Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nettó 400 ezer+ cafetéria...

Nettó 400 ezer+ cafetéria fizetésre maximum mennyi törlesztőt mernél 20 éves fix lakáshitel esetében bevállalni?

Figyelt kérdés

Pl. 150-160 ezres törlesztő egyszemélyes háztartás esetén anyagi harakiri? (A lakáson nem kellene semmit se felújítani) Vagy inkább egy olcsóbb lakás kisebb törlesztővel 100-130 ezer max? Viszont azonok a lakásokon azért kellene újítgatni..

A fizetés évente 4-5 %-kal vagy többel emelkedik automatikusan abban a szférában, tehát a fix hitel törlesztője évente egyre kevésbé fájna.


Mennyit mernél bevállani? Mennyit érdemes?



2022. febr. 2. 12:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Nos. Nekem 360 a nettóm, 100 a lakastörlesztőm, de családtagnak fizetek havi 80e-rel kölcsönt.

Emellett van 20e lakásmegtakarításom.


Kifizetem a rezsit, kaját veszek, egy kicsi marad még, de “költekezni” vagy a lakásba vásárolgatni nem nagyon tudok már. Vsak kvázi apróságokat.


Most 400 lesz nekem is a nettóm, az úgy +40e, kicsit könnyebb lesz talán.


Viszont hogy 20 évig ilyen “megszorítva” éljek, nekem necces lenne. Most tudom hogy pár év és kifizetem a csalàdi tartozást, azután simán bírható.


Nekem 180 a fix ktsg neked 160 lenne.

Az a baj, hogy hiába emelkedik a fizud 4-5%-ot, a most újra megismert 7-8%-os infláció mellett a reálkereseted csökken, a törlesztés viszont fix teher.


Én nem vállalnék ennyit, de neked kell tudni.

2022. febr. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Nekem is túl magasnak tűnik a törlesztő, mert ugye oké, hogy a bank meghitelezné az összeget a fizum 50 %-ig, de reálisan inkább max a fizu 1/3-át szabadna törlesztővel terhelni, hogy lélegezni tudjon mellette az ember..
2022. febr. 2. 12:49
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is egy kicsit sok. Mi a férjemmel 850 nettó bevétel mellé 120 fix hitelt mertünk csak bevállalni, szintén 20 évre. Ő is 400-at keres, ha egyedül lenne, akkor is maximum ennyit mert volna bevállalni. Érdemesebb a kisebbet bevállani, mert felújítgatni tudsz közben apránként, ahogy összejön rá, nem vagy kötve, de a magasabb törlesztőt mindig fizetni kell.
2022. febr. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát igen, és most ennél a cégnél jól keresek, de mi van ha pl pár év múlva 100-zal kevesebett máshol.. Vagy elmegyek GYES-re vagy bármi..
2022. febr. 2. 14:18
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kössél hitelfedezeti biztosítást! Ez valamennyivel megemeli a törlesztőt, de ha beáll valamilyen prücök, akkor fizeti a biztosító a törlesztéseket helyetted.

A pénzfelvevő bankodnál érdeklődj!

2022. febr. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
5/5 köszi! erről még nem hallottam, utána nézek ennek a biztosításnak.
2022. febr. 2. 15:52
 7/12 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem max a bevételed 1/3-áig vállald be. Ha egyedül vagy, akkor munka szempontból is rugalmasabb vagy még, mintha családdal lennél.

Akkora infláció van, hogy 5 év múlva felét sem éri majd ez a törlesztő, 10 év múlva meg fagyipénzként tekintesz rá.

2022. febr. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a 7-nek, de persze ez csak fixkamatozású esetén igaz.
2022. febr. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%

Mi is 400 nettóhoz mértünk. Ez a férjem fizetése, az enyémet direkt nem vettük figyelembe, mert tudtuk, hogy időn belül gyereket akarunk.


Mi 400 nettóra 110 ezret vállaltunk volna be MAXIMUMként. Végül 95 ezernél állapodtunk meg, inkább választottuk a kisebb lakást, de nem félünk a jövőtől.

6-7 év múlva meg tuti nagyobbra cserélünk.


Hitelfedezetit mi is néztük, de minket aggasztott az apróbetűs része. Nehéz elérni, hogy fizessenek és az is rövid időre tart.

2022. febr. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem max. 130-140 ezer. Tudsz előtörleszteni, hogyha minden sínen van. :)
2022. febr. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!