Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek rendeződni fog a...

Szerintetek rendeződni fog a helyzet a következő pár évben annyira hogy ismét olyan kedvező lakáshitel kamatok legyenek elérhetőek, mint ami jellemző volt az utóbbi években?

Figyelt kérdés
2022. aug. 10. 08:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Visszafelé sokkal lassabban halad majd minden.

2022. aug. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű
2022. aug. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Még bele sem mentünk a válságba rendesen, nem látjuk, hol lesz a mélypont, te meg már a kilábalás dinamikájáról szeretnél tudni? Túl korai a kérdésed. 2023 tavaszán majd többet tudunk...
2022. aug. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A kedvező kamatozású lakáshitelekhez alacsony jegybanki alapkamat, és erős, stabil forint kell. Ebben az inflaciós környezetben ez nem lehetséges.
2022. aug. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
Rendeződés alatt mit értesz? Tisztán csak azt, hogy az árak mérséklődnek majd? Ha nagyobb a kínálat, mint a kereslet, akkor az árak csökkennek. Ilyen előfordulhat annak okán, hogy rengetegen kerülnek anyagi válságba a jelenlegi helyzet miatt és ennek okán igyekeznek eladni a hétvégi házat, nyaralót, az eddig bérbeadott lakásokat stb. Azonban ha erre nincs annyi jelentkező, mint korábban, ugyanis sokan anyagi problémával küszködünk, akkor igen... Így lehetséges az, hogy az árak mérséklődnek, ennek most per pillanat van realitása, de ebben a helyzetben már kérdés az, hogy Te hol állsz majd! Azaz Te is azok közé tartozol majd, akik anyagilag sz-rul állnak és ennek okán, ami most kevés ahhoz, hogy valamit is vegyél, azt a keveset is kénytelen vagy felélni, vagy az nem hiányzik majd a kasszából és tudsz számodra előnyös üzletet kötni.
2022. aug. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha megnéznél egy 20-30 éves ábrát akkor rájönnél, hogy az utóbbi néhány év alacsony lakáshitel kamatai voltak a kivételek.
2022. aug. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%

Így van, az utóbbi 10 év egy aranykor volt, aki nem tudott lakást venni ez idő alatt, az még úgy se fog a következő években.


Ez a cudar valóság.

2022. aug. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
40%
Be fog szűkülni a kínálat a magas építési költségek miatt. Még kevesebb eladó lakás lesz, tehát a meglévő lakások árai nőni fognak.
2022. aug. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

7. Nem kötözködni akarok, de sokan azért nem tudtak lakást venni alacsony kamatok mellett, mert még túl fiatalok voltak és nem jött össze "időre" a kamatok emelkedése előttre az önerő. Én is 28 vagyok és 24 évesen kezdtem gyűjteni, épp tudtam lakást venni most tavasszal még egész normális lakáshitel kamattal.


Az idősebbek tudtak olcsóbban venni sokan, de aki pl. 2010-2015 közt középiskolás, egyetemista vagy pályakezdő volt és nem tudott még pénzt félretenni, annak nehezebb.

2022. aug. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
46%
Sztem az elkövetkező pár évben a hitelre veszek egy lakást és az majd kifizeti magát stílusú befektetésnél lesznek jobb lehetőségek is. Pl: mìg ilyen magas az infláció a prémium allampapir saját véleményem szerint sokkal jobb lesz. Minden évben az előző éves hivatalos inflaciora tesz rá asszem 1,5 százalék kamat prémiumot. És szültem idén 15 százalék is lehet akár az infláció. Szoval jövőre kamatfordulo után elég szép kis százalékot is fizethet.
2022. aug. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!