Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Már 10 millió forint se elég...

Már 10 millió forint se elég egy lakás vásárlás hitel felvételéhez?

Figyelt kérdés

Kb 10 millió forint esetén érdemes lakáshitelt felvenni egy párnak?


Ha jól tudom 30% önerőre hajlandó a bank hitelt adni.

Kinek mi a véleménye,inkább albèrlet (havi 150 ezer) vagy inkább ingatlan vásárlás ebben a nagy gazdasági válságban?



2022. máj. 3. 10:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
31%
Nincs gazdasági válság.
2022. máj. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
88%

Pesten éltek? Akkor 30 millióért talán még lehet valamit kapni. 2 szobás panelt valahol kint a messzeségben?


20 millió hitelnek 20 évre a törlesztője az most olyan 140 ezer. Ezt bevállalnátok? (Ha gyereket nem akartok.)

2022. máj. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
90%
hát, ugye erre rájön még az illeték, ügyvédi költségek, esetleges felújítás minimálisan stb, kevés sajnos a 10 milla.
2022. máj. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
0%

Ez a 30 milliós panel még nem kopott ki? :D

Azt nem értem, hogy 10-ről hogy ugrott 30-ra? Mert a rongyos 20M ról nulla hír, meg legenda volt :D

2022. máj. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
10 millió szerintem Budapesten nagyon kevés önerőnek. Számoljátok bele azt is hogy a lakás nem valószínű hogy tiptop állapotban lesz, fel kell újítani majd ezt-azt, plusz ügyvédi illeték, vagyonszerzési illeték is rájön a költségekre.
2022. máj. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Valakinek elég, valakinek nem. Minden az igényeken múlik
2022. máj. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
92%

Csatlakozom a 6-oshoz.

De 150 az most egy 45-50 milliós lakás bérleti díja, úgyhogy itt valami nem stimmel nálatok.

Ha 30 milliós lakást vennétek, akkor bérléskor is érjétek be egy 30 millióssal, amit 95-ért ki tudtok venni, és máris nem olyan drámai az összehasonlítás.

2022. máj. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
43%
vegyetek fel csecsemővárót
2022. máj. 4. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Igen Budapesten èlünk. Albérletben, 2 szobás panel lakást berlünk 150 ezerèrt. Az szerintetek sok?

Saját bútorokkal kerestünk mindig is albèreltet. Két éve élünk Budapesten. Ez idő alatt én mèg nem láttam olcsóbban 45-50 nm-es albèrletgírdetèst frekventált kerületekben. Két szempontot néztünk mindig: legyen modern,igényes belülről (bútor nélkül) és legyen min két szoba.

Hiába vagyunk egy pár, nagyon frusztráló egy légkörben élni két embernek.


Sejtettem,hogy karcsú ennyi önerő


Sajnos ez egy ördögi kör. Pár év múlva biztos több félre tett pénzünk lenne,de akkor az ingatlan árak is magasabbak lesznek


Az a legszomorúbb,hogy már egy panel lakás is elérhetetlen egy átlag embernek.


Babaváró is gondolom csak a tehetősebb pároknak jár. Akinek csak 10 milliója van, az meg se igèbyelheti gondolom.

2022. máj. 4. 09:24
 10/26 anonim ***** válasza:
16%

Csecsemővárót lehet igényelni csak 3 éven belül elleni kell hozzá kérdező.


Nem kell más hozzá.

2022. máj. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!