Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért emelkedett a lakásom...

Miért emelkedett a lakásom ára 4 hónap alatt kb. 3-4 milliót?

Figyelt kérdés

Januárban vettem a lakásom (akkorra beköltöztem és minden lezajlott, szerződés decemberben volt) 24 millióért vidéki nagyvárosban egy másfél szobás panelt. Fél milliót alkudtam, de ez egy jó vételnek számított, ennyiért csak a kategórián belül rosszabbak voltak, inkább 1-1,5 millióval ez felett volt a hasonlók hirdetési ára. Egyik nap felkerült a hirdetés újonnan és másnapra meg is vettem, le kellett csapni rá.


Most azt látom a méretre, állapotra, stb. ilyen lakásokat már 27-29-ért hirdetik, alatta nincs. A Tiszába is ugranék, ha most ennyiért kellene vennem, mert így is eléggé ki volt centizve a dolog, hiába volt 15+ millió önerőm, de azért van egy felső határa annak is mennyi hiteltörlesztőt tudok kényelmesen fizetni. Kérdésem hogy oké eddig is emelkedtek az árak az utóbbi talán öt évben, de azért nem szinte havi 1 milliót, most mi ez az őrület?


2022. ápr. 11. 09:36
 1/7 anonim ***** válasza:
28%

Tudod, ez az a hatalmas válság, amivel telikárogják egyesek a sajtót.

Az ingatlanárakon lehet legjobban lemérni, hogy a gazdaság hogyan áll. A használt ingatlan értékét csak kismértékben befolyásolják az építési költségek. Leginkább a fizetőképes kereslet befolyásolja. Ha emelkednek az árak, akkor van fizetőképes kereslet - függetlenül attól, hogy ki mit mond.

2022. ápr. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
39%
22 volt a kocsim, papírmunkával együtt. Tegnap láttam, hogy 1 év alatt felugrott 27-re!!!
2022. ápr. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%

Pár hónapja még csak 29 éves voltam.

A minap meg már betöltöttem 30-at.

Hova fog ez vezetni??

2022. ápr. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%
Az meg van ugye, hogy attól, hogy feljebb mentek x millióval a lakásárak (is) egy fillérrel sem lettél gazdagabb?!
2022. ápr. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%

Ha a média nem nyomná állandóan a "pánik keltést", akkor nagyon valószínű nem lett volna: cukor, élesztő, wc papír, liszt, üzemanyag... hiány sem.


A használt autóknál is fél évig azt szajkózták idén januárba nagy mértékű drágulás várható... meg is történt. Akkoriban nézegettünk autókat haveromnak, így eléggé képben voltunk a használtauto.hu-n hirdetett bizonyos hirdetéseknek. Januárban 10-20%-al elkezdték emeli hirdetők az árakat... Konkrétan kinéztünk egy autót este 1,2 ért, másnapra reggel hívtuk időpont miatt, 1,4 lett mire délután oda értünk, nem is hoztuk el!


Ingatlannál ugyan ez van...


Azt, hogy szerintem mit érdemelnek az ilyen cikkek szerzői, inkább nem írom le...

2022. ápr. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
96%
Mert forintban számolsz és nem valami stabilabb fizetőeszközben, esetleg aranyban.
2022. ápr. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
86%
Hát a magyar ingatlanárak aranyban sem emelkedtek jelentősen kisebbet, mint forintban :))
2022. ápr. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!