Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Fiatalon gyerek nélkül saját...

Fiatalon gyerek nélkül saját lakás vásárlása hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Jelenleg párommal élek,1 éve költöztem hozzá.Neki saját háza van,hitelt fizet.En előtte kis garzon lakásban éltem ahol alacsony volt a rezsi és a lakbér.Foallasban dolgozok 2 műszakban átlag keresettel.Felvetődött bennem,hogy jó lenne egy saját lakás, ha mégsem alakulnának jól a dolgaink,nem szeretnék albérletbe menni, mert sajnos nem jönnék ki a fizetesembol.

A szüleim nem tudnak benne segíteni,én lakás takarékot fizetek havi 20 ezer forinttal sajnos elég kevés lesz oneronek ilyen ingatlanárak mellett.Csokot,babavarot nem tudok igénybe venni mert nincs még gyermekem.Es őszintén szólva már nem szívesen költöznek vissza a szüleimhez.Volt valaki itt hasonló helyzetben?


27/L



2022. ápr. 4. 20:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
87%
kb sehogy
2022. ápr. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
84%

Ha nem jönnek össze a dolgok, vissza költözöl a szüleidhez és spórolásba kezdesz. Nagyon más lehetőséged nincs, vagy nem lesz.


Vagy alternatív megoldásként önmagadat fejleszted és előbb utóbb lesz egy jól fizető munkád. De csinálhatsz vállalkozást: masszőr, csontkovács, fodrász.... lehetőség rengeteg.

2022. ápr. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
86%

Nincsenek nagy csodák. Akiknek huszonévesen lesz saját lakása:


1. Örökölték.

2. Családtag halála nélkül kaptak lakást vagy egy erős önerőt a családjuktól.

3. Kimentek külföldre legalább néhány évre gyűjtögetni.

4. Valamilyen iszonyú piacképes szakmájuk van (akár kétkezi, akár értelmiségi), amivel megkeresnek minimum néhány százezer forintot és abból egy jó nagy részét félre is teszik.

5. Felveszik a családtámogatásokat.

6. Az előzőek különböző kombinációi.

2022. ápr. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

+lakáshitelt vesznek fel

+ketten együtt vesznek egy lakást

2022. ápr. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Tehát most ingyen laksz, megspórolod a lakbért, tudsz gyűjteni. Pontosan mi a probléma?
2022. ápr. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
5: Sokaknál olvastam, hogy nem hajlandók áldozatot hozni valaminek az érdekében, hanem minden egyszerre kellene nekik. Felháborodnak, ha azt tanácsolod, hogy éljenek pár évig 70 000-ből és a többit tegyék félre, és pár év alatt megvan az önerő.
2022. ápr. 5. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Mernök vagyok relatíve jó fizetéssel de egyszerűen úgy emelkedtek az árak, hogy esélyem sincs jelenleg semmire, pedig évek óta spórolok mint az állat. Mindegy, elfogadom, hogy a jelenlegi kormányzat mint egyedulállót nem tamogat, szóval ez van. Egyebként ha legalabb egy gyereket szeretnétek akkor a babaváró már nem rossz, egy gyerek után asszem talán már jobb mint bármelyik piaci hitel.
2022. ápr. 5. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Ismerőseim közül akinek van mind örököltek.

Nem egy egész lakást de önerőre elég volt nekik.


Én hasonló helyzetben vagyok mint te, hogy nincs külső segítségem.

Igyekszem minél többet spórolni, hogy legyen banki hitelhez önerőm de mindig drágul és változik banki követelmény is úgyhogy még nem sikerült.

2022. ápr. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
100-ból 3-4 huszonéves ismerősömnek van saját ingatlana. Náluk is mind közrejátszott a családi segítség valamilyen formában.
2022. ápr. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
0%
Köss több lakástakarékot a családban mindenki nevére és azt hiszem ezt úgy is lehet, hogy mindegyiknél kedvezményezett vagy. Meg kérdezd meg a gondolom Fundamentát, hogy milyen lehetőségeid vannak előre felvenni. Ismerősömék vették fel most előre úgyhogy még ilyen is van. Adott esetben olcsóbb helyre is költözhetsz majd. Azért nem lehet így kellemes élni 27 évesen, hogy ilyen bizonytalan vagy, de mindenre van megoldás még ha nehéz is, nyugi.:)
2022. ápr. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!