Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Aki nem lakáscseréből szerez...

Aki nem lakáscseréből szerez másik lakást, annak milyen kilátásai vannak?

Figyelt kérdés

Végigfutottam pár kerületet az ingatlanom.com-on, egy XI. kerületi 2 szobás panel 50 millió, olcsóbb kerületekben ugyan ezek 35-38 milliók.


Átlagember erre hogy szedi össze a pénzt? Még az önerő is 10+ milliós tétel.



2022. jún. 10. 15:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
52%

-piacképes szakmát szerzel, amivel már huszonévesen akár 400-500-at is keresel, ne adja az ég még ennél is többet

-kimész dolgozni külföldre néhány évre és gyűjtögetni

-ketten vagytok a pároddal és így könnyebben tudtok pénzt félretenni

-szeretnétek családot, gyerekeket és így igénybe vesztek állami segítséget is

-otthon laksz a szüleiddel és így több pénzt tudsz félretenni

-hitelt veszel fel

-nem muszáj Budapesten élni

-ha egyedül vagy nem muszáj egyből kétszobás lakást venni

-örökölsz

-kapsz valamennyi támogatást a családodtól


Ezek közül többet is lehet alkalmazni egyszerre, semmi nem tiltja a dolgot.

2022. jún. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
annak a korszaknak vége, hogy kimész külföldre mosogatni 3 évet, és megvan egy panel ára.
2022. jún. 10. 15:37
 3/19 anonim ***** válasza:
67%

Én 5 évet dolgoztam Angliában néhány éve, úgy szedtem össze egy szép vidéki nagyvárosi lakás árát.

Igaz nem Pest XI. kerületi 2 szobás lakást akartam.

2022. jún. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%

1#

Válaszolóval abszolút egyetértek.

Kb. ezek a lehetőségek amiket ő is írt


Annyival egészíteném ki,hogyha olyan városban laksz,akkor az önkormányzatnál megpályázhatsz önkormányzati bérlakást.


Kicsi ugyan az esélye,hogy kapsz,de veszteni nem vesztesz vele semmit.

2022. jún. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
21%
A külföldi legenda már lefutott. Persze nekem is dolgoztak kint ismerőseim, 2005-2015 között pl volt aki 3 évente vett egy garzont Újpesten vagy Újpalotán, de ennek már vége. Egyrészt a fizetések terén már csak talán kétszeres szorzóval lehet számolni, másrészt a lakásárak még jobban elszaladtak. Amúgy meg nyilván ha Bp-en lakik valaki, akkor alap, hogy kap legalább egy garzont pl ha a nagyiék meghalnak. Én is kaptam fateréktól egy lakásra valót még 27 éves koromban amikor a nyakunkba szakadt nagyfaterék kádár-kockája akkori áron 110 millióért. Ha meg nem Bp-en születtél akkor nyilván irreális, hogy kapj egy kislakást 40-50 gurigáért, dehát én sem nyivákolok, hogy Dubaiban szeretnék egy full panorámás apartmant, mert nem ott születtem. Kivételt képeznek jelenleg a programozók, fejlesztők, vannak néhányan akik faluról felkavarodva a váci úti üvegpalotákban összeszedték az angyalföldi ingatlan árát.
2022. jún. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Ismerősömék 3 szobás panelt árulnak 40 millióért a XI. kerületben szép állapotban, fordulj hozzájuk esetleg.:)

Újabban nem teszik fel az ingatlan.com-ra az ingatlanirodák a kínálataikat, ezért érdemes a nagyobb hálózatok saját oldalán is körülnézni.

Ez az OC oldalán van, 45,9 M az irányár, végső ára 40 körül van.

2022. jún. 11. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%

"olcsóbb kerületekben ugyan ezek 35-38 milliók."

Amikor a tégla az olcsóbb, akkor téglát kell venni. Igaz ez a mostani helyzetre is.

Először egy olyat kell venni, amihez minimális hitel kell, és hamar a tied lesz. Ha ez kisebb vagy egy szobás, akkor azt.

