Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha egy ház árverezve van és...

Ha egy ház árverezve van és ha megnyerem a licitet, tartozás törlődik róla?

Figyelt kérdés

Találtam egy nem rossz hírdetményt, viszont papírok szerint van rajta egy jó néhány milliónyi tartozás, a ház ára viszont a töredéke annak. Egy ismerős megijesztett, hogy biztos megveszem a tartozást is a házzal..

Bár azt írja, hogy tehermentesen beköltözhető. Ebben az esetben minden leíródik róla, ha lemegy a licit és megnyerem, igaz?

Hisz ami a házra van terhelve, az a tulajdonos tartozása. Legalábbis én így értelmezem.



2022. szept. 24. 11:03
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Tartozással terhelt ingatlant csak úgy lehet megvenni, ha az ingatlan tulajdonosa kifizeti a tartpzást ( sokszor a deposit összegével rendezik) vagy a banki hitelt ha a bank engedélyezi az új tulaj átveszi, és ő fizeti tovább. Ilyen esetben a tartozás összege beleszámt a ház árába.

Értsd. 10 millió hitel van a házon, de a ház eladási ára 12 millió.

1: Megveszed a házat 12 millióért. Ügyvéd ebből kifizeti a 10 milliós hitelt, a tulajnak marad 2 milliója. A ház a tied tartozásmentesen

2: Bankkal szerződést kötsz, rád terhelik a 10 milliós hitelt amit te fogsz havonta fizetni. A ház eladásánál 2 milliót adsz a tulajnak.

2022. szept. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

első vagyok.

Amúgy én pár éve így vettem házat. 3 millió forint tartozás volt rajta, a tulaj 6 millióért árulta. 6 milliót adtam az ügyvédnek, aki előbb hivatalosan rendezte a tartozást, és csak a megmaradt pénzt adta át a tulajnak. Így az új ingatlanom tehermentes lett.

2022. szept. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez akkor is így megy ha árverezik a házat? Tehát nyilván a tulaj beleegyezése nélkül, nem a tulaj árulja.
2022. szept. 24. 13:26
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem gondolnám hogy így megy,bár nem vonomkétségbe az elöző választ ha így történt. Úgy gondolom,hogy én kifizetem az ingatlan vételárát ami a terhet csökkenti,a maradék tartozást pedig az adósnak kell majd rendeznie. Miért fizetnék én többet mint a hirdetett ár?
2022. szept. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A 4-essel értek egyet

Viszont, ha jó helyen a van az ingatlan, akkor azt szépen feltornázzák majd a többiek.

2022. szept. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Dehogy jó hely, pont ez az hogy Isten háta mögötti falvacska 😅

Szóval remélhetőleg nem fogják nagyon felnyomni. Ahogy nézem 3 hét alatt sem érkezett rá licit. Szerintem elmegyek megnézem személyesen, ha tetszik, felhívom a végrehajtót hogy akkor tuti ez az induló ár, nem kell foglalkozni a tartozással (hisz a hírdetés is ezt írja hogy tehermentes, minden jog törölhető), és akkor rá is licitálok, hátha.

2022. szept. 24. 14:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Na meglett :)?
2022. okt. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Végül nem licitáltam.

Elmentem és megnéztem. Az egyik dolog az volt, hogy 3 szoba helyett csak 1 volt, bár lett volna hely kialakítani még 2-t, hely lett volna rá.

Csak lakott bent egy apuka és a lánya is és megsajnáltam őket stb😅

Végül úgy döntöttem nem kell nekem ebben a faluban ház, inkább gyűjtök még és egy olyat veszek amit tudom hogy ki is használnék, és nem csak havi 1x járnék oda.

2022. okt. 4. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!