Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Közvetlen befecskendezésű...

123asdre kérdése:

Közvetlen befecskendezésű Otto-motorok kipufogógáz-visszavezetése?

Figyelt kérdés

Valaki le tudná írni, hogy-hogy működik ez a folyamat(hogy megy végbe), érthetően? Rákerestem interneten de túl hosszan írja le és nem értem.Ez az EGR szelep, fojtó szelep stb stb.Most leírom mennyit tudok/értek, esetleg kijavítsátok a hibáimat.Ez az egész az üzemanyag csökkentésére szolgál vagyis, hogy csökkentsék a káros anyagok kibocsájtását.Az EGR szelep szabályozza az égéstérbe juto levegő hőmérsékletét szabályozza.Az EGR feladata hogy visszavezesse a kipufogógázt a hengerbe ahol újból elég a hengerben csökken a hőmérséklet (benzinessknél 650 celziuszfokra) majd tisztább keverék távozik aminek kevesebb a nitrogénoxid tartalma.Eddig ennyit értek és tudok.

Kérlek segítsetek ha tudtok, előre is köszönöm.



#autó #Közvetlen befecskendezésü Ott-motorok kipufogógáűz-visszavezetése #müküdés #folyamat. EGR-szelep
2019. febr. 2. 18:05
 1/1 K Laci válasza:
Szerintem röviden pont ez a lényeg.
2019. febr. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!