Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szomszéd kisajátított a...

Szomszéd kisajátított a telekből. Hogy orvosolható? Mennyire egyszerű visszaszerezni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Párommal vásárolni akarunk egy kisebb telket, a szomszéd viszont önkényesen magához csatolt egy kisebb részt belőle. A földhivatali térképen látszik, hogy ehhez a telekhez tartozik. A tulaj pedig írásba adta, hogy semmilyen megállapodás nincs köztük ami alapján ezt megtehette volna. A telek jelenleg gazos, a jelenlegi tulaj nem igazán foglalkozott vele. Szerintetek mennyire lesz könnyű azt visszaszerezni? Kiméretés után azonnal visszakaphatjuk? Vagy lehet ebből per? Ilyenkor neki kell pereni vagy nekünk? Vagy csak oda teszem kiméretés után a kerítést aztán kész? Végülis ő károsít így meg minket több méternyi földdel. Jelenleg két sor szőlő van rajta amit ő ápol (nincs 10 éve), mi viszont azt a két sort ki szeretnénk vágni és utat szeretnénk rajta csinálni, mert úgy a felső utcát is elérnénk. Szóval nagyon is szeretnénk visszakapni azt a részt. Köszi a tippeket!

2022. aug. 11. 11:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

A vásárláshoz amúgy is szükség lesz ügyvédre. Hát keressetek egyet, és mondjátok ezt el neki.


Magánvélemény: én azonnal otthagynék minden olyat, ahol telekvita van. Pert nyerni lehet, csak az idegeid romlását nem fogja senki visszacsinálni. És természetesen a rossz szomszédság is garantált. Nekem ez nem kéne a következő 20-30 évre.

2022. aug. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Kiméreted földmérővel. Aztán ha nem fogadja el a szomszéd a határt, elmész a jegyzőhöz birtokvédelmet kérni. Ha ez sem használ (amit kétlek) akkor bíróság.
2022. aug. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

Tulajjal mérettesd ki a pontos telekhatárt vétel előtt, csak így tudod meg a pontos határokat.(ne te)

Aztàn ahogy 2# írta. Elbirtokolni nem tudja a szomszéd.

2022. aug. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
8%

Annyi a trükk benne, hogyha a jelenlegi tulaj méreti ki akkor bizony előfordulhat az, hogy a szomszéd elbirtokolja azt a részt.


Adásvételnél az elbirtoklás lehetősége megszűnik a szomszéd részéről. Az ügyvéd ezt jobban elmagyarázza majd neked.

2022. aug. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 mindentudó99 ***** válasza:
79%
Biztos hogy keresnék egy masik telket. Nekem nem hiányzik az hogy a nyakamba vegyek ilyen problémát
2022. aug. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 mindentudó99 ***** válasza:
90%
Még annyit hogy esetleg rendezze le a tulaj es ha meg van akkor megveszed
2022. aug. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%

Először beszélj a szomszéddal kerek-perec mondd el,h mi a szándékod. A reakciójából látni fogod mire számíthatsz ha megveszed a telket.

Nekem is és 2 kollégámnak is voltak hasonló telekhatáros vitás ügyei. Én csak 2 évig, egyik kollégám 8 évig pereskedett 20cm-en, ereszcsatornan, szigetelésen - sorolhatnám. Végül költözés lett belőle a rossz viszony miatt. Szóval először csekkold,hogyan reagál. Ha rosszul inkább hagyd! Megnyerheted az ügyet,de mit érsz vele ha lesz egy utálatos szomszédod? ;-))

2022. aug. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
13%
Látod, hogy az ukránok sem nagyon sikeresek a földvisszafoglalásban.
2022. aug. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%

Miért akarsz egyszerre két utat is elérni?

Ha úgy gondolkodok, mint Te, hogy nekem egy bejárási lehetőség nem elég, mindjárt kettő kell, akkor nem venném meg, mert kinek hiányzik egy rossz szomszédi viszony, ráadásul úgy, hogy az az első pillanattól fennáll, megvan? Szóval ezt komolyan gondolod, hogy olyan ember mellé költözöl, aki bár lehet, hogy Ő birtokolta el ezt a területet tudatosan, de sokkal nagyobb esély van arra, hogy nem tudatosan tette és arra is van esély, hogy nem Ő tette, hanem az előző tulaj, bármelyik is, lényegtelen, mert ebből 100%, hogy harag lesz! Kell ez neked? Haragos a szomszédban?


Ha úgy gondolkodok ahogy én szoktam, akkor nem vitáznék ezen, legyintenék rá, és a szomszédé, kit érdekel? Ezt bizonyítván, hogy ilyen vagyok, így tettem a saját telkemnél is, szomszédnak nem 1 szőlősora van valójában az én telkemen, hanem mindjárt 4! Annyit mondtam rá, hogy nem gáz, majd jövök szüretelni! Kicsit lebiggyedt a szája, de mondtam, hogy csak vicceltem, le van sz-rva, ne idegeskedj rajta, nem tartok rá igényt.

Nem Ő sajátította ki egyébként (és nem feltétlen van ez így a Te esetedben sem), Ő így vásárolta, hogy a kerítés rossz helyen volt, én is így vásároltam, Ő nem mérette ki anno, én meg kimérettem, de nem ez volt a célja a kimérésnek. Veled szemben is beadhatja az elbirtoklásit, nem csak az előző tulajjal szemben, azonban ez nem egy olyan egyszerű történet, mint ahogy azt sokan elképzelik, nem nagy az esély arra, hogy meg is nyeri a pert, és igen, neki kell perelni ilyen esetben. Úgy gondolom lényegtelen ennek a jogi metódusa, nem hinném, hogy erről kell beszélgetnünk, mert az a szomszéd, akivel ilyet lefolytatsz, amellett lakni ahol várható a jövőben, hogy nulla lesz a tolerancia, a megértés irányodba az nem jó, nagyon nem jó! Így élni nem lehet! Mindenkit kilehet gáncsolni, egyfolytában, rálehet menni a másik idegeire úgy, hogy abban nincs semmi szabálysértés és ezt várhatod is, hogy ez lesz a viszonzás.

2022. aug. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%
Birtokold. NINCS MÁS ESÉLYED !
2022. aug. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!