkább nyugdíjasokkal és kutyasétáltatókkal találkoztunk. Viszont az feltűnt mennyi kínai lakik ott (még két-tannyelvű suli is van ott), de rájuk nem jellemző, hogy az utcán szotyoláznának és kötekednének. A Pólustól pedig jó messze leszünk és nem is leszünk ott törzsvendégek :)


Egyébként nekem Csepel se tűnt annyira ijesztőnek, mint amilyen a híre, pedig az északi részen járkáltam párszor. Mondjuk megjegyzem, azért ott láttam gyanús alakokat, de nem éreztem magam veszélyben, simán bevállaltam volna azt is. De lehet velem van a probléma :D


Kelenföldet meg inkább hagyjuk, 40 millióból ott maximum egy szuterén patkánylyukat tudtam volna venni, több pénzem pedig sajnos nem volt. Szerintem ott a kevesebb rossz arcú mellett (bár a pályaudvar környéke pl. pont vetekszik még a Blahával is) leginkább a "budaiság" ténye tolja fel nagyon durván az árakat. Saját tapasztalatom szerint sokan rettegnek átlépni a Limest lakásvásárláskor. Van ismerősöm, aki csak napközben és paprikasprayt szorongatva hajlandó meglátogatni engem, itt a baljós pesti oldalon :)

2022. márc. 3. 20:58
 14/15 anonim válasza:
kispest jó hely
febr. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Kelenföld nagyon messze van a lepukkanttól, talán nem véletlen, hogy a XI az egyik legdrágább budapesti kerületet…
febr. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!