Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ahelyett hogy a kertes házamat...

Ahelyett hogy a kertes házamat felújítanám, megéri-e inkább eladni, hozzátenni a felújításra szánt pénzt, és venni egy jó állapotú panel lakást?

Figyelt kérdés

2022. szept. 17. 22:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

1: EZ ugye lakás kérdés?

2: Mi a célod? Hogyan szeretnél élni?

2022. szept. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Régi keres házról van szó, a cél az hogy jól járjak.A panel lehet hogy értékállóbb mint egy régi építésű kertes ház,nem? Például a tető még egyenlőre elfogadható,de ha majd cserélni kell az több milla,ami ha várok még többe fog kerülni.
2022. szept. 18. 00:05
 3/14 anonim ***** válasza:
64%

"hogy jól járjak"

Hát ez csúcs volt. Különben még azt hinném, hogy rosszul akarsz járni, nem? Félelmetes vagy.


De hogy például a magányt szereted, vagy az egyenletes hőmérsékletet, vagy bármit, amiben ez a két fajta épület különbözik - el ne áruld valahogy!

2022. szept. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

Nezd ha csoro vagy es orokolted/regen olcson vetted a hazat, es neked ezek nagy tetelek, amikbe kerul egy haz fenntartasa, akkor jobban jarsz ha lakasba koltozol igen.


Te hozod a helyes dontest. Nagyon sok csoro ember el hazban (varosban is, nem csak falvakban vagy kisvarosokban!), mikozben nincsenek meg a millioi karban tartani azt a hazat, de istennek se koltozne lakasba, mert hogy o hazban akar elni. Te allsz helyesen a dologhoz, hogy nem fafeju modon kozelited meg a temat, hanem pragmatikusan. Ha nincs penzed kolteni egy hazra tisztessegesen, akkor koltozz lakasba.

2022. szept. 18. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Mindenki tudja hogy mindkét épületnek van előnye-hátránya,egyiket ezért szeretem a másikat azért,nem az a lényeg hogy mit szeretek, hanem hogy hosszú távon jól járjak.

Megéri-e a régi kertes ház felújítására sok pénzt költeni, vagy inkább vegyek egy jó állapotú panelt,amire nem kell költeni,és hosszú távon fog-e emelkedni a panel ára?(Vannak akik szerint a panellakók előbb-utóbb megszívják és lecsökken az értékük)

2022. szept. 18. 00:55
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

Na de ember!

MI A CÉLOD???

Az, hogy 10 év múlva értékesebb legyen az épületed, vagy mi?


A régi házra egy vagyont költhetsz, a panelra sokkal kevesebbet.

Viszont, ha végre bejön az otthoni munka, és tényleg komolyan, akkor mindenki kirajzik majd a városból, és lecsökken a városi lakások értéke.

2022. szept. 18. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A célom hosszú távon értékálló ingatlan,amire keveset kell költeni.

"Viszont, ha végre bejön az otthoni munka, és tényleg komolyan, akkor mindenki kirajzik majd a városból, és lecsökken a városi lakások értéke."

Ezt kifejtenéd bővebben?Milyen otthoni munkákra gondolsz?

2022. szept. 18. 01:09
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Melyik varosban elsz? A varoson merre van a haz? Mekkora? Mekkora a telek? Mekkora lakast vennel? A varoson belul hol?


Semmi sem mindegy.

2022. szept. 18. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Hát ezt mi honnan tudnánk? Én nem költöznék soha lakásba más meg igen. Nagyon sokan újítanak fel régi házakat. Ha nem erné meg nem csinálnák
2022. szept. 18. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én pld pont ezért vettem lakást!Nem volt annyi pénzem hogy felújítsam a házat,eladtam és lakásba költöztem.(Panelba) 1 emelet!Amit jóval kissebb összegből felújítottam de nem adom el mert kényelmes.A családi házra mindig költeni kell ha megakarjuk őrizni az állapotát.A társasházi élet egy másik kategoria ezt szem elött kell tartani!
2022. szept. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!