Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy ilyen földszinti lakást...

Egy ilyen földszinti lakást érdemes megvenni?

Figyelt kérdés

Egy ilyen kisebb társasház földszinti lakását néztük ki: [link]

Kb. 20 cm magas a ház alapja, és van mélygarázs is, de annak a másik oldalon van a lejárata. Biztonságos környék egyébként, nem Magyarország, itt simán kint szoktak hagyni mindent a balkonon. Szerintetek nagy hátrány, hogy a földszinten van? Milyen hátrányai lehetnek még egy ilyen lakásnak?



2022. jún. 19. 12:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Jól látom, nincs járda és úttest közvetlenül az ablak alatt? Ha a nap is éri és nem vizesedik, akkor simán megvenném a helyedben. Esetleg az ablakra azért tetetnék vmi mutatósabb rácsot.

Jelenleg földszinten lakom, utcai ablakkal, és utálom - de a képen semmit nem látok azokból a problémákból, amik nálam jelentkeznek.

2022. jún. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, nincs járda, sem út a lakás előtt. Az ott egy füves terület, 1-2 bokorral
2022. jún. 19. 13:17
 3/10 anonim ***** válasza:
Az szinte biztos, hogy az összes autót fogod hallani amit alattad, a garázsban elindítanak, illetve ha a bejáratiajtót bevágják.
2022. jún. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Az tök jó, hogy nincs járda az ablak alatt, de a hangszigetelést valahogy tesztelni kéne. Minket az őrületbe kergetett a földszinten a folyamatos lépcsőház kapu, garázsajtó és pinceajtó csapkodás (mindegyik a közelben volt sajnos). És igen, lehet, hogy az is hallatszik, mikor elindul valaki.
2022. jún. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Én kizárólag földszinten tudok élni, mivel tériszonyom van és szenvedés emeletre feljutnom.

A hangokat (garázs, egyebek) teszteld, ha saját családi házban laknál, azoknál is földszinten laksz.

2022. jún. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

"Milyen hátrányai lehetnek"


Pl. járkálnak feletted, bútort tologatnak, a teraszról a fejedre hamuznak, vagy ha felmossák a teraszt nálad folyik le vagy be a koszos lé, ha kirázzák a porrongyot az a por is nálad landol stb...

2022. jún. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%

Azért ez nem egy 70lakásos társasház első ránézésre, ha be is hallatszik az bejárati ajtó, nem zavaró mennyiségben.


Szerintem ez a lehető legcsendesebb társasház. Ha ez az alapzaj sem fér bele, kertesházba kell menni, ami valójában méghangosabb :)

2022. jún. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#6 a legfelső emeleten kívül ez bármelyik szinten probléma lehet. Sőt, ha a legfelsőn laksz, és alattad zajongan, azért azt is lehet hallani.
2022. jún. 19. 20:39
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Tehát a kérdésed az csak költői kérdés volt.

Minek fárasztasz vele, ha nem érdekelnek a vélemények?!

2022. jún. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es, én a 4-es vagyok, aki leírta, hogy bizony voltak bajai a földszinti lakással, de a vergődésed, kötekedésed én is szánalmasnak tartom. Lévén, hogy a kérdezőnek van igaza, a 6-os kommentben említett problémák nem földszint specifikusak. Ő pedig olyanokra kíváncsi, amik azok (mint pl a lépcsőház ajtó).
2022. jún. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!