Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Pécs mennyire élhető város...

Pécs mennyire élhető város jelenleg?

Figyelt kérdés
Gondolok itt munkalehetőségekre (főleg közgazdasági vagy természettudományi területen), közlekedésre, közbiztonságra, egyetemi életre, kulturális rendezvényekre, bármire ami a kérdésről eszetekbe jut. Persze olvastam cikkeket, kimutatásokat, de most a pécsiek személyes véleményére vagyok kíváncsi. Szegedről tervezünk a párommal Pécsre költözni, így akár a két város összehasonlítgatása is jöhet.

2022. szept. 21. 20:32
A kérdező szavazást indított:
Abszolút élhető, ajánlanám az ideköltözést
Korrekt, összességében nagyobb gond nincs vele
Nem túl élhető, inkább ajánlanék más várost
10 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kevés a munkalehetőség, kb 20 éve döglődik.

Az egyetem miatt kicsit pezsgőbb az élet, de ennyi.

2022. szept. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én szegedi vagyok és Pécsre jártam egyetemre pár éve. A két város kb. egyforma olyan dolgokban, amiket az első is írt.


Szerintem Szeged élhetőbb, jobban tip-top város kinézetre, életminőségre Pécsnél, viszont mindkét városban elég rosszak a munkalehetőségek. Ha nem akartok Pestre költözni, akkor az országon belül még Győr vagy Debrecen az, amik hasonló méretűek mint ez a két város, de jobbak bennük a munkalehetőségek.

2022. szept. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Én most kezdtem az egyetemet így olyan nagy tapasztalatom nincs. Viszont munkalehetőség terén a helyi jelentősebb cégek(bankok, Körber, KPMG stb.) tanáraink elmondása szerint nagyon vadásznak a pécsi hallgatókra. Ez plusz hogy amugy sincs sok álláslehetőség nem túl jó pont szerintem. Egyetemi élet az van de nagyon, szerdánként a közgázosok ellepik a várost és megy a buli. Korábban amikor járkáltam le Pécsre, kb azt láttam mint most kultúra terén, vagyis hogy van, de azért nem egy Budapest. Vannak területek amiket kerülni kell mint pl Csikágó. Egyébként elég szép város, nagyon fasza kávézókkal, éttermekből is van választék és gyönyörű helyen van. Szegeden egyszer jártam csak eddig, de nekem nagyon tetszett. Pécsnek van egy egészen sajátos vibeja, de Szeged elmondások alapján élhetőbbnek tűnik. Én az alapján döntenék, hol kapsz jobb állást.
2022. szept. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Nem tudom mennyire aktuális, remélem még valamennyire most is számít a véleménye az embereknek, szóval leírom. Győri vagyok, viszont Pécsen tanulok már több, mint egy éve, így nyilván azért kialakult egy kép a városról bennem. Szerintem összeségében nézve nem éri meg átköltözni ide, Szegedről... Munkalehetőség szempontjából a város haldoklik, szó szerint nincs munka, csak a teljesen alap gyári, gyorséttermi és a nem jól fizető munkák. Földrajzi elhelyezkedését nézve Pécsnek, a semmi kellős közepén van, semmilyen nagyváros nincs hozzá közel. Nem akarom szidni, mert a maga útján szép város, de alig várom, hogy elmenjek innen. Az embereket nem találom túl kedvesnek, sok a fura alak, a város lakossága évről évre jelentősen csökken, nem vagyok rasszista, de a problémás emberek a városközpontban hemzsegnek, számos út nem megfelelő állapotban van és az épületek sem nyújtanak képet a modernebb fejlesztésekről. Ha mindenképp költözni szeretnétek én saját tapasztalat szerint Győrt, Székesfehérvárt, Sopront vagy esetleg Budapestet ajánlanám. Talán még Debrecent, de csak munkalehetőség szempontjából...
2022. okt. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönök minden véleményt! Amiket írtatok szinte teljesen egyezik a tapasztaltakkal, mikor voltunk házakat nézni. Valóban szép város, de nem éreztem, hogy ott lenne a helyem, így más felé nézelődünk majd.
2022. okt. 18. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!