Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Akik városból falura költöztek...

Akik városból falura költöztek, mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Előnye, hátránya, minden érdekel
2022. okt. 5. 16:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

8 évesen költöztünk falura, előtte városban éltünk, azóta - leszámítva az egyetemi éveimet - falun élek.

Bár nyilván van előnye a lakásnak, kevesebb vele a munka, olcsóbb fenntartani. De én már nehezen tudnám megszokni a "bezártságot". Hogy ki kell mozdulnom a sajátomból ahhoz, hogy kint legyek a szabadban. Hiányozna a kerti sütögetés, kiülni a haverokkal sörözni a saját kertembe, és nem 1000 forintért inni a sört egy szórakozóhelyen, hogy ezt megtehessem. A gyereken is más rajta tartani a félszememet, ha a kertben játszik, mintha ugyan ezt tenné egy játszótéren.

Szóval én sok előnyét látom. De tény, hogy drágább fenntartani és több vele a munka. Utóbbiról annyit, hogy a kert mérete és a te saját igényeid függvénye. Nyilván minél nagyobb, annál több munka. Az igényeidről meg, ha tökéletes angol gyepet akarsz meg az összes tájépítész bepisil a látványtól diszkertet, akkor sok munka. Ha nem zavar, hogy kicsit gazos a fű, és nem vágod le, ha nőtt fél centit, nem akarsz japán kertet, stb akkor nem egy óriási idő az udvar rendbetartása.

2022. okt. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

Mi Pestről költöztünk faluba

Előny:

1.mérföldekkel jobb a levegő

2.Van egy nagy kertünk amiben növényeket meg gyümölcsöket termesztünk, van vele munka, de elnézve a drágulásokat most még jobban megéri kitermelni magadnak ezeket.

Hátrány:

Kevesebb a szórakozási lehetőség,munkalehetőség is alig van, szerencsére én és a párom otthonról dolgozunk.

2022. okt. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
Én városba lakom és mindig is városba laktam. Én nem szívesen költöznék faluba mert a városba több minden van és magyobb a pörgés is
2022. okt. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%

17 éves voltam, amikor falura költöztünk, ahol van egy óvoda, egy kocsma, meg egy bót (nem bolt, hanem az a jellegzetes falusi bevásárlóhely). Gyűlöltem, konkrétan 6:30-kor kint kellett állnom a buszmegállóban, hogy 8:00-ra beérjek az iskolába, ha meg visszafelé lekéstem a 15:30-as buszt, akkor a következő 17:30-kor volt, utána 19:00, azután 21:15 és ennyi. Mivel egyébként kocsival 15 percre volt a várostól, ezért anyámék nem értették, hogy mi bajom van.

Szerencsére csak másfél évig kellett ott élnem, aztán mentem egyetemre (direkt olyat választottam, ami legalább 200 kilométerre volt), aztán eszembe nem jutott visszaköltözni. Pedig már autóm is van.

2022. okt. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%

Vidéken jó az élet, ha ez a 3 dolog megvan.


1.: Közel a nagyváros.


2.: Van fix. stabil melód ott, vagy a környéken. És ha kirúgnak, lesz új helyed. Pl.: doki, tanár, bolti eladó, pap, ...


3.: Van egy jó 4X4-es kocsid, ami havas úton is bevisz a melódba.

2022. okt. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%
:) Most komolyan, mikor és hányszor volt szükséged 4X4 kocsira az elmúlt 10-15 évben? Nekem egyszer max, mikor volt a március 15. hóvihar, de akkor az se segített volna sokat.
2022. okt. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%

6.


Budai hegyvidéken lakom, a nagyszüleim vidéken, egy völgyben. Szerinted?

2022. okt. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem ez esetben minimum általánosítottál a saját helyzetes alapján. Bár megjegyzem, felétek se volt valami sok hó az elmúlt évtizedben. De Magyarország 90% relatív sík vidék, max dombnak beillő hegyekkel, és pár százalékos emelkedőkkel.
2022. okt. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
37%

Előny: közel a természet, lehet kirándulni


Hátrány: zajos, nincs bolt, nincs munka, rosszabb a levegő mint pesten (iszonyat autóforgalom + avarégetés + műanyaggal fűtés stb)

2022. okt. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha bejársz dolgozni vissza a városba, akkor polol. Rámegy a magánéleted!
2022. okt. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!