Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért ingatlanossal hirdetnek...

Miért ingatlanossal hirdetnek elado lakást?

Figyelt kérdés

Ahol szeretnénk venni 80% ingatlanos hirdeti lakást extra drágán, 3 szobás panelt ilyen 42 millioért adnak Kőbányán.

Sok eladó lakás van, de kevés a magán személy aki hirdet miért?

Miért kell bevonni egy 3. személyt az eladásba?



2022. máj. 18. 20:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Mert nem mindenkinek van kedve, ideje, tudása a lakás eladásához.
2022. máj. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
Mert idöt, energiát, mérgelödést és sok esetben pénz spórol vele a tulajdonos.
2022. máj. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Nem fontos 3.személy bevonni. Az 1 es megírta erre a választ.
2022. máj. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Mert inkább kifizeti a jutalékot ( annyival feljebb is árazza a lakást), mint hogy ő nyűglődjön a több tucatnyi debil érdeklődővel, alkudozni próbáló csórókkal, rohangáljon állandóan oda a lakás megtekintésekre, amiknek minimum a 30%-ra el sem jön az "érdeklődő"... És egy normális ingatlanos intézi az ügyvédet, foglalót, birtokba adást, és egyéb "apróságokat. A legnagyobb ingatlanhirdetési portálokon magánszemély csak korlátozottan hirdethet ingyen, az ingatlanos pedig fizet a hirdetési lehetőségért.

Én az elmúlt három évben 2 ingatlant adtam el, eszembe sem jutott hogy magam bajlódjak az eladással. Mindkét esetben megbíztam ugyanazt a három ingatlanirodát, nem kizárólagos szerződéssel, és azzal, hogy amelyik előbb hozza a foglalót letevő vevőt az kapja a jutalékot. Mindegyik kapott kulcsot ( az ingatlanok ki voltak ürítve), és nem is zavartak a megtekintésekkel, csak akkor szóltak mikor megvoltak a vevők. Nem kellett odarohangálnom naponta - vagy naponta többször -, fél órákat várni az érdeklődőre ( aki akár el sem jött). Mindkét ingatlan elment két héten belül. Ez nekem bőven megérte a jutalékot, és rengetegen gondolkodnak így.

Az ismerősöm maga adta el a lakást - igaz hogy 5 hónap alatt! És addig fizette a benzint ami az odarohangáláshoz kellett, fizette a lakás rezsijét. Szerintem többet volt a költsége mint az én ingatlanosnak kifizetett jutalékom, és ő még idegeskedett is, és rengeteg ideje is ráment.

Kb. ezért hirdetnek sokan ingatlanoson keresztül.

2022. máj. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"Miért kell bevonni egy 3. személyt az eladásba?"


Senki nem mondta, hogy be KELL vonni harmadik személyt. Ez ugyan olyan, mint az otthon főzés-étterem kérdése. Van aki főz otthon mert úgy olcsóbb, aki pedig akarja és megteheti az megfizeti azt a kényelmet, hogy elmegy kajálni, és nem neki kell a vásárlással, főzéssel, mosogatással időt töltenie.

2022. máj. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%

Ebben az a kamu, hogyha kivennél 2 hét fizetetlen szabadságot, ami idő alatt kizárólag a lakás eladásával foglalkoznál, akkor is olcsóbban kijönnél, minthogy kifizetsz milliókat jutalékra az ingatlanosnak.


Ép ésszel bárki kiszámolhatja magának, hogy tényleg megéri-e mondjuk 2 millió jutalékot kifizetni olyanért, amit ha te magadnak csinálnál az is csak néhányszázezer forintodba kerülne.

2022. máj. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem ezek azok a lakások, amiket annyira drágán adtak korábban, hogy senki nem jelentkezett értük, ezért elkezdték ingatlanossal hirdetni.
2022. máj. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

6

Baj van nálad a matekkal!

Miért dobná el bárki a két heti fizetését, amikor a jutalékot -mindenképpen- a vevő fizeti!!

2022. máj. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

"Ebben az a kamu..."

Pár szempontot nem veszel figyelembe.

1. A jutalék általában 3 - 4 %, tehát hogy "milliókról" beszéljünk minimum 60 millás ingatlant kellene eladni. ( Egy 30 milliós ingatlannál a jutalék 900 000 - 1 200 000.) De ezt sem az eladó fizeti meg, mert az esetek 99%-ában eleve ennyivel feljebb árazza a lakást. Ráadásul ez az összeg le is vonható az esetlegesen fizetendő SZJA összegéből.


2. Semmi garancia nincs rá hogy két hét alatt el is megy az ingatlan. Van aki már fél éve hirdeti, vagy akár még régebben is. És az odarohangálás sem biztos hogy megéri pláne ha nincs kocsi, és nem is azon a településen lakik.


3. Van akinek a kényelem többet ér mint a jutalék összegének a megspórolása. Hiszen ilyen erővel akkor senki sem ülne taxiba sem, mert azt a távot, ahova taxizna, ha több időt szánna rá, le is gyalogolhatná.

2022. máj. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
88%

A legtöbb eladó nem azzal indít, hogy ingatlanost keres, hanem saját maga meghirdeti az ingatlanhirdetési portálon.

Az ingatlanos látja a hirdetését és felhívja, hogy figyeljél már, eladom én neked. Jutalékért természetesen. Az eladók meg nem fogják azt mondani, hogy ne, esetleg ha észnél vannak, akkor nem kötnek kizárólagos eladási szerződést. Utána az ingatlanos is meghirdeti.

Ha az eladó eredeti hirdetése lejár, akkor ő nem újítja meg, mert minek. Aztán marad csak az ingatlanos hirdetése, amit megtalálsz.

2022. máj. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!