Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A kamatemelés megállítja az...

A kamatemelés megállítja az ingatlanár emelkedést vagy a következő 1-2 évben tovább nőnek az árak?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 17. 18:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
Miért lenne az jó az ingatlan forgalmazóknak, ingatlan fejlesztőknek stb. ha maradnának az árak ??
2022. ápr. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
Az inkább növeli az árakat,hisz az inflációt jelent.
2022. ápr. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Igen, a kamatemelés önmagában csökkenti az ingatlan árakat.

2 okból is, egyrészt a hitelek drágulnak, másrészt nő a máp kamat, nem mindenki ingatlanokba fog befektetni

2022. ápr. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%
3ashoz még annyit hozzatennék hogy a kamatemelés csökkenti az inflációt is
2022. ápr. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%
A kamatemelés kb annyit ér az infláció ellen, mint a klímakatasztrófa ellen az, hogy lekapcsolod a lámpát, ha elmész otthonról.
2022. ápr. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

Amíg a kormány osztja csokos ingyen pénzeket, addig az árak emelkedése kétlem hogy lelassulna. Ezek a pénzek felborították a lakáspiaci egyensúlyt.


Biztosan lesznek olyan emberek akiknek nem okoz majd gondot a kamat felár.


Én már annak is örülnék, ha csak az infláció mértékével növekednének az árak, de jelenleg nem ez a helyzet... 3 hónapja kinéztem egy csempét 11000ft/m2 volt, 2 hete gondoltam megrendelem erre 23000ft/m2 lett az ár... Mégis mi a fa.ztól??? Több boltot is megkérdeztem.


A most épülő ingatlanok pedig horrorisztikus anyag költségen készülnek, nagyon drága munkadíjakkal, a kivitelező nem fogja veszteséggel eladni.

Uniós felmérés, hogy nálunk 5 év alatt 190%-ot drágultak az ingatlanok!


Amikor megindult 4-5 éve ez a hirtelen áremelkedés minden okos azt mondta, ezt majd az emberek nem fogják kifizetni... hát tévedtek! Nehogy visszaestek az építkezések, hanem még többet építenek. Én is ezt mondtam, és most meg építkezek...


Egy szakember nem fog olcsóbban dolgozni, miért is tenné? Mondhatják azt, hogy mert majd akkor nem lesz munkája. Ha bedől az építő ipar akkor ezek a szakik legfeljebb nem válogatnak a munkák között, mivel véges a kapacitásuk, hanem elvállalják ami jön. Az asztalos aki a konyhámat készíti, már 8 hónapra előre be van táblázva. Decemberbe le kellett foglalnom az idei augusztusi szerelést. Na egy ilyen szakinak mindig lesz elég munkája, a csok előtt is 3-4 hónapos várakozási idő volt nála.


Csak az elmúlt 10 évben voltak alacsonyak a kamatok, korábban sokkal több volt.

2022. ápr. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

Én nem hiszem, hogy nagy csökkenés lenne.

Bár a magyar lakosság lélekszáma csökken, pl Budapestre egyre több fiatal akar költözni és már nincs sehol szabad beépíthető telek.

A másik, a kínaiak elkezdtek rohamosan építkezni és most az oroszoktól importált nyersanyagok behozatala is megszűnik. Az acél piaci ára tavaly duplázódott, idén megint elkezdődött a radikális drágulás. Márpedig egy házba sok acél kell.

Fából is egyre kevesebb van a világon, az is kell tetőre, nem nagyon lehet mással helyettesíteni.

Sok ilyen példát lehet még hozni.

Az ember mindent meg fog tenni azért, hogy ne legyen hajléktalan. Ha kell vállal második munkát vagy fusit, hogy bírja fizetni az albit, 20év helyett 30-ra veszi fel a hitelt stb de lakni akkor is kell valahol.

2022. ápr. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
97%
Valószínűleg nem állítja meg, de csökkenti az árnövekedés mértékét. Lehet hogy megállnak az árak, az is lehet hogy csökkennek, de az akkor nem csak a kamatok emelkedése, hanem sok más tényező együttes hatása miatt lesz.
2022. ápr. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
98%
Pár százalék kamat emelés 30 milliós hiteleknél baromi sokat jelent ám 20 évre. Kíváncsi leszek ha netán így folytatódik, mennyire bátran vesznek majd fel ekkora összegeket. Mert szerintem egyre kevésbé. Aztán kitudja mit hoz a jövő, bármi lehet. Majd kiderül.
2022. ápr. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

Megállítja???

A feketeleves majd még ezután jön, amikor kifogynak őszre az építőanyagok is az üzletekből, avagy csak horroráron lesznek.

Az új építésűek meg húzzák maguk után a többi ingatlan árát.

2022. ápr. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!