Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Akiknek fiatalon lett saját...

Akiknek fiatalon lett saját lakása vagy háza, rátok voltak ismerősök vagy bárki akik irigykedtek emiatt? Ilyen létezhet?

Figyelt kérdés

Most lesz 28 évesen saját lakásom, kb. 50% családi támogatás, 25% saját pénz, 25% hitel mellett. A szomorú lakhatási helyzet ( = a fiatalok 95%-a nem tud magától lakást venni külső segítség nélkül) természetesen évek óta szóba kerül néha mindenféle baráti, ismerősi körben. Nekem is 100-ból talán ha 3-4 huszonéves ismerősömnek van saját ingatlana, ott is benne volt nyilván külső segítség. A legtöbb barátomnak, ismerősömnek nem látom hogy lesz saját lakása, nekem se lenne ha nem jött volna egy viszonylag váratlan családi segítség.


Szerintetek van, hogy valaki emiatt kezd el irigykedni, haragudni rám pl. a barátok vagy ismerősök között, mert nekem lehet most saját lakásom, neki pedig nem? Veled történt már ilyen?


2022. máj. 7. 13:13
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
93%

Én nem konkrétan rám irigykedést tapasztaltam.

Van egy 7 fős, kb 14-15 éve összeállt társaságunk, egyetem óta ismerjük egymást. Ebből 3-an laknak albérletben, 4-en saját lakásban.

A 3-ból egy srác van akit nem feszélyez az albérlet, ő kvázi a mobilitás egyik elemének tartja, mindig oda költözik, ahol jobb a munkalehetőség.

Egyik srácnak volt saját lakása, de durrbele vette, szar helyen, (egész ház c kategóriákkal tele...) nem szerette. Eladta nyomott áron, abból visszafizette a hitelt, milliókat bukott rajta, bár utóbbit letagadja, csak hát nem vagyunk hülyék. :) Ő azóta albiról albira vándorol, de nem panaszkodik/irigykedik, mert tutira tudja, hogy megkapná: magának köszönheti a helyzetét...


És a végén van egy srác, akiből nem az irigység szólama szól rendszeresen, hanem az elkeseredettség, hogy neki soha nem lesz lakása és az albérletben fog megpusztulni. Ennek ellenére én mindig olyan kellemetlennek érzem ezt, mert segíteni nem tudok rajta, arról meg nem tehetek, hogy nekem a család tudott ideiglenesen segíteni. (Nekem 25% család, 15% saját, 60% hitel volt úgy, hogy a családi rész 2/3-át vissza kell fizetnem, és fizetem is a hitel mellett havi 80e-ével.)


Szerintem régen rssz, ha barátok ezért haragudnak vagy irigykednek... Nekünk pl ebben a társaságban van egy srác, aki felsővezető lett, ráadásul annál a cégnél, ahol még 3-an dolgozunk. Mégsem irigykedünk rá, sőt, én nem egyszer mondtam, h én tuti nem lennék vezető ennél a cégnél :D

2022. máj. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
96%

28 vagyok én is van hazám amit a nevemre írattak. Irigykedni nem irigykedett senki egy leszakadó gazdaságilag hátrányos régióban nincs lakáshiány. Néha én érzem hátránynak, hogy megvan mivel az össze hétvégi szabadidőmet elveszi, sok a munka a ház körül a kertben még nagyon sok pénz kellene a teljes felújításra ami persze nincs.

Ez egy falu mindnekinek van háza barátaimnak is sőt vannak akik több házat is örököltek amik üresen állnak.

De mire mennek velük ott ahol nincs élet nincs munka?

2022. máj. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
97%

55% hitel, a többi gyűjtögetés eredménye, 0 segítséggel.

Amíg csak beszéltem róla nem izgatott senkit, úgy voltak vele álmodozni lehet😒.

Mikor aláírtam a generálkivitelezői szerződést már kaptam is a kérdéseket. 🤣🤣 A leggyakoribb a MIBŐL??🤔😒

Darabra nem tudnám megmondani, de a haveri/ismeretségi kör nagyon kis része örűlt velem🥺. Azok irigykedtek a legjobban akik tudnák, hogy egyedül értem el, és azok aki jóval többet keresnek mint én.

Na szóval úgy voltam vele az ilyen "barátokra" nincs szükségem, és nem is tartom velük már a kapcsolatot. Hónapokon keresztűl csak beszólogattak emiatt, így alapvetően ketté szakadt a banda.

