Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Beton alap? Honnan tudhatom...

Beton alap? Honnan tudhatom meg ha egy háznak tenyleg komoly alapja van, es nem vernek át? Lehet látni?

Figyelt kérdés

Tehat nekem az egyik lényeg hogy ne jojjon fel a salétrom a hazra es ugy tudom hogy a betonalap a legjobb, de javitsatok ki ha nem igy van..

Tehát azt honnan tudhatom ha tenyleg beton alapu a ház?



2022. szept. 14. 22:26
 1/5 A kérdező kommentje:
Az ÉPÍTKEZÉS temaba akartam volna tenni a kérdést..
2022. szept. 14. 22:46
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Salétromos a fal szokott lenni, nem az alap. Ingatlanvásárlás előtt mindenképp végeztess állapotfelmérést műszaki szakértővel, ne sajnáld rá a pénzt.
2022. szept. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 mindentudó99 ***** válasza:
100%
A beton szemmire se garancia. A lényeg ha van alap akkor szigetelés is legyen az alap és a fal között.
2022. szept. 15. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

Mivel a föld alá nem látsz, így az alapot csak feltárással(leásol) lehet elkenőrizni.

A salétromosodásnak semmi köze az alapnak; az a vízszigetelés hiányát jelzi.

De ha anyagtól függően jó a kipárolgás, akor sincs salétromosodás/vizesedés. Jellemzően a vàlyogházaknak sincs vízszigetelése, de jó páraelvezetés miatt a falon sosem veszed észre.

2022. szept. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne a betonalap legyen a mérvadó, hanem hogy van-e jó, hatékony szigetelés az alap és a fal között, illetve a szigetelés feljebb van-e, mint az épületet körülvevő terep, mert ha a terep feljebb van, akkor csapadék esetén a föld átadja a nedvességet a falnak, tehát hiába van a szigetelés a terep alatt.
2022. szept. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!