Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Forgatási kötelezettség él...

Forgatási kötelezettség él még ha 5 éven belül vásárolt ingatlant adunk el?

Figyelt kérdés
Ha Csok-ot szeretnénk igénybe venni ùj lakás vásárlásához, akkor amit most adunk el annak a teljes értékét bele kell forgatni az ùj ingatlanba? 3 éve vettük ezt, nem igenyeltünk rá semmit. Most ùjépìtésű lakás vennék csok-ot igenybe vennénk rá.
2022. ápr. 3. 13:12
 1/3 anonim ***** válasza:
73%

A fennmaradó részből még adóznod kell!

[Mert nem elég az államnak a béredből levont 33,5%, de még a bruttód után befizet a cég 18,5%-ot. Majd bármit veszel még 27% áfát kifizeted. A megspórolt pénzedből veszel egy ingatlant, ami árából még 4%-ot illetékelhetsz. Ezek után vagy olyan merész, hogy 5 éven belül eladod, és nem használod fel a teljes összeget a másikhoz, akkor bizony adózni fogsz a vételi és eladási ár különbözetéből. Max 15% szja kötelezettsége van, ami évenként csökken]

0-1. év 100%

2. év 90%

3. év 60%

4. év 30%

5. év 0%

2022. ápr. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos ìgy van. Ezt tudom, köszönöm azért, hogy leìrtad. De ha most eladok egy házat 28 milliòért azt nem tudom, hogy elég 25öt vissza forgatnom a csok miatt vagy köteles vagyok a 28-at. Amit vennék az 49 milliò. Lenne egy autòhitel amit kifizetnék belőle. Ìgy "csak" az ùj lakáshitelem maradna. Jobban hitelképes is lennék az ùjra ha nincs semmi hitelem.
2022. ápr. 3. 18:21
 3/3 anonim ***** válasza:
87%
Nem kell beforgatni az egeszet, es eladni sem muszáj.
2022. ápr. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!