Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyire jellemző az ismerősi...

Mennyire jellemző az ismerősi körötökben, hogy valakik csak a gyerekük, gyerekeik miatt vesznek családi házat, de később megbánják?

Figyelt kérdés

A megbánás okai lehetnek, hogy egyrészt amikor felnőnek, nem érdekli őket a kert, inkább barátokkal mennek el, illetve ha kirepülnek, nyűg lesz fenntartani a házat és a kertet.

Vagy akár olyan is van, hogy arra építenek, hogy a gyerek mennyire sokat fog játszani a kertben, de nem válik be, mert inkább tévé és számítógép előtt ül.

Tapasztaltatok hasonlókat, hogy a szülők elszámították magukat ilyen téren, és maguknak nem is igazán akartak kertes házat?



2022. júl. 29. 09:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg kétgenerációs ház tetőtere áll üresen, mert a gyerek nem oda alapított családot, hanem elköltözött.

Gondolom ha nem vált be a terv, el lehet adni és venni kisebb házat, lakást.

2022. júl. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Az egyessel egyet értek simán van aki eladja a nagy házat de olyat is ismerek akinek a gyereke beépítette magának a tetőteret.. ettől függetlenül mi most költözünk kertes házba nem a gyerek miatt (!) hanem magam miatt egyszerűen gyűlölöm a panelt, amikor felnőnek valószínű inkább csavarogni fog de hát mit csináljon kertészkedjen ? Amugy szerintem jó dolog simán kilehet váltani vele a játszóterezést vagy a levegőzést kamaszként is átlehet hívni haverokat sütögetni. De mint mondtam én erre ugy gondolok hogy neki egy lehetőség, de én miattam lett.
2022. júl. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a szomszéd ilyen.


Nem is az, hogy kifejezetten csak a gyerek miatt vettek családi házat, hanem mert az "kell" - világéletükben lakásban laktak amúgy -, most ugye a gyerekek miatt nem is akarnak már elköltözni, de egyébként teljesen kivannak, hogy mennyi munka van a kerttel, pedig nem is sok minden van nekik. Füvet kell nyírni, pár virágot meglocsolni, de nekik ez is sok, többet nem is akarnak, merthogy ők nem fognak melózni a kerttel.

2022. júl. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kisgyerek max. 10 éves koráig tudja elfoglalni magát kertes házban, de csak akkor, ha érdekli a kinti szórakozás, mint pl. medencében fürdés, stb.. Kisebb korában nyilván nagy áldás tud lenni a saját kert, mert a szülőt mentesíti a napi játszótérre mászkálástól és a gyerek is nagyobb biztonságban van. Lehet ugráló vár, csúszda, hinta, ezer más dolog, ami a kicsit leköti. Nyilván jó, ha sokat van a levegőn.


10 éves kora után már ezek nem nagyon érdeklik, inkább behúzódik a szobájába és a saját korosztálya társaságát keresi a neten, alig lehet rávenni, hogy kimenjen az udvarra. Már inkább házon kívüli programokat akar és nyűg neki a kert minden szempontból. Na meg a szülőnek is, hiszen a gondozás rengeteg időt vesz el a munka mellett.


Ha a gyerekek kirepülnek, akkor meg kifejezetten hátrány a nagy ház és a kert. Sokkal szerencsésebb eladni, a szülőknek venni egy kisebb lakást és a maradékot oda adni a gyerekeknek, hogy megoldják a lakhatásukat.

2022. júl. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

"Ha a gyerekek kirepülnek, akkor meg kifejezetten hátrány a nagy ház és a kert"


Gondoltál már arra, hogy sokan nem a gyerek miatt vannak kertes házban, hanem mert élvezik?

2022. júl. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagy házról van szó, nem kertes házról.
2022. júl. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Vannak akiknek teljesen alap dolog hogy kertes hazban laknak, mert ilyenben is nottek fel. En sem laknek tobbet lakasban, tul kozel vannak a szomszedok es szeretem ha van udvar.

Laktal mar kertes hazban? Nem mindig jar ez azzal egyutt hogy sok a kerti munka. Egyik haverom vett egy felujitando kertes hazat, az udvar egy resze le van betonozva, nem kell fuvet nyirni, a hatso resze pedig elvileg vetemenyes lenne de nem hasznaljak, szerintem a szomszednak engedik hogy hasznalja vagy pedig lekaszaljak mikor megno a gaz.

Egy masik haveromnak kicsi a portaja, lenyirja a fuvet es kesz. En is ugyan ezt csinalom, kb 2-3 hetente lenyirom a fuvet es ennyi, 1 ora allatt megvagyok vele. A rokonaim nagy resze kertes hazban lakik de egyiket sem hallottam panaszkodni hogy nem jo a kert, pedig van olyan aki egyedul lakik es o csinal minden hazkoruli munkat.

A rezsi tobb, az igaz mert a kertes hazak tipikusan nagyobbak mint a lakasok.

Az en hazam nagyon kicsi, alig nagyobb mint egy lakas, viszont a rezsim szinte ugyan annyi.

2022. júl. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az összes idős rokonom min 160 négyzetméter körüli családi házban lakik a házastársával kettesben (vagy egyedül már).

Egyik sem bánja, ragaszkodik a házhoz, akkor is ha az összes pénze a rezsire fog elmenni mostantól.

Szerintem emberfuggo és élethelyzet fuggo, kinek milyen lakokornyezet a megfelelo. Kisgyerekkel mondjuk tényleg jobb kerteshazban. De aztán iskolasokkal már kényelmesebb lehet varosban.

De a koltozesben valahogy senki sem rugalmas, ezért aztán mindenki törekszik a lehető legnagyobbra (?) vagy nem tudom mi a szempont, de a lényeg az, hogy az idő nagy részében aztán nem éppen ideális az adott lakokornyezet.

2022. júl. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!