Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Redőnyt visszaszereltem, de a...

Redőnyt visszaszereltem, de a gurnit hogyan kell visszafűzni? Felhúzott vagy leengedett állapotban kell, vagy az mindegy? És hogyan?

Figyelt kérdés

2018. szept. 17. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:
2018. szept. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 bamboochatheone ***** válasza:
Egyszerűbb ha felhúzott állapotban fűzöd be.
2018. szept. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A laprugót lehetőleg ne szedd ki mert elvághatja a kezed és tök nehéz visszarakni ha olyan amatőr vagy mint én. (mert én persze kiszedtem a helyéről)
2018. szept. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A redőny az felhúzott állapotban legyen!
2018. szept. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nekem kijött a laprugó, nem is értem anékül hogy lehetne levenni a gurnit. De hogyan tudom visszarakni?
2018. szept. 17. 16:54
 6/10 anonim ***** válasza:

A laprugó közepén van egy visszahajtás, azt keresd elő. Az automatában középen kijön egy műanyag csap, ami át van hasítva. Abba kell visszarakni a laprugó közepét.

A redőny legyen teljesen felhúzva, a gurtnit feltekered az automata dobjára. A rugón 2-3 fordulattal előfeszítesz. Összeszerel és működik is.

2018. szept. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A fenti videón nem 2-3 fordulatot feszített elő, hanem egy tucatszor megtekerte, én is így tettem és ez biztosította, hogy felhúzott állapotban ne hulljon vissza, ha kevesebbet előfeszítettem, akkor nem volt jó. Valamit talán rosszul csináltam? És ez egyébként elég praktikátlan, mert ha nem eléggé feszíted elő, avgy túlfeszíted, akkor lehet az egészet elölről kezdeni és a hevederen a luk egyre jobban foszlik. Másrészt az ablaknál vissza tudtam rakni, de az erkélyajtónál akármennyire feszítem elő, nem akar jó lenni, egyszerűen már nem tudom jobban és mégse jó, pedig valahogyan jó volt mielőtt levettem, tehát biztos rosszul csinálok valamit. Le is ugrott a rugó és elvágta a kezemet már annyira feszítettem.
2018. szept. 19. 22:46
 8/10 anonim ***** válasza:

A rugó közepét a hasított csapba vissza kell rakni.

Ha ez nincs meg, vagy ki van tágulva, akkor hiába feszítenéd elő, elforog a rugó, röhög magába...

Érdemes kesztyűben dolgozni, akkor nem vágod szét magadat vele.

2018. szept. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
ez a része megvan
2018. szept. 20. 22:35
 10/10 anonim ***** válasza:
akkor mi a baj?
2018. szept. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!