Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megyeszékhely vagy egy kisebb...

Megyeszékhely vagy egy kisebb település, falu ideálisabb választás, részeltek lent?

Figyelt kérdés

Szóval 30 éves egyedülálló nő vagyok, sajnos nincs párkapcsolatom jelenleg. Szóval egyedül élek egy albérletben, egy kisebb településen, falun, ahol a munkahelyem is van. Szeretnék egy kisebb minigarzont, vagy házat, hogy ne az albérletre kelljen kiadnom a pénzem.


Szóval melyik érné meg jobban:

Ha megyeszékhelyen, Szombathelyen vennék egy kisebb lakást, most találtam 18 -ért, viszont korán kellene kelnem( ami számomra elég nehéz), és 2órás lenne a busz a munkahelyemig oda-vissza. Viszont jelenleg költségtérítéses mesterképzésre járok, szóval alig jönnék ki a fizuból, hogy a lakáshitelt fizessem majd, ha ezt választom. Viszont, ha később családom lenne, kitudnám adni albérletbe is akár...


Vagy válasszam Sárvárhoz közeli kisebb falun egy kicsi házat, ami sokkal közelebb van a munkahelyemhez, nyugisabb lenne a légkör, nem lenne a nagy zsúfoltság, nagy zaj.... 12-ért már tudnék venni egy kicsi házat. Szóval kevesebbet kellene ráfordítanom a kiadásokra, tudnék félre is tenni. Viszont később egy falun nehezebb lenne túladnom rajta...


Szóval úgy gondolom, hogy az első lenne az ésszerű döntés, igaz szúkösen jönnék ki hónap végére, de a másik kisebb ház esetén, nyugodtabb lennék, hogy kijönnék a fizetésemből, lelkileg kiegyensúlyozottabb lehetnék, mig az elsőnél végig kellene izgulnom, hogy maradjon hó végére is a fizumból...



2022. aug. 16. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:
44%

Én max 30 percet vagyok hajlandó autózni a munkahelyemre, így a távolabbi opciót alapból elvetném.

A másik pedig, hogy nem szeretem a bizonytalanságot! A neccesen elegendő a fizum a megélhetésemhez, számomra ez bizonytalanságot generálna, és nem szeretek stresszelni feleslegesen. Ebben az esetben miből szeretnéd fedezni a váratlan kiadásokat?

Nekem új házam van, új cuccokkal így előre tervezhető mikorra várható pl egy mosógép csere. Viszont egy régi ház tele van meglepetésekkel, és azért újítgatni sem ártana.

2022. aug. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12%

tehát: egy óra oda, egy óra vissza? Ugye jól értem?

De...nehéz a felkelés? naneee..aztán: fizetős mesterképzés, alig jössz ki a fizuból?...de lesz egy igazi diplomád (persze nem tudni miből is, mert nagyon nem mindegy, hogy piacképes-e)..ha igen, akkor többet kereshetsz, ha élelmes vagy...


Aztán: hétszer említed a kicsi szót..ez becsípődött? Egy piszológus felsírna...


Azt javaslom, költözz nagyobb városba, lehetőleg ne minigarzonba (nem is tudom értelmezni...jó, ha húsz nm?)


Emeld fel a fejed, túl aggódós vagy, talán túl szerény..


A faluhely(pláne ha kicsi, ott kis ház?)nem neked való..


Csalok, mert én Újbudai vagyok, tehát könnyen ítélkezem.

Bocs.

2022. aug. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én kis faluban lakom. Egyedül nem tudsz mindent megcsinálni a ház körül:( + kábé muszáj hogy autót is fenntarts. Tényleg mindig van valami amit újítani kell egy régi házon. Szerintem egyedülállóként kényelmetlen egyedül falun.

Viszont Szombathelyen simán találhatnál új állást magadnak, erre nem gondoltál? Meg ott könnyebb ismerkedni is ;)

2022. aug. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Helyetted nem akarok dönteni, csak néhány szempontot írok.

Ha saját házat tartasz fenn egy társasházi kis lakás helyett, akkor a fűtésköltséged valószínűleg lényegesen magasabb lesz. Kiemelten nézni kell, milyen a falusi házikó szigetelése, fűtési rendszere. Különben lehet, hogy a gatyád is rámegy a rezsire.

Az megmosolyogtató, hogy szerinted falun nehezebb lenne túladni a házon. Egy Vas megyei faluban, Sárvár környékén bármikor bármilyen ingatlan forgalomképes. Egy romhalmaz vagy egy üres telek is.

Szeretsz-e kertészkedni, netán ezt-azt megtermelni magadnak a kertben? Van-e kedved és időd foglalkozni ezzel? Ha igen, akkor ki tudod használni a családi ház kertjét. Ha nem, akkor neked ez nyűg lesz, púp a hátadon.


Egyébként melyik hány négyzetméteres? Egy kis lakás 30-40 m2 szokott lenni, egy kis ház 60-70 m2-es. Tehát egy kis ház már egy közepes méretű lakás alapterületét jelenti. Ha zártkerti övezetben vennél egy téliesített hétvégi házat, na azok szoktak 30-40 m2-esek lenni (pl. Sárvár-Hegyközségben), de arról lebeszélnélek, hogy zártkerti övezetbe költözz.

2022. aug. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

A falusi haz sokkal jobb, mert kesobb ugy alakitod ahogy szeretned, a szabalyokat, torvenyeket betartva. Pl kesobb epithetsz garazst, vagy bovitheted, hozzaepithetsz 1-2 szobat pluszban. Miert adnad el?

A lakasnal nem tudsz terjeszkedni, garazs nem mindenkinek van, a tarolo is gyakran kozos.

Mikor lakasban laktam akkor nekem a hangos szomszedok es tarolo hianya voltak a fo problemak. Pl a biciklidet nehezebb tarolni ha lakasban vagy. Ha robogod van akkor azt meg nehezebb tarolni biztonsagosan. Az autod az utcan parkol vagy fizetsz parkolohelyert, garazsert pluszban. A haznal meg beparkolsz az udvarba es senki nem all melled, nem huzzak meg a kocsid.

A falusi hazban nem hallod a szomszedaidat, kivetel ha pl epp buliznak. A lakasban viszont azt is hallod hogy megy nekik a mosogep, beszelgetnek, tv-znek, megy a radio.

A lakasban szinte biztos lepcsozni kell, mert a foldszinten lakoknak is van egy lepcsofordulo, de az olcso lakas nem a foldszinten lesz.


A kerti munka ami hatrany a hazaknal es a magasabb rezsi, tobb karbantartas

2022. aug. 17. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"lakasban szinte biztos lepcsozni kell, mert a foldszinten lakoknak is van egy lepcsofordulo"

Vagy nem, ez nem törvényszerű. De miért is lenne gond tizet lépni egy fiatalnak? Főleg ha liftes ház. :D

Kertesben kicsit több teendője lesz.


Egyébként az nem merül fel opcióként, hogy a városban keress állást? Már kevesebb lenne az utazási idő.

Falun van lehetőséged ismerkedni?

Városban, új munkahelyen jobbak lehetnek a lehetősgek.

2022. aug. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a mesterképzés is Szombathelyen van? Szerintem is keress ott új állást magadnak.
2022. aug. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
a mester képzés Győrben lesz majd...
2022. aug. 18. 20:39
 9/10 NTBS ***** válasza:
100%
Megyeszékhely. A kertes háznál sok a munka.
2022. aug. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
vagy Sárváron vennék egy egy lakást, vagy Szombathelyen és munkahelyet váltanék
2022. aug. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!