Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lehetséges lakáshitelt felvenn...

Lehetséges lakáshitelt felvenni, megvásárolni egy lakást majd bérbe adni és a bérből fizetni a törlesztőrészleteket?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy felvennék egy hitelt az egyetemi évek alatt amiből vennék egy lakást, ezt kiadnám és majd ha befejeztem az egyetemet beköltöznék én és fizetném majd a fizetésemből a hitelt. Tudom, hogy fedezet nélkül nem adnak hitelt, de ez igazából megoldható, a szüleim segítenének ebben, meg a jelzálog is lehetséges vannak telkeink, amelyeket nem használunk. Szerintetek jó megoldás lehetne ez? Vagy inkább hagyjam? Nagyon szeretném ha kezdhetnék valamit magammal, és legalább otthonom lenne 30 éves koromig.
2018. szept. 4. 20:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%

A legjobb megoldás. A hitelfelvevők 40%-a így csinálja.

Aztán jönnek majd, akik elmondják neked, hogy az "apróbetűs" részek szerint hitelezett lakás nem adható bérbe.

Nos, ameddig tisztességesen fizetsz és nem kell ellenőrizniük téged, addig a kutya nem törődik vele, a bank meg végképp nem, mert nekik a bejövő pénz a fontos!

2018. szept. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Metionin ***** válasza:
62%
Rengetegen csinálják így.
2018. szept. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%
Nagyon jó megoldás. Hitelt csakis befektetésre szabad felvenni, és ez egy nagyon szépen megtérülő befektetés lenne. Ha nehezebb idők jönnek még mindig rengeteg opciód marad, hogy ne legyen gond a jelzálog miatt. Pl. haza is költözhetsz, amíg teljes egészében kifizetik neked az albérlőid a lakást. Esetleg csak a felét használnád, egy-két szobát pedig kiadnál úgy is, hogy benne élsz. Azt kell jól meggondolni, hogy hány évre veszed fel, szerintem a 10 éves fix a legideálisabb, de ha 20-ra veszed, akkor még havonta plusszod is marad belőle, és bár többet fizetsz ki a lakásra a végelszámolásnál, de ugye az értéke is tovább növekedhet. Fontos még a környék, hogy melyik városban gondolkodsz. A legtöbb helyen még nem igazán lehet kitermelni a 10%-os hozamot, tehát a 10 éves hitellel még neked is be kéne szállnod az albérlők mellett, viszont van néhány város, ahol ezt a hozamot is el lehet érni. Ahol nem, ott pl érdemesebb lehet 20 évre felvenni, hogy biztosan fussa a hitelre a bérleti díjból.
2018. szept. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Estádio de Felchút ***** válasza:
67%

Elsőnek: a zálogtárgy nem adható bérbe, más kérdés, hogy Mo-n nagyjából mindenki tojik rá


De nem is ez a baj, hanem:


"felvennék egy hitelt az egyetemi évek alatt"


OSZT MIRE??!

2018. szept. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%
Utolsó: Ott van benne a kezdő kérdésben.
2018. szept. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

#4

Zálogtárgy az lesz, amire a jelzálogot bevezetik, azaz a szülők valamelyik ingatlana. Nem is azt akarja bérbe adni a Kérdező.

2018. szept. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
Munkaviszony nélkül nem kapsz hitelt. A telek nem lesz elég fedezet.
2018. szept. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%

Csak én értem úgy, hogy a szülők veszik fel a hitelt, de a srác fogja majd fizetni?

Nyilván a Kérdező sem Marslakó tudja, hogy hitelfelvételhez jövedelemigazolás kell.


"Tudom, hogy fedezet nélkül nem adnak hitelt, de ez igazából megoldható, a szüleim segítenének ebben, meg a jelzálog is lehetséges vannak telkeink, amelyeket nem használunk. "

2018. szept. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
39%
Aha...csak még az OPTnél is (akik minden jöttmentnek adnak hitelt) 6havi FOLYAMATOS BEVÉTELT KELL igazolni.
2018. szept. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
És írta a kérdező, hogy a szüleinek nincs jövedelme??
2018. szept. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!