Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hol érdemes a jelenlegi...

Hol érdemes a jelenlegi helyzetben lakást venni ha Bécsben fogok dolgozni?

Figyelt kérdés
Bp-ről kell költöznöm. Vagy Sopron, vagy Ausztria, Bécs 80 km-es körzete jöhet szóba, pl Wiener Neustadt, Sankt Pölten. Max 55-60 M Ft / 150 ezer EUR, plusz a költségek amit rászánnék. A lakás rezsiköltsége nyilván kint drágább lenne, mondjuk itthon 50 ezer, kint 150 ezer ha Ft-ban számolok. Bejárást térítik, vonat, helyi tömegközlekedés. Kaja nagyjából 30 százalékkal drágább, mint itthon. Szóval kint valamivel több lenne a havi kiadás, durván havi 150 ezer Ft-tal, viszont ha itthon vennék ingatlant és valami nagy gebasz bekövetkezne amitől sokan tartanak, akkor lehet, hogy akár rövid távon is tízmilliós nagyságrendű bukó lenne (pl. államosítás, oroszokhoz hozzácsatolnak, államcsőd, 500 EUR/HUF árfolyam, stb).

2022. máj. 27. 21:46
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Nem több kint a rezsi annyival.

Én kint vennék valami olyan helyen ahonnan jó a tömegközlekedés Bécsbe.

2022. máj. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
Azért ezt az "oroszokhoz csatolást" te sem gondolhatod komolyan... :)))
2022. máj. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ki tudja, szerintem Sopron utolso bastyakent kitart akarmi lesz. Jelenleg is egy folyoso ami összeköt a nyugati vilaggal, naponta szazezrek ingaznak a megelhetesert. Bar inkabb en is St Pöltent javasolnam.
2022. máj. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Inkább úgy mondanám, hogy amivel kint több a kiadásod, azt itthonról eltankolnád.

A lakás rezsiköltsége meg nem igen lenne drágább, ha meg normálisba költözöl ott kábé fűteni se nagyon kell télen, szóval ez egyáltalán nem biztos, szerintem bőven túlkalkuláltad.

2022. máj. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Államcsőd vagy 500 ft/eur esetén mitől keletkezne neked több tízmillió forintos veszteséged a már meglévő ingatlanodon? Te ezt hogy képzelted el?
2022. máj. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mit tudom én, ha borul a bili és mindenképp odébb kell állni egy országgal, akkor ki tudja mennyiért lehetne megszabadulni egy itthoni ingatlantól. Lehet megveszem 50-ért, eladom 40-ért, ráadásul utána 500 FT/EUR árfolyamon vásárolni kint, újabb óriási minusz.
2022. máj. 28. 00:08
 7/10 anonim ***** válasza:
Jelenleg az ingázók keresete még többet ér a helyiekehez képest Sopronban mivel 400 körül van az árfolyam. Egyébkent ha az elején Bécsig is elmész netan , pár év Ausztriai tapasztalattal ( full kezdők közül inkább a már kinti tapasztalattal rendelkezőt szeretik választani ) találsz ám közelebb is melót ha netán Sopron mellett döntesz.
2022. máj. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyebkent sokan az aglobol is igaznak Budapestre, mint Sopronból becsig .
2022. máj. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8

Viszont azt nem árt tudni, hogy ha nem vonatról van szó, akkor a határon nagyon sokszor előfordul, hogy az osztrákok lesz**atják a népet.

Persze ez nagyban függ az időponttól is ki mikor megy ki.

Én ha nem Soproni lennék teljességgel kizárt, hogy önként vállaljam ezt a szart.

Ha meg bejön esetleg megint valami vírus, mint volt, akkor aztán lehet készülni +2 óra / nappal az amúgy is kábé 40-50 *2 perces út mellett.

Vagy ha épp migránsok miatt keményítenek be, akkor is pár órácskát lehet számolni.

Plusz a városban lévő totális mozdulatlanság az elképesztő túlnépesedés miatt ami lett.


Azért van itt mit átgondolni alaposan.


Ismerek olyat akinek nem különösebb probléma az ingázás, bár ott van 3 másik sofőr is váltóban persze, ismerek olyat is aki inkább elköltözött Ausztriába és soha nem jönne vissza szopni az ingázással, neki kábé 10 perc munkába jutni, nekünk közel 50. Minimum egy, de inkább másfél órával kelünk előbb, mint a Bécsi kollégák, ez hajnalban különösen élvezetes pláne éveken át.

2022. máj. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Sankt P!
2022. máj. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!