Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Debrecenben ilyen feltételek...

Debrecenben ilyen feltételek mellett lehet valaha kertes házat venni?

Figyelt kérdés

Én Debrecenben lakok évek óta az egyetem miatt és lehet, hogy vennék egyszer magamnak egy kertes házat de esélytelennek tűnik olyan feltételek mellett, amik nekem megfelelnének.

A lakásokkal sincs különösebb bajom de azért megfordult a fejemben, hogy egyszer lehet jó lenne egy kertes ház.

A kertes házat illetően én olyanra vágynék ami számomra jó helyen van, ami azt jelenti, hogy nem a külvárosban hanem villamossal és/vagy busszal (lehetőleg villamos) jól megközelíthető helyen és ne legyen rossz állapotban.

A ne legyen rossz állapotban az nekem valami olyasmi lenne, hogy ne kelljen felújítani legalább egy részét és kívülről semmiképpen szóval jó állapotban legyen. Ha újra ki kellene festeni a szobákat és a lámpákat ki kellene cserélni meg az udvaron kellene átalakítani dolgokat, az még beleférne de azért ne kelljen ajtókat kicserélni, azok ne legyenek ősrégiek, a fürdőszoba legyen jó állapotban, a kerítés se legyen rozzant. Még ha a kerítés nem is vadiúj, de legalább az ajtók, a fürdőszoba és a ház külső fala legyen normális.

Azokban a városrészekben, amik nekem megfelelnének eleve kevesebb a kertes ház mint a panel és társasház. Én az eladó házakat böngészve azt vettem észre, hogy két opció van: vagy teljesen felújításra szorul a ház és mindent fel kell benne újítani vagy pedig nem kell rajta újítani de azok a házak luxusvillák kinézetre és annyiba is kerülnek.

Ha én egy kertes ház vásárlása mellett döntenék akkor megelégednék egy földszintes házzal és nem kellene bele mindenféle méregdrága bútor és berendezés hanem szerény kinézetű, viszont nem felújítandó. Szerintem nagyon ritkán találni a villamosok vonalán és város belső részén ilyet.

Valami ilyesmire gondolok, ez talán a teljesen felújítandó nagyon régi és a hatalmas luxusvilla közötti kategória:

[link]

[link]

[link]

Ha meg egyedülálló vagyok, akkor gondolom felejtsem is el bármilyen kertes ház vásárlását mert ha egyedül vennék, akkor ahhoz milliomosnak kellene lennem.


Ilyen feltételek mellett kizárt, hogy egyszer tudnék venni egy kertes házat?

Debrecenben ha nem akarok a Csapókertbe, Köntöskertbe és nem tudom hova költözni, illetve a Nagyerdőn luxuspalotát venni, akkor marad a lakás társasházban/panelban?



2022. márc. 25. 14:20
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem kizárt,de nem kevés szerencse kell hozzá és sok kp.
2022. márc. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Elég konkrétak az igényeid a belinkelt képek és a leírtak alapján, gyakorlatilag egy új építésű házat akarsz a belváros közepén, ehhez sajnos pedig nagyon-nagyon sok pénz kell. Javaslom hosszú távon kicsit kompromisszum készebben hozzá állni a dologhoz és csak a legfontosabb szempontokhoz ragaszkodni (belváros vs. kertes ház). Amúgy Debrecenben olyan borzalmas távolságok nincsenek, én a helyedben akár a környező településeket is nézegetném, de te tudod.


Érdemes netes hirdetéseket nézegetni és kalkulálgatni, hogy kb. mennyit fogsz jó eséllyel keresni és az mennyi hitelfelvételt enged meg, amiből milyen maximális árú házat lehet venni, stb.

2022. márc. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen ház nálunk, Mikepércsen (Debrecen mellett) 65 millió forint. Akkor gondolom, mennyi lehet a városban.
2022. márc. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%

A Szigetközben ( GYMS) is 65 M csak a ház (!) kert, kerítés nélkül.

Győr közvetlen vonzáskörzetében (falvak) 78-99 M fűtéskész.

2022. márc. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés az mennyit szánnál rá?
2022. márc. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
6%
Nem tudom mennyi a havi bevételed, de ha lent hurkaföldön reménytelennek érzed egy átlagszar ház megvételét, akkor talán valami más foglalkozás után kellene nézned.
2022. márc. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

6. Nem értem mit szeretnél, egy ház belvároshoz közeli környéken 100 milliótól kezdődne egy normálisabb.

Szerintem aki ezen gondolkodik hogy ilyet vegyen annak nem hinném hogy más foglalkozást kéne választania.

2022. márc. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha sok pénzed van bármit meg lehet venni bárhol. Debrecen egyébként nem egy hatalmas város, tehát szerintem sok értelme nincs a belváros vagy a villamos vonal közelségéhez ragaszkodni, mivel sokkal drágább, zajosabb és zsúfoltabb az a környék mint mondjuk egy külsőbb városrészek. Egyébként Debrecenben az ingatlanok röhejesen túl vannak árazva, ennyi pénzért biztos nem vennék házat ebben a lapos, sivár porfészekben. Az értelmes emberek költöznek elfelé innen, helyükre meg özönlenek be a környező ótvarabbnál ótvarabb településekről a tanulatlan suttyó újgazdag népek ezrével.
2022. márc. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8. Az igaz hogy túlarazott, de más nagyobb városban sem biztos, hogy olcsóbb lenne
2022. márc. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!