Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyi munkába és pénzbe...

Mennyi munkába és pénzbe kerül egy kertes ház fenntartása egyedül?

Figyelt kérdés

Kertes ház vásárlásában gondolkodom. Egyedül laknék benne.


Több ingatlant kap a pénzéért az ember, hogyha házat vesz, mert a ház mellé általában kap udvart is, amelyben csinálhat az ember olyan dolgokat, amelyet, amúgy nem tudna lakásban.


Viszont minden karbantartás a tulajdonosra vár.


Tegyük fel, hogy egy 2-3 szobás házról van szó. Tervezem, hogy fű helyett valami olyan dologgal vetem be a kertet, amellyel keveset kell foglalkozni az esetleges locsoláson kívül, valamint télen is csak egy szobát fűtenék, amiben vagyok, a többi rakodó, vendég vagy dolgozószoba lenne, kisebb hőfokot tartanék ott.


Kérdés az, hogy mennyi munkával és pénzzel kell számolni folyó kiadásként?

Vagy, hogy egy ember képes-e fenntartani azt.



2022. aug. 30. 18:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Jellemzően költségesebb fenntartani magát a házat, mint egy azonos méretű lakást. Ha csak belegondolsz, hogy (mondjuk egy panellakással ellentétben) a fűtést, a meleg vizet (bojlert), a tetőt, a szigetelést, stb-t csak és kizárólag neked kell karban tartani, nem oszlanak meg a költségek, máris magasabbra jön ki. Ezen felül lehet nagyon jó az energia tanúsítványa, de jellemzően drágább a fenntartása, nem csak javítás hanem rezsi szempontból is (nincs alatta, mellette, felette másik lakás, ami fűt).

A kert fenntartása attól függ mekkora és mit csinálsz vele. Szüleimnek nincs nagy telke, 800 m2, mégis a fele kert, sokat dolgoznak vele. Van ültetve zöldség, gyümölcs, van néhány fa. Gazolni, permetezni, gyomirtani, metszeni kell, emellett van egy kis udvar, ahol füvet vágnak.

Apósomék közel 2000 m2-es telken laknak, van vagy 5 gyümölcs fa, azon kívül csak füvet vág. Neki ez jellemzően egy fél napos program, nyáron minden héten.

2022. aug. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
42%

A fűvel pont hogy kb. semmit nem kell foglalkozni a lenyíráson túl... De aki így áll hozzá, annak eleve semmi értelme kerted házba mennie, úgy sem tudja kihasználni. Annak meg végképp semmi értelme hogy a kert csak úgy álljon magába... Egy kertet be kell ültetni tele zöldséggel, gyümölccsel, krumpli, hagyma, paradicsom, paprika, uborka, szőlő, dinnye, stb. és gondozni kell. Legalább nem azt az agyonpermetezett szart eszed ami van a boltokban csillagos egekben lévő árakért. Ennek van értelme, de munka is van vele! De hogy üresen álljon a kert a semminek meg hogy elevickéljetek ott az teljesen értelmetlen.

A házzal is van munka mindig kell valamit csinálni vagy ha van műhely is, ott is...

2022. aug. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
72%

Én pl. egyedül lakom egy nagy családi házban.

Nem termesztek semmit, mert baromi gazdaságtalan és nem szeretnék a rabja lenni a saját veteményesemnek. Helyette fű van és egy kerti medence.

Te is el tudod dönteni, hogy gazolni meg kapálni szeretnél egész nap, vagy inkább pancsolnál a medencédben.

A füvet kb. két hetente kell lenyírni, ami egy óra alatt lazán meg van.


A -naiv- kérdésedből viszont azt látom, hogy még soha nem laktál cs. házban...

2022. aug. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
69%
Én is egyedül lakom családiban, és szerintem amit nyújt az megéri a plusz pénzt. Ez mellett meg azért azt is vegyük figyelembe, hogy emeletesben fizeti az ember a közös költséget részben a semmire. Kert meg olyan dolog,hogy nekem is be van füvesítve, amit 15-20 perc alatt lenyírom. De idén a szárazság miatt talán ha 2x nyírtam. Ezen felül meg nem kell parkolóhelyet se keresni.
2022. aug. 31. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
78%

Ha valaki egy jó állapotú házat vásárol egy gondos tulajdonostól, azzal nem lesznek napi gondjai.

Én kb. 25 éve vásároltam az enyémet, de gyakorlatilag még semmilyen javítást nem igényelt.

Természetesen ki volt festve, de az esztétikai kérdés.

A bojlerben a vízkőtelenítés és anódcsere meg a szokásos karbantartás.

