Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapest, 8. kerület, Ciprus...

Budapest, 8. kerület, Ciprus utca környékén szeretnék lakást vásárolni. Mit lehet tudni a környékről?

Figyelt kérdés
Eleve elég rossz híre van a 8. kerületnek, ráadásul a sokat emlegetett Hős utca is viszonylag közel van. Mennyire zavaró ez a mindennapokban, mennyire élhető így a környék? Bármilyen infót szívesen olvasok.

2022. aug. 17. 10:57
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Hát nem egy elit környék....
2022. aug. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A 8. kerületnek ez a része egyáltalán nem gázos. A Hős utcában pedig konkrétan kettő épület a gázos, de azok is a 10. kerületi részén vannak az utcának.


Ez a környék sima rozsdaövezet. Egykori iparnegyed, ahol a Józsefváros lakott része már véget ért. Azért ma is vannak itt ipari telepek, vasúti sínek, lepukkant BKV-focipálya, nem messze a lóversenypálya. Építettek több huzamban lakóépületeket, a Ciprus utcában vannak modern építésűek is, feltételezem azokban vennél egy lakást.


Hátrány:

-A környéken igazából nincs semmi. Vasúti sínek, a Hungária körút és ipartelepek között vagy egy sűrűre épített lakópark egyik lakásában. Nem messzire egy Lidlhez és Pennyhez el tudsz sétálni, van egy egy csúszdás játszótér, aztán annyi.


Előny:

-Közel az 1-es villamos, tehát tömegközlekedés szempontjából nem rossz.

2022. aug. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Elég tróger környék, de még mindig jobb, mindig jobb, mint albérletben lakni.
2022. aug. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

"Elég tróger környék"


Mi troger benne? Egy teljesen átlagos környék. Egyáltalán meg nem mondod, hogy a 8 kerület része, teljesen elhatárolódik tőle. Miben nyilvánul meg, hogy tróger?

2022. aug. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

#4: menj oda, sétálgass kicsit.

Nincs ott semmi, még a legközelebbi parkig is kilométereket kell sétálni.

Ezért teljesen felesleges ideköltözni.

Az 1-es villamos utazóközönségétől az ember életkedve is elmegy, a metró is 15 perc gettónéző sétára van.

A levegő is brutál szmogos arrafelé.

Én inkább költöznék kicsit külsőbb részre, mondjuk a kerepesi HÉV közelébe.

2022. aug. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én dolgoztam azon a környéken és kicsit szürreális. Azt gondolná az ember, hogy a Hős utca közelsége miatt juj de ronda hely lesz, erre meg tele van gyönyörűen parkosított udvarú újépítésű házakkal. Van a közelben sétatávra Lidl, sima kisboltok, gyógyszertár, mélygarázsok, 1-2 étterem és elég szépek tényleg a házak.

Másik részről valóban vannak rozsdaövezeti részei is, raktáraknak tűnő ocsmány telepek. Plusz tömegközlekedés szempontjából tényleg elég mostoha a helyzet. Van az 1-es villamos, ami putri, meg van még egy vonal, ami ha jól emlékszem a Hős utcáig megy, na az még undorítóbb.

Tehát ha kimész abból a kis mikrokozmoszból, akkor orrba vág a valóság, de ha többnyire autóval jársz, akkor szeirntem oké. (Sőt a tömegközlekedéstől sem kell f..sni, én is évekig jártam arra és a legrosszabb ami történt, az az, hogy délelőtt 10-kor 3 takony részeg 30 kilós cibbány ordítozott az 1-es villamoson.)

2022. aug. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!