Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az alábbiak közül számodra mi...

Az alábbiak közül számodra mi a legfontosabb lakásvásárláskor?

Figyelt kérdés
Sorrendet is írhattok.

2022. jan. 31. 12:40
A kérdező szavazást indított:
Mennyibe kerül
Hány négyzetméter
Hol helyezkedik el
Mennyire szép a lakás / fel van-e újítva
Mennyi a rezsi és közös költség
Kiadható-e albérletbe
Mennyire érétkálló hoszzú távon
Le van-e szigetelve
30 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez kicsit furcsa, inkább ezeknek a hierarchiája lényeges. Csak annak nem az ár a legfontosabb, akinek végtelen mennyiségű pénze van, szerintem.


Tudod ezeket arányokban nézik.

2022. jan. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A HOL nagyon fontos!


Volt itt nagyon sokáig egy reklámbanner (vmi ingatlanos cég):


"Az ingatlant felújíthatod, de a környéket nem. Nézz szét a térképen mielőtt vásárolsz"

2022. jan. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
2: amúgy van is állítólag ilyen ingatlanos mondás, hogy három dolog határozza meg egy ingatlan értékét: a lokáció, a lokáció és a lokáció.
2022. jan. 31. 13:24
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

3: és jogos is!


Ezt mutatják az árstatisztikák is (hiába no, az ingatlanpiac elég rasszista... :)))) ) - és még a viszonylag jobb helyek esetén is az árnövekedés-értéktartás is elsősorban a lokáció a meghatározó.

2022. jan. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A környék és a lakosság összetétele nagyon fontos, annyira, hogy kihat a szavazásban feltett legalább 3 kérdésre is. Így eleve a keresőben csak olyan helyekre keresek, ami az igényeimnek és ezzel együtt a pénztárcámnak megfelel.

Ha ez megvan, akkor a szűrőben fennmaradtak közül a nekem kívánatos nagyság szerint választok.


Ami nem érdekel:

- hogy fel van e újítva, mert mert nem bízom meg mások eladásra kinyalt ráncfelvarrásával, az ízlésük is ritkán azonos az enyémmel.


- hogy kiadható e albérletbe, mert lakni akarom, nem kiadni.


- hogy mennyire értékálló hosszútávon, mivel ezt előre nem lehet kiszámítani. Bármi elértéktelenedhet bármi miatt.


- a szigetelés kizárólag az adott ingatlantól függ, van ahol nem kell, nem is lehet. Mivel lakásról beszélünk és nem házról, így általában alul-fölül-oldalt vannak lakások, így a szigetelés ilyen esetben nem játszik.

2022. jan. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Tény hogy az elhelyezkedésen nem lehet változtatni, de (főleg társasházi lakás esetében) az alapterületen sem, illetve az elrendezésen is csak korlátozottan lehet változtatni. De még egy egyszerű külső szigetelés is sokszor lehetetlen küldetés egy sok lakásos társasházban, vagy egy klíma elhelyezése külső falon sem biztos hogy megoldható.

A lakás belső állapota, felszereltsége, rezsiköltség és egyéb anyagi vonzatú dolgok csak a vételár függvényében értelmezhető szempontok.

2022. jan. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%

#1 Szerintem nem az ár a legfontosabb, hanem az ár-elhelyezkedés összhangja.


Nyilván az embernek meghatározott összeg lapul a zsebében, de mellette igyekszik a pénzéért a lehető legjobb elhelyezkedésű ingatlant megvásárolni. Nem véletlenül vannak olcsó és drága kerületek között több 100 ezres eltérések a m2 árban.

2022. jan. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én idén tervezek lakást venni és az egyik legelső, amit valóban minden hirdetésnél nézek az hogy hol van. Nagyon tudom értékelni, amikor legalább az utcát beleírják valahová a hirdetésbe, illetve gyűlölni szoktam azt, amikor kb. semmit nem adnak meg az ingatlanról csak a várost szinte. Hiába jó a lakás, nem fogok tucatnyi alkalommal érdeklődni, hogy ez vagy az a lakás hol található, legyenek már kedvesek elmondani. Nem a pontos cím kell, de legalább az utca nem lenne rossz.
2022. febr. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#3-as kommentben, igazuk van az ingatlanosoknak a lokációval kapcsolatban, egy ingatlanon minden megváltoztatható, de a lokáció az nem.
2022. febr. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ara-elhelyezkedese-allapota
2022. febr. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!