Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hol lehet a Dunántúlon felújít...

Hol lehet a Dunántúlon felújítandó házat venni, ahol kevesen laknak a településen, és maximum villany van, de a telkeken van ásott kút, iható víz?

Figyelt kérdés

2022. júl. 19. 16:37
 1/7 mindentudó99 ***** válasza:
44%
Bármelyik faluban.
2022. júl. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mert nem vagyok érintett, ezért nem ástam bele magam a témába.

Viszont erre reagálnék:


"...de a telkeken van ásott kút, iható víz."


Ezt sehol nem lehet előre tudni, még ha a tulaj azt mondja, hogy 20 éve isszák és semmi bajuk, vagy bevizsgáltatták 15 éve.

Ugyanis a körülmények változnak!

Rengeteg kút van, aminek iható lenne a vize, de körbe van véve emésztőkkel, pottyantósokkal, vagy valami barom 3 utcával feljebb a használaton kívüli kútjába vezette a szennyvizét. Ez a te vizedet is jó eséllyel fertőzi a föld alatti összekapcsolódások okán és a víz tisztulásához kell vagy 20 év abban az esetben is, ha megszűnik a fertőzés forrása.

A kutakat baktérium miatt rendszeresen kell vizsgáltatni, úgy 2 évente.

Egyéb károsanyag tartalom (nitrát, arzén stb) miatt elég 1x, amikor megveszed, de ha nagyon precíz akarsz lenni, akkor 5-8 évente.

2022. júl. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ásott kút általában nem iható mert az talajvíz gyakorlatilag.

Egyébként bárhol találsz ilyen házat, kutat meg furatsz magadnak.

2022. júl. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Bárhol. Pl. az Őrség tele van ilyen falvakkal. Nincs gáz, de még csatornázás sem. Helyben jó esetben egy Coop, vagy CBA bolt, de sok helyen autóbusz megy körbe, és onnan lehet vásárolni élelmiszert. Buszjárat naponta 2-3 megy, munkahely alig.

Viszont van jó levegő és fúrathatsz kutat is.

2022. júl. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kb Hévíztől nyugatra bárhol, Balatontól délre bárhol ahol nincs túl közel az osztrák határ vagy a Balcsi.
2022. júl. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Dél-Somogyban és Dél-Baranyában nézelődj, ott garantáltan találsz ilyet dögivel! Szerintem nagyon hangulatos régió a Dél-Dunántúl, én szívesen laknék ott, bár azért legyen vezetékes víz és villany, nekem ez a minimum.
2022. júl. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ormánság. Se gáz, se csatorna.
2022. júl. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!