Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha Pestre költözök mit lenne...

Ha Pestre költözök mit lenne érdemes csinálni a vidéki 25 milliós panellakásommal? Eladni? Kiadni?

Figyelt kérdés

27 évesen Pestre költöznék, részben munka miatt, részben kalandvágyból, kíváncsi is vagyok a fővárosra. Nem tudom még, hogy Pesten maradnék-e. Sok ismerősöm van, aki már élt ott néhány évet és inkább hazajött, vagy idősebb ismerőseim közt olyan is sok, aki élt mondjuk Pesten 10 évet és aztán költözött vissza vidékre.


Azt is tegyük hozzá ha Pesten vennék valamit, akkor kellene felvenni hitelt, igaz max. olyan 10-12 milliót gondoltam felvenni, annak még elviselhető a törlesztője és talán annyi vagy kevesebb lenne, mint amit albérletre fizetnék. Vagy kiadnám a vidéki lakásomat olyan 100-110-ért és abból meglenne a pesti albérletem nagy része. De benne van az, hogy a lakásomat tönkreteszik, lelakják, gond lesz a bérlővel. Mit tennél a helyemben?


2022. ápr. 15. 15:52
 1/5 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Mivel hogy nem vagy biztos hogy fenn maradsz én így nem adnám el a lakást. Kipróbálod milyen addig kiadod a sajátod a fővárosban meg bérelsz. Raérsz később is eladni. Lakást kiadni nyilván kockazatos de te választod ki kinek adnád ki
2022. ápr. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1 évig bérelsz, és utána eldöntöd, vásárolsz-e a fővárosban.

Azon is múlik, ugye, találsz-e megfelelőt, amit megvennél. Az is lehet többéves keresés eredménye. Nem biztos, hogy szerencsésen rábukkansz 1-2 éven belül.

2022. ápr. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
27 éves fiatalt könnyebben megszívat egy lakásbérlő..eladni ne add el, de a kiadással nagyon óvatos légy..közjegyző előtt köss szerződést a bérlővel.
2022. ápr. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre kiadnám mert nem biztos, hogy tetszene egy ismeretlen város.

Közjegyzős szerződéssel és kiköltözési nyilatkozattal csökkenthető a kockázat.

2022. ápr. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is élnék 1-2 évet Pesten és attól függően, akarok-e maradni vásárolnék lakást a régi eladásával.
2022. ápr. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!