Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az alábbi lakások közül...

Az alábbi lakások közül melyiket vegyük meg?

Figyelt kérdés

1. Egy 2006-ban épült társasházban, második (legfelső) emeleti 42 négyzetméters lakás, + 6 négyzetméteres erkéllyel. 1 hálószoba, 1 nappali-konyha. Lift nincs. Parkolás az udvaron. Az épület egy csendes, zöldövezeti környezetben fekszik. Az ára viszont elég drága, nem kapnánk rá annyi hitelt, de egy rokonom mondta, hogy szívesen kölcsön adna, ha kell. Kamatmentesen, kölcsönadási szerződéssel, kb 4 millió forintot kellene kölcsönadnia.

40 millió ft az ára


2. Egy 2010-ben épült társasházban, a harmadik (legfelső) emeleten, hasonló elosztású és állapotú (45 nm + 7 nm erkély). A lakás ablakai egy forgalmas főút felé néznek, ami 30 méterre van az épülettől. A nyílászárók 3 rétegűek, nem szűrődik be semmi a forgalom zajából. A ház és a főút között sok fa van, amik megszűrik a levelegőt, és valamelyest a zajt is. Lift van, parkolóhely a teremgarázsban.

35 millió forint az ára.


3. Egy belvároshoz közeli régi építésű, de felújított társasház tetőterében (3. emelet, lift nélkül) egy 35 négyzetméteres (ez hasznos alapterület, a bruttó az 49 nm a tetőtér miatt) ugyanígy nappali+1 szobás, teljesen felújított lakás. Nyáron elég meleg lehet, de mobilklímát esetleg lehet venni. Parkolás ingyenesen az utcán lehetséges.

32 millió forint a lakás.



2022. jún. 4. 22:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Nekem a 2-es az egyértelmű, a 3-as totál felejtős.
2022. jún. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Kettes vagy hármas. 600 ezer forintbol 2 klímát lehet csináltatni.
2022. jún. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%

2., de a fenntartási költségek is fontos szempontok nálam.

Ez főként a közös költségen és a fűtés módján múlik.

A parkolóhely az árban van?

Kötelező megvenni? Van rá szükség?


Az 1. és 2. lakásnál nem írtad, merre található, illetve azt sem, hogy szempont-e a belváros közelsége.

2022. jún. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Noren1989 ***** válasza:
86%

2esre vàllalkoznék.


A tetőtereset kihagynàm fixre.

2022. jún. 5. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
#3: A parkoló benne van az árban. A rezsi körülbelül mindháron lakásnál egyforma. És a belváros közelsége sem számít, mert nem ebben a városban dolgozunk, hanem innem 50 km-re.
2022. jún. 5. 08:15
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

Nálam a 3. esélytelen, nem kellene.

Nekem is a sorrend 2. majd 1. lenne.

2022. jún. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
74%

Nekem az 1. tetszik a legjobban de nyilván drágább mint a 2.

A 3. nekem is felejtős.

Alkudni is próbálhattok.

2022. jún. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nekem is az első tetszik. A másodiknál csak a főút közelsége nem olyan jó. De ez csak szellőztetéskor zavaró, vagy ha kint ülünk az erkélyen.
2022. jún. 5. 10:35
 9/18 anonim ***** válasza:
48%
Egyiket sem.
2022. jún. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
3-as teljesen felejtős.
2022. jún. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!