Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kp esetén kifizetnéd a teljes...

Kp esetén kifizetnéd a teljes vételárat és várnál egy hónapot mire kiköltöznek vagy kiköltözésig tartanák vissza vételárrészletet?

Figyelt kérdés
Egy hónapot kérnek a költözésre

2022. jún. 29. 09:48
A kérdező szavazást indított:
Kifizetném és várnám hogy költözzenek
Tartanék még megfizetendő vételárat a költözésig.
26 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Én kifizettem az egészet, de az speciális eset volt. Vissza szoktak tartani valamennyit, amit a birtokbaadáskor fizetnek ki.
2022. jún. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Mert ha nem megy ki, mehetsz bíróságra.

Pénzbe nincs kompromisszum.

Ha kimegy, akkor kell kifizetni, és máris tiéd.

2022. jún. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
#2 Ez persze nem így működik a való életben. Gondolom sok ingatlant adtál vettél eddig...
2022. jún. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%
Pénz beszél, kutya ugat.
2022. jún. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%
Januártól áprilisi kiköltözésig 10%-ot tartottunk vissza.
2022. jún. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

Mi tavaly kifizettük az egészet, persze közjegyző előtt. Szerződésbe volt foglalva, hogy 30 napuk van kiköltözni. Addig még úgyis ki volt fizetve az albérletünk.

Végül hamarabb is kiköltöztek az új helyükre.

2022. jún. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

De, 3-as, így működik. Én kifzettem a lakásomat teljesen (hogy tudják finanszírozni az új lakásuk felújítását és tudjanak költözni), megadott határidőig történő kiköltözéssel a szerződésben.

Csak az én ügyvédem nem írt a szerződésbe kötbért. A felújításuk nem készült el, ők meg marhára nem költöztek ki, csak kb 3 héttel később. Én meg kb a földhöz csapkodhattam a seggem a kifizetett lakásommal, amiben ők laktak, én meg albérletben. Örültem, hogy ilyen jól megúsztam egyáltalán és nem töltöttek ott még további hónapokat.

Szóval legközelebb visszatartanék a kiköltözésig.

A házamat pl így adtam el - az átadás napján utalta a vevő az utolsó részletet.

2022. jún. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
33%

Ha valaki nem értené most nem arról beszélünk, hogy 5 vagy 10 milliókat vagy még többet tartunk vissza a kulcsátadásig.


Hanem hogy mondjuk az ingatlan vételára 20-40-60 millió (a nagyságrendet kell nézni) és a legvégéig vissza van tartva egy ehhez képest jelképes mondjuk 2-3 milliós összeg. Tehát nem ezen fog múlni, hogy a másik nem tudja kifizetni az új ingatlanát, vagy bármi, mert a vételár több mint 90-98%-át megkapja még előtte.

2022. jún. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt úgy szokás megoldani, hogy a vételárat ügyvédi letétbe helyezik, tehát az eladó csak a tényleges kiköltözés után jut hozzá az eladási árhoz.
2022. jún. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

pénben nincs pardon...aki lakást vesz, az komplett beköltözhetőt kap, cserébe komplett vételárat ki kell köhögni.


Ha ez nem megy, akkor bizony akkora összeget kell visszatartani, amiért meggondolják, simlizzenek-e?

2022. jún. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!