2022. aug. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Gyerekként laktam családi házban. Viszont szüleimnek a kedvenc elfoglaltsága az volt, hogy a kertben matatnak valamit mindig, és volt egy csomó szántóföld is, amit non-stop műveltek. Egy szál gyom nem volt sehol. Mert amint megláttak egyet bárhol már mentek is, hogy kihúzzák. Ősszel a leveleket is azon nyomban szedték, ahogy leesett a fáról. Természetesen engem is folyton dolgoztattak, minden nap iskola után egyből kiküldtek, hogy szedjem össze az előző nap lehullott leveleket...


Amikor felvetettem, hogy albérletből mennék kertes házba, flegmán lekezeltem, hogy "úgy sem bírnád egyedül fenntartani, kell oda minimum egy házastárs meg 2 gyerek". De gondolom nem az a normális, ahogy ők csinálták.

2022. aug. 31. 12:13
 7/21 anonim ***** válasza:
66%

Évtizedek óta lakom egy nagy kertes házban teljesen egyedül, Bp. kertvárosában.

Itt -szinte- mindenkinek "nyaralószerűen" van kialakítva a kertje pázsittal, locsolórendszerrel, örökzöldekkel és kerti medencékkel.

Egyeseknél van kis halastó, szökőkút, tűzrakóhely bográcsozásra, vagy egy árnyékot adó szaletlis kiülő a hétvégi grillezéshez.


Amikor valaki megvásárol egy cs. házat eldöntheti, hogy nyaralóként használja majd, és kéthetente lenyírja a füvet, vagy a kertjének a rabszolgája lesz és az összes szabadidejében -a tűző napon- kapál, gazol, ültet, gazol, dugványoz, gazol, fákat metsz, gazol permetez, locsol, megint gazol, tápoz, trágyáz stb...

Az év többi részében meg anyázik, amikor a legszebb növényeit lecsinálják és kikaparják a környék macskái, a veteményesét tönkre teszi az aszály, a megmaradt részét kitúrja a vakond, a permetezések ellenére az őszibarackja tafrinás, a cseresznyéje tiszta kukac. A szőlőjét leették a seregélyek, a paradicsomját megtámadták a büdös poloskák, a kajszijába lyukat rágtak a hangyák meg a darazsak és a szilvafája is már csak akkor fordul termőre, amikor már szinte fillérekért kapni a szilvát a piacokon.


Vagyis ahogyan mondani szokták: "Ön dönt"

2022. aug. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
50%
En is igy gondolom, hogy meg lehet csinalni a kertet ugy, hogy minimalis legyen vele a gond. Fu, par fa,bokor es kesz. Nekunk van hatul szolo,hat szolonek nem gazdaja van,hanem rabszolgaja kb. Rengeteg a gond vele es beteg is az osszes. Ki lesz vagva. Gyumolcsfakkal is van gond,a metszes nem veszes,osszel tavasszal permetezni,leszedni a gyumit,elrakni. Fu nagy hosegben nem nott,alig nyirtuk iden. De ha egyenes a terulet mehet a robot funyiro is ra. Annyira nem veszes mint mindjak,de ehhez kell egy jol kiepitett kert,utana mar konnyebb fent tartani. Ha jo az alap,tetoszerkezet,cserep,szigetelés,ajtok ablakok,viz villany vezetekek,,utana ahhoz elvileg nem kell nyulni evekig. Festeni kell,de azt a lakasban is. 🤷
2022. aug. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
63%

Ha jó házat veszel, egy darabig a karbantartásra némi szerencsével nem kell költeni. Viszont ha idővel kell, az zsebbenyúlós lesz...

Napelemes rendszerünk van, hőszivattyúval és minden elektromos a házban, ígyis többet termelünk, mint amennyit fizetünk kb. A házunk teljesen felújított, de akkor is vannak alap dolgok, amiket meg kell csinálni. Mondjuk a fa felületek lekezelése pár évente (drága akkor is, ha csak az anyagot veszem meg hozzá), ablakpucolás (ha több ablak van, mint egy lakásban, több munka is) félévente, fűnyírás 2 hetente, burkolatok felsepregetése mondjuk havonta, ősszel falevelek összeszedése akár heti többször, stb.

És akkor még nincs kert, csak udvar néhány fával. Nem mindegy mekkora. 400 nm-et egyedül nőként is bírnék. A mi 3500-unkat egyértelműen nem!

2022. aug. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
37%
Ablakpuvolas felevente? Ket havonta min. Udvar (beton,terko)sepregetes naponta! Oszi falevelek iszonyu sok munka heteken at. Nekunk per pill a kutya okozza a legtobb bosszusagot. Kias kikapar mindent es a termo malnat is kiragta. Kutyat ne vegyel 🥴
2022. szept. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!