Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kerti (ásott?) kút megszűnteté...

Kerti (ásott?) kút megszűntetése mennyibe kerül? Törmeléket /sittet bele lehet dobni?

Figyelt kérdés

Most vásároltunk egy ingatlant és van a kertben kút. Szerintem ásott kút, de nem vagyok nagy szakértő :D (kb 1 méter átmérőjű, nem tudom milyen mély)

Abszolút nem szeretnénk megtartani. 2 gyerkőcünk van, elég picik, isten ments beleessenek...

Már vagy 2 órája keresgélek, hogy mennyi lenne megszűnteteni, de nem találok róla semmit.


Tudátok ebben segíteni? (Gondolom függ a mélységtől is)

De olyat is olvastam, hogy engedély köteles (az építés, vagy a megszüntetés is?)


Szóval a kérdés mennyibe kerül egy kutat megszűntetni?


Illetve elég sok sitt /törmelék lesz melléképület bontás miatt, azokat konténer helyett bele lehetne dobálni? :D


(Nyilván nem szeretném a környezetet szennyezni. Szakember segítségét is igénybe fogom venni... ha végre találok)

Köszönöm



2021. márc. 22. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


itt minden le van írva. de én a helyedben inkább rakatnék rá egy szűkítő idomot meg egy akna fedlapot. Ha volt felszín feletti kútgyűrű akkor azt meg verd szét,ásd el a betontörmeléket. Megszűnik a gyerekek beleesésének a veszélye. És olcsóbban is jössz ki vele. Későbbiekben az ingatlan értéke is magasabb így.

Törmeléket/sittet nem szabad beledobni. Ezen felül ne vedd zokon,de elég nagy ...-ség is lenne.

2021. márc. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerezz valahonnan egy jo nehez kerek acellemezt es fedd le vele, dobj ra ket raklapot aztan pakold meg teglaval, ugy biztosan senki nem fog beleesni. Az ingatlan erteket nagyban noveli, kar es bun lenne sittel telehordani (es tilos is).
2021. márc. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért szüntetnéd meg?! Fedd be alaposan és kész!!
2021. márc. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Bun egy ilyet megszuntetni. A gyerekek megnonek, de locsolni, autot mosni kivalo.

Egy 4 gyerekes.

2021. márc. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%

Kertes házban egy jól működő kút kút nagy kincs. Sokan költenek százezreket, hogy legyen nekik. Megszüntetni olyan mintha szórnád ki az ablakon a pénzed. Kivéve, ha egy már nem működő kútról vagy rossz vízminőségről van szó.

Ahogy a többiek is írták, inkább a megfelelő lefedésről kell gondoskodni és akkor egy komoly érték marad a telken.

Amikor megvettük a telkünket itt is volt egy sittel betemetett kút. Több napos munkával sikerült kitisztítani, csináltam mellé egy aknát és bele egy házi vízművet. Bevezettem a házba a vizet, az udvaron pedig csináltam egy külön kerti csapot neki.

Azóta erről megy a WC és a mosógép, a kerti öntözőrendszer, erről mosom az autót meg egyéb dolgokat és még a medencét is ezzel töltöm fel.

Időnként klórmésszel vagy hipóval kifertőtlenítem és működik tovább.

Ja, egy bordás acéllemezzel van lefedve, amire autóval is nyugodtan ráállok.

Ha mindenképpen be akarod temetni, akkor ne sittel, hanem földdel tedd, hogy az utókornak könnyebb legyen kitisztítania.

2021. márc. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
Nem csupán bűn, hanem ostobaság is egy kincset megszüntetni..
2021. márc. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Lefedjük :)
2021. márc. 25. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!