A munkatársaimat kiosztottam és azóta nincs probléma.

2022. máj. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
91%

Kérdésre válaszolva bennem vagy egy kis irigység barátnőm öccsére és bátyámra is. De én nem haragszom rájuk.


Barátnőm öccse tavaly vett lakást 27 évesen a család tudta segíteni így tudott venni egy saját lakást a szülők segítetek felújítani is a lakást.


Bátyámra meg azért, mert amikor ő 30 évesen vett egy lakást akkor "több pénzt kapott".


Hibába gyűjtögettem csináltam lakástakarékot volt 25% önerőm 5% család így nem tudtam akkora hitelt felvenni pár millió hiányzott, hogy saját lakásom legyen. Szüleim régen kitalálták, hogy az örökölt eladott házat igazságosan elosztják így támogatták bátyámat lakásvásárlásnál. Csak eltelt 5 év és az a pénz amit kaptam a szüleimtől már sokkal kevesebbet ért mint régen.


Ha pár millióval többet kapok akkor valószínűleg lenne lakásom már és nővéremnek is aki hasonló cipőben jár.

Jelenleg 30 éves vagyok és most fogalmam nincsen, hogyan lesz majd lakásom. Lakótelepen 50% drágultak a lakások 1 év alatt.

2022. máj. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
89%

Mi sok irigységet kaptunk tavaly.

Nekünk is 35% család, 40% saját, 25% hitel volt.

2022. máj. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
96%
33 évesen építkeztem Nyugat-Magyarországon, kisvárosban, 7 évig gyűjtöttem rá a pénz külföldi munkával, 50% önerő, 40% hitel, 10% szülői segítség. Én voltam a fekete bárány a rokonságban: biztos drogot árultam, krvkat futtattam, anyámék adtak az otthon rejtegetett több kiló aranyukból... tök komolyan ilyeneket pletykáltak rólam.
2022. máj. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
96%

Nálam a környezetem és a falu tudja, hogy mérnök vagyok, multinál dolgozom középvezetőként, Így kimaradt a drog kereskedelem és a krvk futtatása :), de minden egyéb megvolt.


Én azért bármilyen segítségen örültem volna szülök részéről, de nekem még azt sem adták vissza amit kölcsön kértek. És azért most építkezés közben kéne az a 600000 Ft. Persze tudom nem sok, de idén 15-20%-ot drágult minden és ilyen áremeléssel nem kalkuláltam. A célegyenesben, mikor már alig van tartalékod pár 10000 ft is számít :(

3 voltam.

2022. máj. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Mi még a másik oldalon vagyunk, de nem irigykedünk. Néhány barátunknak van (többé-kevésbé) saját lakása különféle konstrukciókkal, igazából én csak örülök nekik. Úgymond irigylem, hogy ők már ott tartanak, de el nem irigyelném tőlük. És abszolút nem gondolom, hogy rosszul kellene érezniük magukat, mert akár segítséggel jutottak oda, örvendetes dolog, hogy a szüleik így tudták segíteni őket.

(Amikor majd odajutok, abban nekem is tetemes szülői segítség lesz, szóval nem is tudok máshogy tekinteni erre)

2022. máj. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
34%

Én is a másik oldalon vagyok és irigy vagyok azokra akik vásároltak ingatlant. Nekem már jóval többe kerül majd megvenni 2-3 éven belül ők 4-5 év alatt kifizetik a hitelt. Vehetnek egy kocsit meg garázst és akkor ugyan annyit költöttünk csak én ezt a pénzt valaki zsebébe tolom, mert drágultak a lakások.

Addig nem akarok gyereket míg nincs saját lakás közben ismerős körben látom akik vettek lakás sorban jön a gyerek.

Egyszerre születtünk egy egyetemre jártunk mégis órási pénzügyi különbségek lesznek köztünk egy lakásvárlás miatt.

2022. máj. 8. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Egyes emberek nagyon fel szoktak húzni.

Félig féltékeny, félig ideges vagyok.

Ballagásra lakást kaptak és gyakran felhozzák, hogy ne lakjak albérletben mert pénzkidobás.


Sajátban laknék ha lenne választásom.


Szerintem emberek többsége nem lesz féltékeny amíg nem dörgölöd az orruk alá, hogy velük ellentétben te tudtál venni.

2022. máj. 8. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!