Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tényleg vannak olyan ingatlano...

Tényleg vannak olyan ingatlanosok, akik úgy dolgoznak, hogy nem írnak alá megtekintési nyilatkozatot? Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés

Ott merült fel bennem a kérdés, mivel én is ingatlanosként dolgozom és pár napja ebben a topikban valaki azon rugózott, hogy nem mer ilyet aláírni.


Szó volt olyanról, hogy találkozott olyan elvileg ingatlanos kollégával, aki nem kért ilyet tőle, ilyen tényleg létezik?


Az én irodámnál ez előírás és e nélkül nem lehet megmutatni lakást, mert utólag, ha tényleg vásárlás történik, ezzel igazolom, hogy rajtam keresztül történt a közvetítés.


Mi lehet ennek az oka? Akikbe belefutott a kérdező, tényleg kamu ingatlanos volt? Vagy már akkora vevőköre van, hogy igazából nem is érdekli az egész?



#ingatlan #ingatlanügynök #megtekintési nyilatkozat
2022. aug. 26. 17:41
 1/4 A kérdező kommentje:
* Nem iratnak alá, elnézést, elírtam a kérdésben!
2022. aug. 26. 17:42
 2/4 anonim ***** válasza:
87%
Rengeteg házat megnéztünk különböző ingatlanosok által, és csak egyetlen egyszer írtunk alá ilyet.
2022. aug. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%
Csak azok nem iratnak alá ilyet, akiknek kizárólagos szerződésük van, mert úgy a tulaj akárkinek adja el a lakást, köteles jutalékot fizetni az ingatlanosnak, de ez szerintem nem túl etikus.
2022. aug. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Regen minden ingatlanos aláíratta, manapság már tényleg nem törvényszerű.

Amúgy pont kizárólagos szezodesnel nincs jelentősége, kivel látta a vevő az ingatlant, mert eladáskor mindenképp jár a jutalek.

2022. aug. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!