Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit tegyek? Akartam vásárolni...

Mit tegyek? Akartam vásárolni egy ingatlant, de végül vissza akarok lépni, mert mégsem olyan, találtam jobbat, a foglalót bukom, viszont adtam 20 millió előleget is, ami majdnem a teljes vételár, azonban abból az eladó elköltött 15 millió forintot?

Figyelt kérdés
Tudtam, hogy pénzre van szüksége, ezért adtam előleget, azonban ő azt már befektette valamibe, én pedig találtam egy olyan házat, ami sokkal jobb befektetés lenne, még ha elbukom a foglaló értékét is, viszont mivel az előleget már elköltötte, így nem tudom hogyan tudom azt kivenni abból az ingatlanból amiben ő befektette? Mit tudok tenni?
2022. júl. 18. 19:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezed azt az ügyvédet aki a 15 millióról szóló dokumentumot készítette közted és az eladó között.


Mert Ugye azt is lepapíroztátok!!!?


Amúgy semmit jóra ne számíts, kb. 5 év pereskedés lenne belőle és pénzt (15 milla) kb sosem látnád viszont, főleg nem egyben.

2022. júl. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Persze benne van a szerződésben, hogy visszajár, viszontmost olyan helyzet van, hogy nem kéne mégsem! Mit javasolsz, mit lehetne tenni? nekem öt évem nincs arra, hogy visszakapjam a pénzemet, most kell vennem valamit mert így nem lesz hol laknom!
2022. júl. 18. 19:33
 3/26 anonim ***** válasza:
31%
Ha nem fizeti vissza az bcs és börtön, de ettől neked nem lesz pénzed :-/ Nem tudom mit tehetnél, bocs.
2022. júl. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
32%
Kamu.
2022. júl. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
92%

Nincs mit tenned, ha nem akarsz 20M+foglalót bukni, hogy maradsz az eredeti ingatlannál.

Amit jobbat találtál, azt engedd el! ...ráadásul nem tudhatod, hogy holnapután nem találsz annál is jobbat.

Ha már ilyen szinten elkötelezted magad, akkor le kellett volna állni a keresgéléssel, mert mindig jön egy sokkal jobb.

2022. júl. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
70%

Komolytalan vagy Kérdező! És gyanítom, hogyha bíróságra mész ezzel, akkor vesztesz. Ugyanis TUDTAD, hogy be akarja fektetni a pénzt akármibe és úgy adtad oda neki. Ez nem babaruha, hogy visszakéred, az emberek élete nem átjáróház, ahol te meggondolatlanul ki-be sétálsz.

(Már amennyiben valós a kérdés, de erősen kétlem.)

2022. júl. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
A kérdés teljesen valós, azonban A jelenlegi kormány intézkedések miatt inkább olyan házba mennek, ahol nem kell korszerűsíteni a fűtést, hanem már készen van! Igazából ez a legnagyobb problémám, hogy itt ki kéne cserélni a rendszert, amit nem tudok most kifizetni, a másik házban pedig már fel van újítva! Ez nem kamu, ez sajnos tény! Egyébként ha börtönbe csukják, attól nekem hogy jön vissza a pénzem ?
2022. júl. 18. 19:59
 8/26 anonim ***** válasza:
41%

"A kérdés teljesen valós, azonban "

Nem az. Ki az a debil, aki majdnem a teljes vételárat adja előlegként? Ráadásul ilyenre egy magára picit is adó ügyvéd sem bólint rá szó nélkül.

De ha igaz, akkor megérdemled!

2022. júl. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Az ügyvéd nem ajánlotta én ragaszkodtam hozzá mivel szerettem volna hogy nekem adja el az ingatlant és ne másnak! Ugyanis az ingatlan nagyon jó helyen van! Budai agglomeráció! Tudtam hogy felkel újítani de akkor nem volt még ez!
2022. júl. 18. 20:10
 10/26 anonim ***** válasza:
83%

#9


"Az ügyvéd nem ajánlotta én ragaszkodtam hozzá mivel szerettem volna hogy nekem adja el az ingatlant és ne másnak!"


Na, innentől kezdve bukod minden jogi fórumon!

Nincs az az ügyvéd, aki ebből kivakar.

2022. júl. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!