Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egyedülállóknak (36 F) tènyleg...

Egyedülállóknak (36 F) tènyleg nem elèg már a 30% sem egy használt lakáshoz (30 millio), hanem egyenesen 35% ot kèrnek a bankok?

Figyelt kérdés
2022. máj. 9. 11:52
 1/3 A kérdező kommentje:
Önerőről lenne szó.
2022. máj. 9. 11:52
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyedülállóként építkezek 35F

A bank nem igen kér többet 30%-nál. Nekem kevesebbre értékelte az épülő házat kulcsrakészig, mint amibe kerül maga az építés. A telket pedig korábban megvettem, de azt is jól leértékelte kb 40%-ra.

Így ez alapján maxolja ki a felvehető hitelt, nekem csak 800000-el adott kevesebbet. Nekem annyi volt a szerencsém, hogy a telek meg dopta egy kicsit a számokat. ha nincs valószínűleg 4-5 millióval kaptam volna kevesebbet. de a munkatársam -10 millióval indult neki, jó kicsivel nagyobb házat épít, és neki a telek is hitelből ment.

Ráadásul az utolsó 5 %-ot csal a használatba vételi után utólag fizeti ki.

Így a 30%-on felül min 5 %-nak kell a zsebedbe lenni. Én erre a célra 10%-ot raktam félre és még kevés is lesz.


A 95% hitel csak fűtés-villany készig elegendő. A hiányzó 5 % fedezi kb a burkolatok, szaniterek, csapok költségeit.

A +5% pedig a konyhabútort, összes háztartási gépet, fürdőbe a bútorokat, előszoba bútort fedezi. Sajnos az extrém emelések miatt, más már nem jön ki belőle, de még az előszoba gardrób is kérdőjeles.

2022. máj. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi
2022. máj. 9. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!