Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vettünk egy ikerházat amihez...

Vettünk egy ikerházat amihez van használati megosztás ha a másik rész tulaja eladja az övét akkor ez törlődik vagy módosul vagy vihetjük tovább ezzel a használati megosztással?

Figyelt kérdés
Nyilvan mivel kedvező az telek megosztás ezért is vettük meg mert neki így van 200m2 telek nekünk 530m2. Hírdetesben is úgy írja hogy kisebb telekkel jár. De mivel nem tudom erre mi a szabály nem akarom, hogy felültessen minket ő vagy akitől mi vettük.

ápr. 26. 13:50
 1/4 A kérdező kommentje:
Illetve ha atkerül a nevünkre a ház akkor nekünk is új használati szerződés kell a mostani másik tulajjal aki a kisebb részt használja, (és ugye árulja) és ha neki is sikerül eladni a házat akkor az új szomszédokkal is kell megint egy új használati szerződés?
ápr. 26. 14:32
 2/4 anonim ***** válasza:
Elvileg nem törlődik, mert ingatlanra él a szerződés, nem élő személyre, de szerintem a legkorrektebb, ha konzultálsz erről egy ügyvéddel, aki elmond minden hátrányt ezzel kapcsolatban.
ápr. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahogy 2-es írja elvileg a megegyezés marad, de jó ha biztosra mész és ezt a lehetséges vevők is látják majd.

Van elválasztó vagy kerítés a két telekrész között? Vagy látható bármilyen módon, hogy a nagyobb telekrész kizárólag a tiétek? Erről kellene gondoskodni, hogy aki megnézi a házat az lássa, hogy az övé csak a 200nm-es rész lesz. Mert elvileg titeket nem érint ha a tulaj rosszul adja el a részét, vitája vele lenne az új lakóknak az áron, de azért a kellemetlenséget jobb elkerülni és előre tisztázni a helyzetet jól láthatóan.

ápr. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen van egy kis fakerítes kint. Pont ott ahol a két ikerház kapcsolódik egymáshoz. Akitől vettük és aki most a szomszéd ők készítettek friss használati szerződést ügyvéddel. Ott le van írva a felosztás és van hozzá rajz is külön házakra és a telekre is. Csak azért kételkedem, hogy mivel mi újként jövünk ez marad-e a felállás vagy le kell ülni mindig új tulajdonos váltásnál ezekben újra megegyezni ügyvédezni. Stb hogy lesz-e vele gond még így? De én majd akarok magasabb jobb keritest h véletlenül se jöjjön át a szomszéd. Az ő házánál van a bejárat így annyi a közös használat míg atjövünk az ő házrésze előtt. Köszönöm a válaszokat! Mi panelből jövünk szóval úgy voltunk vele hogy egy közvetlen szomszéd így nem rosszabb mint a betonban a temérdek. Csak sok rosszat olvastam erről most a neten azért lettek így aggályaim.
ápr. 27. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!