Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Családi ház felére eltartási...

Családi ház felére eltartási szerződés?

Figyelt kérdés
Mamánkkal nagyon rossz kapcsolatban vagyok, viszont a háza fele az én tulajdonom, mert örököltem. Kitalálta, hogy eltartási szerződést írat. Én viszont azt akarom, hogy adjuk el a házat, mert kellene a fele. Ilyenkor mit tudok csinálni, ha valakivel eltartási szerződést köttet a saját részére?

2022. máj. 26. 18:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
A te feledet elvileg el tudod adni
2022. máj. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%

Igazán nem kényszerítheted a mamát arra, hogy eladja a házát, mert neked úgy jobban tetszene.

A saját részére köthet eltartási szerzödést.

A te részedet meg el tudod adni, csak nem biztos, hogy van, aki megvenne fél házat.

2022. máj. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%

Társtulajdon esetén az eladáskor a többi tulajdonosnak elővételi joga van. Vegye meg a részedet (ha van pénze, ami aligha van).

Nem tudom, hogy köthet-e a maga tulajdoni hányadára eltartási szerződést. Talán valaki megválaszolja. Ha pedig köthet, akkor a mama halála esetén az eltartójával leszel társtulajdonban.

2022. máj. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Pedig létezik ilyen, hogy közös tulajdon megszüntetése bírósággal és akkor kötelező a másik félnek is beadnia a derekát és eladni a házat. Vagyis így tudom.
2022. máj. 26. 18:48
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Kivéve, ha a mamának haszonélvezeti joga van.
2022. máj. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Igen, bíróságilag megszüntethető, de hogyan osztaná meg, hogyan osztoznátok meg azokon, amiket közösen használtok? Ezt nagyon alaposan meg kellene indokolni a bíróság előtt!
2022. máj. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
24%

A mamának joga van eltartási szerződést kötnie.

Ha eléggé rámenős és ravasz akivel megköti, akkor az simán kiszekíroz onnan, és lesz egy saját háza.

2022. máj. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

"Ha eléggé rámenős és ravasz akivel megköti, akkor az simán kiszekíroz onnan, és lesz egy saját háza."


De azt hogyan????? Van benne 2/4 tulajdonjogom abban a házban, hogy a fenébe tudná azt tőlem bárki is elvenni így??? Ez minimum törvénytelen, a kapitalizmus nagy világában, ahol a tulajdonjog a szent.

2022. máj. 27. 07:02
 9/15 anonim ***** válasza:
62%
Elvileg akárhogy is, nem "elveszi", hanem "elüldöz", azaz lehetetlenné teszi számodra az ottlakást. Ez elvileg "törvénytelen", csak éppen nem sokat tudsz tenni ellene. Az meg, hogy " a tulajdonjog szent" elég értelmetlen, gyerekes és nem igaz állítás!
2022. máj. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
97%
Attól, hogy esetleg elüldözik, a tulajdonjoga nem sérül. És igen, akkor jön a közös tulajdon megszüntetése a bíróságon. Vagy sikerül megállapodniuk, eladják és megosztoznak, vagy a bíróság elárverezteti a házat. Olyan nincs, hogy ő a fele tulajdonrészét nem tudja érvényesíteni meg kiszekálják belőle.
2022. máj. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!