Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panelban érdemes az egész...

Panelban érdemes az egész ablakot berácsoztatni a földszinten?

Figyelt kérdés

Panelba fogok költözni, földszintre.

Az ablakok előtt mindenhol ez a drótos biztonsági üveg van. Ez ügye csak az ablakok feléig ér kb.


Szerintetek érdemes a biztonsági üveg mögött is berácsoztatni, vagy elég addig ahol a biztonsági üveg kezdődik?


Előre is köszi a választ!



2018. jan. 14. 19:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jobban jársz ha nem akarsz meglepetés vendéget.
2018. jan. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát azt semmiképp. :D


Csak az érdekelne, az a biztonsági üveg önmagában mennyi védelmet nyújt, nehéz-e betörni, stb...


Mondjuk ha egyszer már rácsoztatok, akkor lehet érdemes lenne az egészet..

2018. jan. 14. 19:58
 3/9 anonim ***** válasza:
Földszintes panelban lakom már 30 éve. Az összes földszinti szomszédom csináltatott redőnyt, a ház másik felén lakó szomszédok többsége meg vasrácsot is. Hát elárulom neked hogy ilyen ez után sem fordul meg a fejemben hogy börtön hangulatot csináljak magamnak és ez után sem lesz sem rácsom, sem redőnyöm. A szomszédaim persze úgy beszélnek mint akik rettegnek a szerintük rossz közbiztonság miatt. De én évekig be sem zárt ajtónál aludtam, amit mostanában azért fordítok rá belülről mert vetemedett az ajtó azóta és kinyílna magától az ajtó éjjel. Nyáron kitárt ablaknál szoktam aludni.
2018. jan. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Telibe nem rácsoznám. Eléggé sittes feeling és tűz esetén se kimondottan hasznos. Esetleg fél ablak rács.
2018. jan. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
Hát én biztos nem rácsoztatnám. Ha rácsot akarok az ablakomra akkor inkább börtönbe megyek.
2018. jan. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A drótos üveget is ki lehet törni egy 2 kilós kalapáccsal, de időbe telik, és nagy hangzavarral jár, nem fog egy-két ütéstől kiesni. Ezt nem kockáztatják a betörők.

Mikor panelben laktam, ott a földszintiek csak a drótüveg felett rácsoztatták az erkélyt, és simán nyitva hagyták nappalra az erkélyajtót nyáron, mikor dolgozni mentek.

2018. jan. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nem csináltatsz az ablakra rácsot, akkor hogy szellőztetsz pl. éjszaka, amikor a nyári nappali forróság után végre kinyitnád az ablakot? Vagy állandóan csukva tartod?
2018. jan. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
#7. Vagy csak simán kinyitom, nem értem miért kell ennyire rettegni. Én az ajtót sose zárom be, akkor se ha elmegyek itthonról és még a kocsiban is mindig benne hagyom a kulcsot. Még sose volt belőle bajom.
2018. jan. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsónak: sajnos elég, ha egyszer lesz belőle bajod.


Szerintem a drótos üveg fölötti megoldás lesz.

Akkor nincs is telibe rácsozva, talán jobban néz ki.

Betörni a drótos üveget + utána az ablakot nagy meló lenne egy betörőnek. Szerintem abba már nem vágnak bele. :)

2018. jan. 15. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!