Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Olvasom a témákat , és látom...

Olvasom a témákat , és látom sokan vannak , akinek gondja támad a "segitőkész" ingatlanosokkal . Nekem az az érthetetlen , miért nem tünik a szerződés hitelesnek ?

Figyelt kérdés

A fiam is belelépett egy ilyen csapdába . Kötött velük szerződést , némi félreértés mindjárt az elején beugrott . Amit ő a legkisebb saját bevételnek gondolt , azt az ingatlanos beírta minimál ajánlati árnak . Vagyis ebből lejönne a nem kis jutaléka . Nem hajlandó módosítani - vajon ez rendjén van . Igy utólag elhozta a szerződést nekem megmutatni , amit persze (hátoldal , apró betűs rész ) el sem olvasott . Nekem a következő dolgok tünnek szabálytalannak .

1. Az iraton nincs kitöltve a Megbizottra vonatkozó rész , csak a Megbizóra vonatkozó sorok .

2. A papiron szereplő személy nincs felsorolva a közvetitő honlapján megnevezett munkatársak között , csak az illető telefonszáma van feljegyezve .

3. Nincsenek tanuk , nincs kitöltve ez a rész .

4. Az irat a céglogon kívül nem tartalmaz semmilyen adatot . (iroda címe , elérhetőség stb) , a rajta szereplő sorszám rubrika sincs kitöltve .

5. Rafináltan nem ismertette a fiammal , mit vállal a „kizárólagos” megnevezés által .

6. A fiam által minimál árnak megjelölt összeg az elgondolása szerint a számára megfelelő legkisebb összeget jelentette , de ezek azon az összegen kínálják jelenleg az ingatlant . (vagyis szerintük ebből még levonnák a jutalékukat )

7. Amikor ezt jelezte , elutasították , hogy nem változtatnak .

8. Az én elképzelésem szerint az utolsó percig ő mondja meg milyen feltételt , milyen összeget akar .

9. Tehát röviden szerintem szabályosan átverték – MI VAN ILYENKOR ?


Kérem a tapasztaltabb sorstársak , vagy hozzáértők segítő válaszát !



#ingatlanközvetitő
2022. márc. 16. 12:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már az az 1. ponton bukik a dolog. Ha nincs kitöltve mely felek között jön létre a szerződés, máris érvénytelen.
2022. márc. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem újdonság, amit most olvasok tőled, ez az egyik oka, amiért nem népszerűen főleg a hálózatok ingatlanosai.

Szerepel a szerződésben a kizárólagosság magyarázata?

2022. márc. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs szerződés, nem kell vele foglalkozni, ha nincs kitöltve a masik fél, nincs tanú, akkor az érvénytelen.
2022. márc. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat .


Azt nem értem csupán , hogy a felügyeleti szervek ( fogyasztóvédelem , kamara stb ) miért nem tesznek a helytelen gyakorlat , és a nem tul tisztességes szerződések ellen ?

2022. márc. 16. 18:35
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Lehet tesznek, de így is megeri nekik. 100bol 1 ember lép fel ellenük, kifizetik a büntetést, maradék 99 emberen bőven behozzák.
2022. márc. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 xswerdy ***** válasza:
100%
a tanú nem elengedhetetlen feltétele egy szerződés érvényességének, az viszont igen, hogy kiderüljön, hogy kik a felek. A minimál ár, az az az ár, amennyiért minimálisan eladhatják az ingatlant, ahogy az irányár szintén a kínálati ár, amin meghirdetésre kerül. Persze azt nem tudjuk, hogy a kérdés hogy hangzott el, mert van ingatlanos, aki tényleg azt kérdezi, hogy mennyit szeretne az ügyfél kapni, és ara teszi rá a jutalékát. Egyébként elég veszélyes minimál árat megadni, mert az ingatlanos akár el is árulhatja azt a vevőnek, hiszen neki nem igazán érdeke a jobb ár, sokkal inkább az, hogy egyáltalán létrejöjjön az ügylet, és az minél hamarabb, minél kevesebb munkával. Hallottam már finom célzást ingatlanostól, hogy ebben mennyi alku van.
2022. márc. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bejegyzéseket .


Csupán "józanparasztiésszel" megáldva efféle az én elgondolásom is .

2022. márc. 17. 13:00
 8/10 anonim ***** válasza:

[link]


Ide jelentsd be : szepen megbuntetik oket. Mocskos csalo ingatlanosokat mi se bizunk meg.

2022. márc. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ebben úgy gondolkodnak, hogy utólag beírják a hiányzó részeket, ami persze teljesen szabálytalan, de a bíróság ki tudja kinek ad igazat?

Szerintem meg nézz valami mintát rá, és írjatok egy hivatalos levelet nekik, valamiféle szerződéstől elállást, hogy felmondjátok a szerződést, mert nem kívánjátok értékesíteni már az ingatlant. Nyilván a fiad, aki szerződött, a saját nevében. Adjátok fel rendes postai levélként ajánlva, vagy akár tértivevénnyel.

Olyan egyszerűen nincs, hogy nem lehet egy szerződést módosítani. Valójában is megtörténhet, hogy az ember már nem akarja értékesíteni az ingatlanát, mert változott a helyzete.

2022. márc. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Laikusként mondom, hogy több sebből is vérzik ez a szerződés. Lehetséges tárgyaláson, hogy nem állná meg a helyét, az biztos.

Viszont ingyenes tanulópénz a fiad számára! Semmilyen szerződést (ingatlanközvetítőset meg pláne), nem írunk alá úgy, hogy el ne olvasnánk! Sőt továbbmegyek! Már eleve találkozás előtt kérni kell, hogy mailban küldjék el az esetlegesen megkötendő szerződés tervezetét! Aki erre nem hajlandó, annál eleve bajok vannak! Ez már az előszűrő az én részemről, hogy kivel vagyok hajlandó szerződni bármiről is!

2022. ápr. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!