Ha ez nem megy a fővárosban, akkor másutt.


Nem 1 nap hirdetésátfutása kell legyen egy keresés, hanem éveken át minden nap át kell nézni többször.

Én láttam belvárosi 51 nm-es erkélyes panelt 19-ért a tavasszal hirdetni.

2022. jún. 11. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

" hanem éveken át minden nap át kell nézni többször. "


na aki ezt csinálta, az szívhatja a fogát rendesen :D Belvárosban hol van panel?


+ az valószínűleg valami banki árverezéses sumákolás dolog.

2022. jún. 11. 07:06
 9/19 anonim ***** válasza:
84%

Sok ingatlant hirdetnek az országban, fővárosban az is jellemző, hogy akár pár napon belül elkel egy ingatlan, de reálisan 1-2 hónapon belül tulajdonosra talál, én úgy gondolom, hogy ennyi átlag feletti túl sok ahhoz, hogy átlag felettinek hívják őket!

Nem akarom vitatni azt, hogy nagyon drága az ingatlan, főleg a fővárosban, és félre ne érts, együttérző vagyok a helyzetedben, csak azt vitatnám, hogy átlag feletti jut lakáshoz!

Az 1. válaszoló által felsoroltakba az átlagos emberek férnek be. Átlagos az, hogy egy gyereket a szülők támogatnak, az az átlag! Átlagos az, hogy egy pár együtt tesz félre pénzt, átlagos az, hogy családot alapítanak, vállalnak gyermekeket és így élnek a támogatással, átlagos az, aki vidéken vásárol ingatlant, hisz többen élnek vidéken, és átlagos az is, aki hitelt vesz fel!

Akik külföldi munkával nem tudnak pár év alatt szert tenni nagyobb összegre, akkora összegre, hogy egy 30-50M lakáshoz legyen egy igen erőteljes önrész, azok nem tudnak bánni a pénzzel, csak nem láttok bele az életvitelükbe, jól takargatják, igényeikre szükségként tekintenek és ezért evidencia náluk, hogy arra pénzt költenek, így mivel eszébe nem jut, hogy az igény, nem is mondja, hogy arra minden hónapban nem kevés pénz megy el.

Nekem is vannak ilyen ismerőseim, nem gondol bele abba, hogy minden nap hazahordott 10-12 sör az igény, a napi cigaretta is igény, nem gondol bele abba, hogy az ilyen-olyan számítógép alkatrész (ami nem olcsó ha játszol a gépen) az igény, nem gondol bele abba, hogy a minden nap vásárolt étel (éttermi) az igény (mert nem olyan olcsó az étterem, mint nálunk!), hogy a vásárolt ruhák zöme is igény, pontosabban a márka megfizetése, stb. Szóba nem kerül, így azoknál az ismerősöknél, akikkel tartod a kapcsolatot írásban/szóban, akikkel 1 évben egyszer találkozol, amikor hazalátogatnak, ott X-akta az, hogy miért nem tudnak félretenni! Kiköltöznek, és első hónapban megkapja a fizuját és hú mennyi pénz és él. Nincs is ezzel gond, éljen, élje fel a fizetését és éljen jól, csak amikor így él és mellette panaszkodik, hogy félretenni képtelenség, annak nem szabad elhinni! Aki akar az félretesz, két olyan ismerősöm is dolgozik külföldön úgy, hogy ugyan hitelből, de saját ingatlanukban laknak, azaz tudják, hogy a fizetésükből megengedhetik maguknak azt, hogy egy lakás törlesztőjét fizessék, kint, nem itthon! Persze mindegyiknek van szakmája, nem mosogatni ment!

2022. jún. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

8: Nem, magánszemély árulta.

Az Illés utcától a Nagytemplom utcáig van egy nagy lakótelep a Losoncinegyed-Corvinnegyedben.


"na aki ezt csinálta, az szívhatja a fogát rendesen :D"

Én csinálom 20 éve és mostanra elég jól hoz, megélek belőle.

Vagyunk a fővárosban egy pár tízezren ezzel így.:)

2022. jún. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!