Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakás vásárlás hol lenne...

Lakás vásárlás hol lenne előnyösebb Szombathelyen vagy Zalaegerszege, és miért?

Figyelt kérdés

2022. márc. 20. 14:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha biztosabb munkahelyet akarnék hosszú távon akkor inkább sopron vagy győr. Igaz ezek drágábbak

. Sopron előnye, hogy egy óra alatt elérhető Bécs is, ami az EU egyik legfejlettebb országának a fővárosa , Győr meg nagyon fejlett iparilag.

2022. márc. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt még nem írtam, hogy azért a korábban említett két város közül vacilálok, mivel messzebbre nem szeretnék költözni, az idős szüleim mellett szeretnék lenni. Amúgy éltem Győrben is egy ideig, nagyon szép város, tele lehetőségekkel, de drága is egyben, illetve nekem az már túl nagy város, sok a mindenféle ember...
2022. márc. 20. 15:12
 3/10 A kérdező kommentje:
És nem szándékozom ingázni, vagyis külföldön dolgozni.
2022. márc. 20. 15:12
 4/10 anonim ***** válasza:

A szuleid hol laknak? Milyen fajta kozlekedesi eszkozre lesz szukseged "haza jarni"? Mik a szempontjaid a varossal kapcsolatban? Milyen munkat tudsz ellatni? Van valami keresett szakmad, vagy munkahely igereted, kilatasod, elkepzelesed? Hazat vagy lakast tervezel venni?


En laktam Egerszegen par evet, annak idejen kellemes, parkos, viragokkal teli, nem szep, de emberlepteku, elheto varosnak tapasztaltam. Sok kedves emberrel talalkoztam ott, nyitottak, segitokeszek voltak velem. Jo ovodak, iskolak talalhatoak a varosban, es van tobb felsooktatasi intezmenye is. Megvan szinte minden, ami szukseges. Munkahely szempontjabol sajnos most nem tudom, h mi a helyzet. Egerszeg nagy kiterjedesu, sok kis varosreszbol, ill. regebbi falvakbol tevodik ossze, es a kozossegi kozlekedes nem mindenutt volt a legjobb, erre emlekszem. Tehat attol fuggoen, h hova koltoznel a varoson belul, lehet, h szukseged lenne autora, de az is elkepzelheto, h mar javult a helyzet.


Ami a "mindenfele embert" illeti, ott is van beloluk boven... ez a legnagyobb minusz.

2022. márc. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bocs, most esett le, h lakast akarsz, hazrol nincs szo...
2022. márc. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A szüleim pont a két város között élnek.

Tulajdon képen a buszközlekedés nagyon jó, azzal haza tudnék járni, illetve van autóm is.

Fontos, hogy élhető legyen, legyen munkahely lehetőség, lényegesnek tartom az emberek hozzáállását, mennyire nyitottak, segítőkészek, barátságosak..

Végül is szociális területen tudok elhelyezkedni, szociálpedagógus, gyógypedagógiai asszisztens végzettségem van. Most szeptembertől pedig szeretnék még tovább tanulni.

Inkább egy mini garzont szeretnék venni, most így az elején...

2022. márc. 22. 08:17
 7/10 anonim ***** válasza:
4es vagyok, koszonom a valaszodat. Sajnos nincs osszehasonlitasi lehetosegem, mert Szombathelyen nem eltem. De azt tudom mondani, h egy kicsit toled is fugg, h az emberek hogyan fogadnak. Tudom, h ez nem teljesen igaz, de sokat szamit a te hozzaallasod is. Mindenhol mindenfele szemelyisegu ember megtalalhato. Segito foglalkozasra biztosan lesz kereslet mindket varosban. Nekem nem sok gondom volt Zalaegerszegen, ami volt az maganeleti jellegu volt, es azert is jottem el onnan, nem a varos, vagy az ottani emberek miatt. Azt hiszem, h egy mini garzon aranyait tekintve mindenhol dragabb, mint egy alap egyszobas (esetleg felujitasra varo ketszobas) lakas, tehat erdemes jol korulnezned. Van itt a gyakorin olyan tema is, h Zalaegerszeg mely reszen erdemes ingatlant venni. (Marmint ha ZEG mellett dontenel.) Es mar olyan kerdest is lattam, hogy ZEG vagy Szombathely. De a valaszok elegge megoszlanak, ugyhogy erdemes lenne mindket helyen szemelyesen is alaposan korulnezned. Gondolom mar jartal mindkettoben eleg sokszor, de most probald meg mas szemszogbol is megvizsgalni, olyanokat is nezz, amikre eddig nem is gondoltal az ott tartozkodasod alatt. Mindenkinek egyediek a szempontjai, tehat nehez jo valaszt, tanacsot adni, foleg olyat, ami nem szubjektiv. Bocs, h nem tudtam tobbet segiteni. Azt hiszem, h annyira rosszul egyik varossal sem jarsz, es amig nem vagy ezer szallal odakotve az egyikhez, barmikor atkoltozhetsz a masikba. Az egyik ismerosom az Alfoldrol koltozott ZEGre aztan atment Szombathelyre, maganeleti okokbol. Sztem indulj el az egyik iranyba, amelyik szimpatikusabb, amelyik mellett tobb ervet tudsz osszeszedni, aztan majd kialakul. Sok sikert mindenkeppen!
2022. márc. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Meg annyit, h a Te esetedben talan a legfontosabb a megfelelo, es hosszutavu munkahely, szoval lehet, h ez alapjan kellene elindulni, ha most epp nincs parkapcsolatod, es egyeb kotottsegeid egyik helyen sem, es a szulok mindket varostol egyforma tavolsagra laknak, es a kozlekedes is hasonloan jo. Valamint ha tanulni szeretnel meg, es az hosszabb idot, akar eveket vesz igenybe, akkor erdemesebb ahhoz a helyhez kozelebb lakni, ahol tanulni fogsz. (talan!!!) Vagy ahonnan konnyebb odajutnod. Ezek szamomra fontos szempontok lennenek. Nekem mindket varos elhetonek tunik, es a Te vegzettsegeddel nem sejtek olyan nagy kulonbsegeket a lehetosegek teruleten. Eleg nehez lesz csak azok alapjan dontened, amiket masok itt (esetleg) leirnak:)
2022. márc. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, utolsó! :)
2022. márc. 22. 12:38
 10/10 anonim válasza:
Zalaegerszeg szerintem szebb, közelebb a Balaton de Szombathelyen több a lehetőség
2022. ápr. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!