Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanosok, 40-60 milliós...

Ingatlanosok, 40-60 milliós hirdetésekre kb mekkorát szoktak alkudni a komoly vevők amire rá szoktak bólintani a tulajok is meg ti sem zárkóztok el? Mennyi lesz általánosságban végül az "irányárból" amivel létrejön az üzlet?

Figyelt kérdés

2022. febr. 3. 23:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

Előrebocsátom, hogy nem vagyok ingatlanos. Gyakran adtunk-vettünk ingatlanokat, így csak a tapasztalatom osztom meg.

Nekünk sikerült úgy belőni az adott ingatlanunk árát, hogy senki nem próbált meg alkudni. Mikor mi vettünk ingatlant nem alkudtam, mert ugyancsak reális volt a vételár.

Már a hirdetésekből láttam ( helységet ismerve) melyik ingatlan van tulárazva - ezen ingatlanok után már eleve nem is érdeklődtem.

Van egy pár hirdetés, melyben az eladók úgy képezik a vételárat, hogy azt nézik nekik mennyi pénzre van szükségük ahhoz, hogy a kinézett ingatlant meg tudják venni.

Akkor látni, hogy a vételár 20 M magasabb a piaci áraknál. Nah, ezek a hírdetések már több mint másfél-két éve fenn vannak az iNeten.

A múlt héten lettem figyelmes egy újépítésű kis házra. Nagyon tetszik. A múlt héten meg 55 volt a héten már 50. A képekből ítélve már kiköltöztek a lakói. Nagyon sűrgős lehet, hogy eladják.

Ismerősünk 80-ért árulta az ingatlanját 72-ért vették meg. Nekik is sűrgős volt, így belementek a dílbe. Mindenki jól járt.

2022. febr. 4. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%

Az ingatlanos letojja mennyiért megy el, az ő jutalékát így is úgy is megkapja.

Párezer forint nem érdekli.

2022. febr. 4. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Mi párszáz ezret alkudtunk, de volt olyan lakás, ami alku nélkül ment el.
2022. febr. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

Erősen attól függ, hogy hogyan lett beárazva. Valaki belekalkulál mondjuk 5% alkut, más meg azt mondja már ennyiért is jó áron van és igaza van.

A múltkor megnéztünk egy házat 68 millióért. Kiderült, hogy van rá már két fixnek tűnő vevő. Kérdeztük, hogy milyen vételárra, azt mondta, hogy 68-ból senkinek nem engedett, pedig voltak próbálkozások. Sőt, ha nem jelentkeztek volna, akkor 72-re emelné már és olyan műszaki tartalommal volt megáldva az a ház, hogy szerintem még így sem volt drága. Vagyis teljesen elfogadható a tulajdonos hozzáállása.

Egy másikat is megnézünk ugyanazon a napon, kicsit jobb helyen, de műszaki tartalom kb. nulla. Némi himi-humi esztétikai felújítás történt 25 év alatt. 67 millió. Hát ég és föld. Nekem az a ház 50-et ért volna meg maximum, de a tulaj semmit nem hajlandó engedni, így nyilvánvalóan el sem jutottunk az alkudozásig. El is búcsúztunk egymástól.

2022. febr. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%
Olyan nincs, hogy az ingatlanos "elzárkózik"! Semmi köze hozzá, hogy a tulajdonos mennyiért adja el. Az ingatlanos egy szerződéses pióca, aki a két szép szeméért meg a helyesírási hibáktól hemzsegő, falvédő szöveges hirdetéséért milliókat akaszt le a tulajról, de ettől még semmi köze a két fél között kötendő üzlethez. Az ingatlan a tulajdonos tulajdona, ergo csak neki van beleszólása a vételárba.
2022. febr. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
70 millióért hirdettek egy lakást. 68-ért tettünk ajánlatot. Az ingatlanos nem volt hajlandó továbbítani az ajánlatot. Szóval beleszólnak sajnos. Ha röhejesen alacsony összeget mondunk meg megértem, de így...
2022. febr. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%

Ez mindenhol más.

Nálunk 57 ért akarják eladni a 80nm es házat, felbecsültette a bank 50 re, plusz a hozzáépítés be sincs jelentve, plusz rohadt a pince, plusz áramos fűtés van és se szigetelés se napelem. 30 éves a ház, és minden áramról megy, semmi se gázról.

Igy 50 millára 630 ezres nm2 ár szerintem bőven korrekt (osztrák határnál, nem Pest), de 712 ezres nm2 ár ilyen állapotban felejtős.

Mondták ők 51 ért biztos nem adják el...

Na mondom szép, mire megcsinálnánk közel lennénk a 60 millához, aztán 30 éves ház... De ők is azt nézik, hogy a hitel stb mennyi pénz kell új házra ahová költöznének.

Kapják be, örülhetnének ennyi pénznek is, ha már a rezsi az egekben plusz vizes a pince meg penészes...

Szóval van aki semmit sem enged, hiába rohadt sürgős neki az eladás, és hiába árulja 1 éve is, egyszerűen van aki pénzéhes.

2022. febr. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%

Hetes, ne sajnáld, lehet, hogy pont szerencse, hogy nem tudtad megvenni.

A leirasodból itelve, ez a ház csak temetné a pénzt.


Az ingatlan com-ot fürkészve azt vettem észre, hogy egyre több 2020-as épitésü hazak eladók.

Mi törtenhetett?

Az újépítésű még felépülendő házak árait is megemelték. Van pár ház amit figyelek. Tegnap még 41,2 - 43,8 volt. Ma már 43 és 48.

20 km-re a megyeszékhelytől. Másutt 16 km -re már 53. Tavaly júliusban még 39 volt ugyanaz.

2022. febr. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%
Sajnos én kénytelen voltam még félmilliót rátenni a vételárra, mert egy másik vevő annyit ígért rá, a többiek a megadott áron akarták megvenni az ingatlant. Csak azért tudtam én megvenni, mert kp-val fizettem, a másik licitáló meg még utána kezdte volna intézni a hitelt. Egy héten belül már nálam volt a kulcs. Ezt még nincs egy éve, hogy vettem, de már legkevesebb 5-8 millával többért el tudnám adni, annyira keresett most.
2022. febr. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

#8

Hát lehet. Bár a statikus azt mondta a pincét leszámítva jó a ház, és a pince is pár 100 ezer forintos tétel "csak". Esetleg az elektromos fűtés vinné a pénzt vagy egy napelem.

Aztán persze ki tudja.

De nem fogok a becsült piaci értékre nagyon rádobni, mikor az újépítésű zöldhiteles ház 700 ezres m2 áron megy, és így ez is majdnem annyi lenne. Ha valaki ilyen hülye, akkor legyen, de az nem én leszek bármennyire is szeretném és álmom lenne egy kertes ház pont ott, ahol ez van.


Amúgy is annyira undorító és pofátlan, hogy az új házak ára megy fel az új építési anyagok miatt, mert drágulnak, és 1-2 pöcs azt hiszi, hogy akkor az ő 20-50 éves mondhatni sz@rja is megy fel, ami kanyarban nincs a b30 asával szigetelés nélkül egy új zöldhitelesnek (esetek többségében)...

2022. febr. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!