Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 27 évesen egyedülállóként...

27 évesen egyedülállóként érdemes lakást vásárolni jelenleg? Természetesen hitellel.

Figyelt kérdés
Összegyűlt a szükséges önerő egy lakás vásárláshoz, de nem tudom belevágjak-e. Olvasni olyan elemzéseket, hogy csökkenni fognak az árak, viszont a kamatemelések miatt a hitelek drágulnak.
2022. márc. 19. 18:40
1 2
 1/18 anonim válasza:
37%
2 aktív válság is jelen van épp,én várnék egy kicsit.
2022. márc. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

"csökkenni fognak az árak"


Hosszú évek óta olvasni ilyen marhaságokat.

Ha nem vágsz bele lehet, hogy jövőre ugyanaz a lakás már sok millióval többe kerül majd.

2022. márc. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%
kitör itt is a háború, akkor biztos csökkennek az árak :D
2022. márc. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%

Volt két év covid, háború van, nem csökkennek az árak.

Minek kellene történni, hogy csökkenjenek?

Ha saját ingatlant akarsz a közeljövőben, akkor bele kell vágni (megfelelő anyagi megfontolásokkal természetesen), mert az eddigi alacsony kamatkörnyezet melletti áremelkedés után a kamatok is felmennek, még nehezebb lesz

2022. márc. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%

Bele kell vágni. Ha a lakás ára csökkenne is a kamat nő így jobban nem jársz valószínűleg. A fizetések is nőni fognak a lényeg fixre vedd fel a hitelt 5 10 évre.

Én egy éve elbaltáztam, mert nem volt fix fizetésem azóta 30% emeletedet az ingatlan ára.

2022. márc. 20. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
34%
Èn a valasztás végét megvárnám valamint az utána következő közeli időszakot. Mert ha netán tényleg lesz berlakas építési program mint Ausztriában és egyebek akkor változhat a befektetési környezet, szóval nem biztos hogy tovább roboghatnak az árak. Aztan dönts saját meglátásod szerint.
2022. márc. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ha lenne pár szukosebb év az epitoiparban sztem gyorsan megtörne az ennyiért már nem dolgozom hozzáállás, ez max csak pár hónapig tart ki ha enni is akarnak. Epitőiparban dolgozom, de lassan már sztem is vicc ami megy. Budapesti epitoipari csoportokban néha már napi 30-35 ezerért keresnek komuvest. Ès ez még csak az alkalmazotti bér.
2022. márc. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
84%

Az euró árfolyamot jelenleg,és a közeljövőben is csak a jegybanki alapkamat növelésével tudják féken tartani, mivel a magyar gazdaság romokban. Már a románok is lehagytak minket etéren, csak meg kell nézni euro/lej árfolyamot 0.02-0.03 eurot ingadozott a pénzük az elmult 10 hónapban....


Áprilisban ujabb 0.5% alapkamat emelés lesz!

Csak az elmult években volt ilyen alacson kamat. 90es években 20-25%, 2000-2010 átla 6-13% volt.

Nagyon valószínű hogy, a sok gazdasági csapás, és a gyenge gazdaság miatt vissza emelkedik 6% főlé. Egy éve 0,6% volt Most 3,4%!!!

Ha így növekszik előfordulhat hogy jövőre már nem fogod tudni hitelt felvenni.


Tehát minél előbb kellene ingatlant venned lehetőleg zöld hitelest, kb juliusig elegendő a 200 milliárdos keret. Ennél jobb hitele csak annak van aki tavaly ilyenkor vette fel ,vagy 3 gyereket bevállalt.

25 millió 25 évre építesi hitel 10 éves kamat periódus 159000, zöld hitellel pedig 112000Ft!!! És utobbi vegig 2,6%THM, nem pedig 6%!

2022. márc. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%

#7: De szerinted mi kellene hozzá, hogy legyen pár szűkösebb év? Mert a fent felsoroltak még hónapokra is éppen hogy, meg tudták torpantani az emelkedést, csökkenésről szó sem volt.


#4

2022. márc. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

8# vagyok


Több opció is lehet, de szinte mind össze függ a család támogatásokkal.


Az elmúlt fél év eseményei miatt nem valószínű, hogy a zöld hitel keretet megnöveleik.


5% áfát lehet meghosszabbítják megint, de lehet hogy nem.


Választasok után nem biztos hogy megmarad a csok es a baba váró. Utóbbi 2 laza 25 millió ajándékba.


A generálkivitelezőm heti egy házat ad át kulcsra készen. Nekem ő azt mondta az utóbbi pár évben nagyon ritkán találkoztak olyan emberrel, mint én, aki támogatások nélkül építkezik. Szintén az ő állítása, hogy általában a babavárót használják fel önerőnek, mellé felvesznek némi személyihitelt...


Saját véleményem ha, a csokot és a babavárót megszüntetik, akkor szinte megáll az építő ipar. A zöld hitelhez ugyanúgy kell 30% önerő. Ha nem lesz helyette semmi egyébb, akkor az építőiparunk túltelített lesz, azaz valószinűleg megindul az egymás alá licitálás. + Rengetegen munka nélküliek lesznek.


A gazdasági problémák, háború, covid csak áremeléseket hozott! Ez viszont egy gyakorlati tény!!!

2022. márc. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!