Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A 6.emeleten kinéztem egy jó...

A 6.emeleten kinéztem egy jó panellakást,az ablakok közvetlenül egy nagyon forgalmas úttestre nyílnak, de egyáltalán nem érződik kipufogógáz szag.A 6.emeletig már nem mennek fel a kipufogó gázok?Az 1.-2.-on lakók hogy bírják?az úttest pár méterre van

Figyelt kérdés

2022. ápr. 10. 21:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván jobb a levegő a 6. emeleten, mint a földszinten, ez tény. Akik pedig lent laknak, azok igyekeznek a legkevésbé forgalmas időszakban szellőztetni - nem csak a légszennyezés, hanem a zaj miatt is.
2022. ápr. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Hu hangos lesz,en laktam fout mellett ketszer is,ejszaka nem tudsz ablakot nyitni,kb soha,de en volt hogy csukott ablak mellett ebredtem a kamionokra,buszokra. Szerintem csak parkra nezot szabad venni.
2022. ápr. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Én nem vennék forgalmas út mellett panelt. A szomszédok zörögnek állandóan ,ez mellé nem hiányzik még a közlekedés zaja is.
2022. ápr. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A háromrétegű hő-hangszigetelt ablak sokat segit!A 6.emelet annyiból rosszabb hogy nyáron pokoli meleg lesz ha nincs hőszigetelve a ház!A külső szigetelés legyen meg+klíma és élhető a panel.
2022. ápr. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 2. emeleten vagyok. Az út önmagában nem lenne forgalmas, leszámítva hogy csúcsidőben konkrétan percenként közlekednek a buszok.


Zárt ablaknál is mértem olyan 70-80 dB zajt generálnak, konkrétan érezni, hogy remeg bele az épület, esténként alig tudok elaludni, reggel zajra ébredek. Nyitott ablaknál 100+ dB zajt mértem...


2 rétegű ablakom van, de így utólag tuti 3-at rakatnék.

Igaz ez az a fajta rezgő zaj amit a szerkezet maga vesz át.


Mondjuk parkra néző is lutri, ott egész este ordibálnak, nekem az sem jött be. Bár még mindig tűrhetőbb mint a zajos forgalom.

2022. ápr. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen szempontra még nem gondoltam, út mellett mindössze a zaj miatt nem vennék. Bár vidéken egész gyerekkoromat forgalmas autóút mellett töltöttem, éjszakára sokszor kinyitottam az ablakot, valahogy jobban nyugtat az autózaj, mint a teljes csend :).
2022. ápr. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A hatodikon már nem érzed a kipufogógázt, viszont nyáron minél feljebb laksz, annál borzasztóbb lesz ha meleg van, szóval szerintem emiatt is fontold meg. A tizediken már kibírhatatlan.
2022. ápr. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Légkondi kell a meleg ellen nem?A légkondival mi a probléma?Sok áramot fogyaszt?Gyakran kell takaríttatni?
2022. ápr. 20. 07:46
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A volt munkatársamék az 5.en laknak jelenleg is, most már kb 30 éve.

10 éve felrakattak 2 klímát a szigeteletlen tömbre, ekkor elegendő volt nekik, ha 14:00 után mikor haza értek bekapcsolták.

Majd 2 évvel később leszigetelték a tömböt, amivel nyáron addig nincs probléma, amíg a kánikula időszakban át nem melegszik a beton. Innetől kezdve, már úgy indultak el 6:00ra munkába, hogy mind a 2 klímát elindították, mert délután már késő volt az indításra, és nem tudta lehűteni a lakást. 49 m2 es lakás nyári villanyszámlája a klímákkal max 18-20000 körül alakult nekik, ami kb 3x-a a télinek.

Külső hőmérséklet -6°C-ot tartanak többnyire, azaz 30°C-ban 24°C-et.

2022. ápr. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!